MHP'li Özarslan'dan 14 Mayıs Seçimi Açıklaması

MHP'li Özarslan'dan 14 Mayıs Seçimi Açıklaması

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Bahadır Bumin Özarslan, Devlet Destekli Terörizm, 2023 seçimi ve MHP'nin hedef alınması hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Devlet Destekli Terörizm uygulamalarıyla Ortadoğu'yu karıştıran ABD'nin Türkiye'deki muhalefeti destekleyerek iktidarı değiştirme stratejisi hakkında değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Sekreter Yardımcısı Bahadır Bumin Özarslan, 2023 seçimlerine az bir zaman kala devrilen Altılı Masayı tekrar ayağa kaldıran küreselcilerin MHP'yi hedef alması ve 2023 seçimlerinin tarihi önemine yönelik çarpıcı açıklamalar yaptı.

TÜRKİYE'NİN ÖNÜNÜ KESMEK İSTEYEN ABD'NİN STRATEJİSİ

Koronavirüs süreci ve bölgesindeki savaşların olumsuz etkilerini yaşamasına rağmen, küreselcilerin etrafını kuşatma hamlelerini ve tüm ekonomik baskılarını bertaraf etme kabiliyetini gösteren Türkiye'nin; uluslararası arenadaki başarılı hamleleri, enerji ve savunma sanayiindeki atılımları, küreselcileri fazlasıyla tedirgin etmeyi sürdürüyor. Türkiye'nin önünü kesmek isteyen küreselciler, bir yandan ABD Başkanı Joe Biden'in Türkiye'deki muhalefeti destekleyerek iktidarı değiştirme stratejisinin gereğini yaparken bir yandan da terör örgütleri PKK ve FETÖ üzerinden Türkiye'yi baskılama faaliyetlerine destek veriyor. 

ABD VE AVRUPA'NIN MHP'Yİ HEDEF ALMA NEDENİ?

Topraklarında semirttiği FETÖ'nün elebaşısı Gülen aracılığıyla tüm FETÖcüleri Türkiye aleyhine çalıştıran ABD, terör örgütü PKK'nın Suriye türevi YPG'ye silah ve eğitim vermeye devam ediyor. FETÖ'yü, PKK'yı ve siyasi uzantısı HDP'yi Türkiye'deki iktidarı değiştirmek için kullanan ABD, iktidara en büyük desteği veren MHP'yi yıpratmak için Temsilciler Meclisi'nde Ülkü Ocaklarını terör örgütü listesine koymaya bile kalkışmıştı. ABD'nin NATO aracılığıyla güdümünde tuttuğu Avrupa Parlamentosu ise 2019-2020 Türkiye Raporu hazırlayarak Ülkücü Hareket'i terör örgütleri listesine ekleme çağrısı yapmıştı. 

2023 seçimlerine az bir zaman kala Meral Akşener'in devirdiği Altılı Masayı FETÖ firarisinin önerdiği yol ile tekrar ayağa kaldırma eylemini gerçekleştiren küreselciler; hapisteki PKK'lıları ve FETÖ'cüleri serbest bırakacaklarını açıkça dillendiren muhalefet bloğunun PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile kaynaşmasına destek verirken, işbirlikçisi muhalifler aracılığıyla Cumhur İttifakına destek olacağını açıklayan bir siyasi parti üzerinden hiç alakası olmadığı halde iz azdırmak için MHP'yi hedef aldı.

MHP'Lİ ÖZARSLAN'DAN ABD'NİN DEVLET DESTEKLİ TERÖRİZM STRATEJİSİNE DEĞERLENDİRME

Türk siyasetini kendi emellerine hizmet etmesi için yönlendirmeye devam eden ABD, bir yandan terör örgütlerini bertaraf etmek isteyen Türkiye'nin Suriye'ye yönelik yapacağı operasyonları durdurmaya çalışırken, bir yandan da Türkiye'nin içini karıştırmak isteyen PKK ve türevleriyle ilişki kurmaktan çekinmedi.

Tüm bu gelişmeler üzerine, İstanbul İstiklâl Caddesi’nde gerçekleştirilen terör eylemine yönelik değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Sekreter Yardımcısı Bahadır Bumin Özarslan, ''Türkiye’ye dışarıdan yönelen terörizm eylemlerinde, ABD’nin uzunca bir süredir devlet destekli terörizm kavramına uygun bir şekilde hareket ettiği görülmektedir. Himaye, fiilî destek ve müsamaha yoluyla ABD, açıkça PKK-YPG ile ortaklık tesis etmiştir. İstanbul İstiklâl Caddesi’nde, PKK-YPG tarafından gerçekleştirilen terörizm eylemi, buna örnektir. 40 yıldan uzun bir süredir uluslararası terörizmin hedefi altında olan Türk Milleti, son saldırıyla uluslararası terörizmin bir türü olan “devlet destekli terörizm” yoluyla baskı altına alınmak istenmektedir. Devlet destekli terörizm, basit yardımlar seviyesinden başlayıp devletin kontrolü altındaki terörizme kadar uzanan ve başka bir devlete/devletlere ya da o devletin/devletlerin vatandaşlarına yönelen çok boyutlu bir kavramdır.'' demişti.

