MHP'li Mustafa Kalaycı: Hayat Pahalılığı Azalacak, Ekonomi Güçlü Büyümeyle Devam Edecek

MHP'li Mustafa Kalaycı: Hayat Pahalılığı Azalacak, Ekonomi Güçlü Büyümeyle Devam Edecek

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifinin birinci bölümünün tümü üzerine yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ekonomik durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Kalaycı, "Ekonomi paketi" olarak adlandırılan kanun teklifinin 31 kanun ve 2 kanun hükmünde kararnamenin çeşitli maddelerinde değişiklik yaparak toplam 86 maddeden oluştuğunu belirtti. Türkiye ekonomisinin son dönemde gösterdiği olumlu sinyallerden bahseden Kalaycı, bu sinyallerin makroekonomik istikrar ve refah açısından olumlu gelişmelere işaret ettiğini vurguladı.

2023 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 5,9 büyüme oranıyla Türkiye'nin güçlü bir büyüme performansı sergilediğini ifade eden Kalaycı, Türkiye'nin G20 ve OECD ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ekonomi olduğunu belirtti. Ayrıca, yıllıklandırılmış millî gelirin 1 trilyon 76 milyar dolar seviyesine yükseldiğini ve kişi başına millî gelirin 12.449 dolara çıktığını söyledi.

Kalaycı, Türkiye'nin enflasyonla mücadelede adımlar attığını ve aynı zamanda üretim, istihdam, ihracat ve yatırım odaklı büyümeyi desteklediğini belirtti. Sabit sermaye yatırımlarının artış gösterdiğini ve istihdamın olumlu yönde ilerlediğini ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin ihracatının rekorlar kırmaya devam ettiğini ve cari açığın azaldığını vurguladı.

Kalaycı, enflasyonla mücadelede olumlu sonuçlar alındığını ve hayat pahalılığının azalacağını sözlerine ekledi. Ayrıca, kanun teklifiyle birçok düzenlemenin yapıldığını ve emeklilerden işçilere kadar birçok kesimi ilgilendiren önemli düzenlemelere imza atıldığını belirtti.

Kanun teklifinde, ihracatı desteklemeye yönelik vergi avantajlarından tutun da vergi güvenliği sağlamaya kadar birçok konunun ele alındığını ifade eden Kalaycı, Türkiye'nin ekonomik istikrarını sürdürme kararlılığını vurguladı.

Sonuç olarak, MHP'li Mustafa Kalaycı, ekonomik olarak olumlu bir tablo çizerek, kanun teklifinin Türkiye'nin ekonomisini daha da güçlendireceğini ve hayat pahalılığının azalacağını belirtti.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.