MHP'li Semih Yalçın CHP'nin Hayalleri Yıkıldı..

MHP'li Semih Yalçın CHP'nin Hayalleri Yıkıldı..

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP'deki Değişim Tartışmalarını Eleştirdi..

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, 2023 seçimlerinde başarısız olan muhalefetin öncüsü konumundaki Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki (CHP) Değişim tartışmalarını değerlendirdi ve eleştirdi. Yalçın, muhalefetin kurtuluşunu sadece "değişim" sözcüğünde arayan ve bu sözcüğe takılı kalmaktan başka bir icraatı olmayan siyasetçilerin hayallerini yıkan açıklamalar yaptı.

CHP'deki değişim tartışmalarının kısır, sığ ve muğlak olduğunu belirten Yalçın, "Değişim" kavramının Türkçe'de yaygın olarak kullanılan bir kelime olmasına rağmen, bu kelimenin birçok kıymetli kavramın yerini alarak bütünüyle milli hafızayı bozduğunu ifade etti. Yalçın, değişim sözcüğünün hançeremizi okşadığını ancak susuz, tatsız ve suni bir meyveye dönüştüğünü vurguladı.

Yalçın, CHP'de yapılan değişim tartışmalarının asıl hedefinin, genel başkanın değiştirilmesinden başka bir şey olmadığını belirtti. CHP'nin değişiminin sadece lider değişikliğiyle sınırlı kaldığını ve bu tartışmalarda gerçek anlamların göz ardı edildiğini ifade etti. Partide yapılan değişim tartışmalarının, FETÖ'cülerin operasyonları sonucu ortaya çıkan çürümüşlüğün izlerini taşıdığını öne süren Yalçın, CHP'nin siyasi ve hukuki alanda gerçek değişime ihtiyacı olduğunu savundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Türk milliyetçiliğinin CHP içinde değişim ve dönüşüm süreçlerinde önemli bir rol oynadığını ve Türkiye'nin geleceğine yön veren etkin unsurlardan biri olduğunu belirtti. Türkiye'nin son yıllarda yaşadığı dönüşüm ve değişim süreçlerine MHP'nin liderlik ettiğini ve bu süreçlerde aktif rol oynadığını vurgulayan Yalçın, Türkiye'nin 21. yüzyıl hedeflerine uygun idare tarzının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olduğunu ifade etti.

Son olarak, Yalçın bilim adamlarını, sanatçıları, siyaset erbabını ve aydınları yapay değişim tartışmalarından uzak durarak, Türkiye'nin dönüşüm ve değişim sürecindeki başarıları üzerinde odaklanmaya çağırdı. Türkiye'nin iç ve dış sorunlarının çözümüne ve 21. yüzyılın inşasına katkı sağlayacak gerçek gündem konusunun bu olduğunu vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.