MHP'Lİ SEMİH YALÇİN'DAN HÜRRİYET YAZARINA AÇIK MEHTUP

MHP'Lİ SEMİH YALÇİN'DAN HÜRRİYET YAZARINA AÇIK MEHTUP

MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Semih Yalçın Hürriyet Yazarı Mehmet Y. Yılmaz'a Açık Mektup Gönderdi.

İşte MHP'li Semih Yalçin'ın Gönderdiği O Mektup

 

Sayın Mehmet Y. Yılmaz,

Dünkü köşe yazınızda “Özal’ın Hayalini Bahçeli Gerçekleştirecek” başlığıyla MHP hakkında yaptığınız haksız değerlendirmeleri esefle okuduk.

Öteden beri partimiz ve camiamız hakkında bilinen ön yargılarınızın, sizi olağanüstü kurultay meselesine yönelik yanlış hüküm ve yorumlara ittiği görülmektedir.

MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli’ye yönelik haksız ithamlar içeren yazınız, aynı zamanda milletimizin vicdanına sinmiş Türk milliyetçiliğinin giderek güç ve dinamizm kazanmasından duyduğunuz rahatsızlığı da yansıtmaktadır.

Ne yazık ki partimiz, fikriyatımız ve milliyetçi-Ülkücü Hareket söz konusu olunca, içinde yer aldığınız liberal ve sol karışımı basın taifesinin geleneksel peşin hüküm ve alerjileri galebe çalmaktadır.

Sayın Bahçeli’yi partiyi parçalamak ve tasfiye etmekle suçlarken kullandığınız, halkın kullanmadığı “likidatör ve likidasyon” tabirlerinden; aklınızca entelektüellik tasladığınız, “Vay be! Adam ne kadar da bilgili!” denilmesini arzuladığınız belli olmaktadır.

Doğu’ya özgü aydın tekebbürünün yansıması olan ifadeleriniz, Türkiye’nin gerçeklerinden ne kadar uzak olduğunuzu ve toplumsal değerlere fildişi kuleden baktığınızı ortaya koymaktadır.

MHP’nin ideolojik işlevini yitirmekte olduğunu iddia ediyorsunuz. Bu, büyük bir yanılgıdır.

Belki de öyle olmasını umuyorsunuz Sayın Yılmaz…

Her ne kadar görmezden gelseniz ve inkâr etseniz de MHP’nin yaslandığı Türk milliyetçiliği fikri, Türk toplumunun vicdanına bir daha kokusu kaybolmayacak ve izi silinmeyecek şekilde sinmiştir.

Bunun içindir ki milliyetçi düşünce, bölücü terör örgütünün siyasi kanadı dışında Mecliste temsil edilen partiler tarafından referans alınmaktadır.

Cumhuriyet’imizin geçirdiği demokratikleşme ve ulus devlet olma sürecinde yaşananlar, terörle mücadelede gelinen nokta; Türkiye’nin bekasının, birlik ve bütünlüğünün Türk milliyetçiliğine sarılmaktan geçtiğini ortaya koymuştur.

Milletimiz de bunun bilinciyle kültür unsuruna dayalı bir anlayışı vazeden, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan milliyetçilik idealine sıkı sıkı sarılmıştır.

Milliyetçilik; Türkiye’de artık bir millî mutabakat unsuru, bir ortak payda hâline gelmiştir.

Buraya gelinmesinde, Türk milliyetçiliği fikrinin siyaset platformundaki en yetkin temsilcisi olan MHP’nin verdiği mücadelenin payı büyüktür.

Partimizin Meclis dışında kaldığı yıllarda bile milletimiz; sevgi ve ilgisini esirgememiş, MHP’ye ümit bağlamaya devam etmiştir.

Olağanüstü kurultaycılar kumpanyasının yarattığı tartışmalar ve Yargıtay’ın söz konusu kararı dolayısıyla yaşananlar, iddianızın aksine MHP’nin ideolojik işlevini ne derece güçlü şekilde icra ettiğinin delilidir.

Terörle mücadelede her gün gelen şehit haberleri, iktidar partisindeki iç dalgalanma, AKP kurultayı, yeni hükûmetin kurulması ve Suriye krizi gibi konulara rağmen televizyon ve gazetelerin birinci gündem maddesi MHP olmuştur. Kamuoyunda herkes MHP’yi ve kurultayı konuşmuştur.

Çünkü gerek MHP’li olan ve gerekse olmayan ezici çoğunluk; Türkiye’nin geleceğinin Türk milliyetçiliği idealinin canlı ve sıcak tutulmasıyla yakından alakalı olduğunu, bu fonksiyonu da sadece MHP’nin icra edebileceğini bilmektedir.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin partiyi tasfiye ettiği iddianıza gelince…

Bu konuda da yanılıyorsunuz Sayın Yılmaz.

MHP’nin siyasi geçmişi ve ideolojik hareket olarak sahip olduğu dinamikler hakkında yeterince bilgi sahibi olmadığınız anlaşılıyor.

MHP’de olağanüstü kurultaycılar kumpanyası türünden bazı oluşumlar geçmişte de görülmüş; zaman içinde bunlar, partimizin kendi dinamikleri içinde tabanımız ve camiamız tarafından tasfiye edilmiştir.

Ana gövdeden kopmak suretiyle teşekkül eden başka siyasi hareketler de giderek marjinalleşmiştir.

Şimdi de böylesi bir süreç yaşanmaktadır.

Bu süreçte MHP’nin birlik ve bütünlüğünü dikkate almayıp çıkarcı ve fırsatçı davrananlar, eskiden olduğu gibi camiamız tarafından ayıklanacaklardır.

MHP; yine güçlü bir parti olarak parlamentoda temsil edilmeye, iktidar olma hedefine doğru emin adımlarla yürümeye devam edecektir.

Saygılarımla…01.06.2016

E. Semih Yalçın

MHP Genel Başkan Yardımcısı

 

ÜlkücüMedya

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.