MHP'Lİ ÖZARSLAN'DAN ABD STRATEJİSİNE KARŞI 2023 SEÇİMİNİN ÖNEMİ

İki gün önce Irak'ın Kuzeyindeki Bölgesel Kürt Yönetimi sınırları içinde yer alan Duhok şehrinin Çemanke kasabasına düşen Eurocopter AS350 Ecureuil tipi askeri genel maksat helikopterde bulunan 7 PKK'lı üst düzey teröristin ölmesi üzerine, Devlet Destekli Terörizm konusunda tekrar açıklamalarda bulunan MHP Genel Sekreter Yardımcısı Bahadır Bumin Özarslan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Devlet destekli terörizm, Batılıların yeryüzünün her köşesinde ve her gün icra ettiği bir devlet politikasıdır. Uluslararası hukuka açık aykırılık taşıyan bu uygulamanın en büyük mağdurlarından biri, belki de birincisi Türkiye'dir. 2023 seçimleri aynı zamanda, bu konudaki tutumları itibarıyla ittifakların da ayrıştığı bir seçim olacaktır. Partimiz MHP ve Cumhur İttifakı, Batı'nın bu uygulamalarına direnmekte ve Batı ile açık mücadeleyi esas almaktadır. Bu açıdan bakıldığında, görünür-görünmez ortaklarıyla Altılı Masa, tam ters bir politika izlemeye teşnedir. Joe Biden'ın dostlarından başka bir tutum beklemek, sadece hayalcilikle açıklanabilir.'' dedi.

ABD'NİN ALTILI MASAYA DESTEĞİNİN PERDE ARKASI

ABD Başkanı Joe Biden'in Türkiye'deki muhalefeti destekleyerek iktidarı değiştirme stratejisine uygun davranan Altılı Masadaki muhalifler; teröre karşı mücadelede Ülkü Ocaklarını terör örgütü listesine koymaya çalışan ABD Temsilciler Meclisi ve Avrupa Parlamentosu'nun güdümündeki BM, AGİT ve diğer uluslararası kuruluşların kararlarını dikkate alacaklarını açıklarken, bu kuruluşlar içinde yer alanların önemli bir kısmının terör örgütü FETÖ ve PKK/YPG’ye destek olduklarını ve Suriye'ye operasyon yapmak isteyen Türkiye'yi karalama kampanyası başlattıklarını bilmiyorlar mıydı? PKK'nın Suriye kolu olan YPG'nin terör örgütü olmadığını ileri süren bir Genel Başkanın yönettiği Altılı Masadan bahsediyoruz.  

MHP'Lİ ÖZARSLAN'DAN ABD'NİN MHP'Yİ HEDEF ALMA NEDENİ? BAHÇELİ'NİN ÖNERİSİ

Kendisinin açıkladığı iktidarı değiştirme stratejisine uygun davranan Altılı Masaya destek veren ABD Başkanı Joe Biden, Cumhur İttifakı'nı neden hedef tahtasına koydu, neden Ülkü Ocaklarını üzerinden MHP'yi hedef alıyor?

Cumhur İttifakı'na isim babalığı yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 15 Temmuz FETÖ hain darbe kalkışması sonrasındaki izlediği tutuma ilişkin ''Devlet aklı, devlet aklı'na yön veriyor. O yön de Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ayakta tutuyor.'' değerlendirmesini yapan MHP Genel Sekreter Yardımcısı Bahadır Bumin Özarslan, küresel güçlerin neden MHP'yi hedef alışına yönelik yaptığı açıklamada, ''Suriye'de Terör Devleti kurmak isteyen ABD'nin oyununu bozacak hamleyi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli 06.08.2012 tarihinde açıklamıştı. Bilge Liderimizin 'Batı ucu Afrin’den başlayan, Doğu ucu Kandil’e uzanan hilâl şeklinde güvenlik kuşağı oluşturma' önerisi, Türkiye'yi rahatlatacak kesin bir çözümdür. Genel Başkanımızın söz konusu önerisi ile Cumhur İttifakı’nın bu konudaki yaklaşımı, tam anlamıyla örtüşmektedir. Bu da en çok teröristlerin, destekçilerinin ve arkasındaki gizli-açık güçlerin korkulu rüyasıdır. 2023 seçimlerini Cumhur İttifakı'nın kazanması ise Ortadoğu'daki Amerikan Rüyasını sona erdirecek bir hamle olarak tarihe geçecektir.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.