MHP'li Olcay Kılavuz: Ülkücüler Olarak Nerede Türk Varsa Yanında Olacağız

MHP'li Olcay Kılavuz: Ülkücüler Olarak Nerede Türk Varsa Yanında Olacağız

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Al bayraktan gök bayrağa selam ilettiği açıklamasında Turan ülküsünün ses bayrağı olduğunu söyledi.

TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada, Çin'in Doğu Türkistan'da inanç ve ibadet özgürlüğüne karşı olan tutumuna tepki gösteren MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Ülkücülerin dilleri, kültürleri, tarihleri, edebiyatları ve millî kimlikleri yok edilmeye çalışılan Uygur Türklerinin yanlarında olduğunu söyledi.

UYGUR TÜRKLERİNİN DİLLERİ, KÜLTÜRLERİ, TARİHLERİ VE MİLLİ KİMLİKLERİ YOK EDİLİYOR

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada, ''Çin'in Doğu Türkistan'da inanç ve ibadet özgürlüğüne karşı olan tutumu nedeniyle camiler, din adamları, dinî yayınlar ve faaliyetler daima Çin yönetiminin hedefindedir. Oruç tutan soydaşlarımız yemeğe ve içmeye zorlanmakta, her türlü ibadet 'aşırılık' adı altında terör faaliyeti sayılmaktadır. Doğu Türkistan'a Türk'ün mührünü vuran tarihî yapılar bir bir yıkılmakta, Uygur Türklerinin dilleri, kültürleri, tarihleri, edebiyatları, millî kimlikleri yok edilmektedir.'' dedi.

ÜLKÜCÜLER OLARAK NEREDE TÜRK VARSA YANINDA OLACAĞIZ

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, ''Yarım asırlık mazimizle, ülkücüler olarak nerede bir Türk varsa bütün varlığımızla, kalbimizle, aklımızla ve duamızla yanındayız. Doğu Türkistan haklı davamız, esir Türk yurtları kanayan yaramız. Turan ülküsü ses bayrağımızdır. Al bayraktan gök bayrağa selam olsun. Yaşasın Doğu Türkistan, yaşasın Uygur Türkü soydaşlarımız.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.