MHP'li Semih Yalçın'dan Rahmi Turan'a Açık Mektup!

MHP'li Semih Yalçın'dan Rahmi Turan'a Açık Mektup!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof, Dr. E.Semih Yalçın, Sözcü Gazetesi Yazarı Rahmi Turan'a açık mektup yazdı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof, Dr. E.Semih Yalçın, SözcüGazetesi Yazarı Rahmi Turan'a açık mektup yazdı.

Prof, Dr. E.Semih Yalçın'ın Sözcü Gazetesi Yazarı Rahmi Turan'a yazdığı açık mektup şöyle:

Rahmi Turan, 

Israrla MHP’yi hedefte tutma ve fitne çıkarma ısrarını sürdürmektesiniz. 
Büyük bir cüretle doğrudan camiamıza ve Genel Başkanımızın şahsına yönelik saldırılarınızı devam ettiriyorsunuz. Bizi sevmiyor, fikriyatımızdan hoşlanmıyor olabilirsiniz. Sevmek zorunda da değilsiniz ama bize dönük menfi duygularınızı husumete dönüştürürseniz camia olarak biz de sizi hasım belleriz. MHP’ye sempati duyduğunuzu bile yazarak çark ediyorsunuz. Eksik kalsın sizin sempatiniz. Sizinki sempati değil, bal gibi düşmanlık. 

Bu yaptıklarınıza karşı durduğumuzda ise gelen tepkileri çirkefleşmek olarak nitelendiriyorsunuz.
Asıl çirkeflik, sizin basit ve seviyesiz bir üslupla bilinçli ve düzenli olarak bize saldırmanızdır.

Size tepki verenler gariban, partimizin onur ve haysiyetini savunanlar kötü; sizin gibi durmadan ve maksatlı olarak MHP’ye saldıranlar da iyi öyle mi?

Siz sövüp tahkir edeceksiniz, biz teşekkür mü edeceğiz Rahmi Turan?

Bugünkü yazınızda “Abbas yolcu” gibi argo ve yakışıksız bir tabirle şuuraltınızdaki MHP düşmanlığını dışa vuruyor olmanız, size yakışan bir davranış biçiminden başka bir şey değil. Partimize, liderimize ve camiamıza bu sakil üslupla saldırma hakkını neyinize güvenerek kendinizde görüyorsunuz? Alışmışsınız tabii köteksiz köyde değneksiz dolaşmaya… Sizin gibi nefsine ve beşeri arzularına yenik düşen tipler, medyayı yaşayan ölüler makberi hâline getirdi. Gazetecilik mesleği size MHP camiasını rencide etme, partimizin iç dengeleri üzerinde kalem oyunları ve laf cambazlığı yapma hakkını vermez.
Gazetecilik mesleği kimseye kendini halktan üstün görme, elit ve seçkinler sınıfından sanma lüksü vermez.
Gazeteciliği bahane ederek canınızın istediği yazıyı yazabilirsiniz. Ancak bizim hürriyetimize, siyasetimize ve hassasiyetlerimize, camiamızın vicdanına dokunduğunuz zaman biz de sizin hassasiyetlerinizi dikkate almayız.

Bir defa daha ifade etmek isterim ki, biz; kendi adımıza değil, incitmeyi göze alıp aşağılama cüretini gösterdiğiniz büyük bir camia adına size cevap veriyoruz. Siz bu kafada oldukça ağzınızın payını vermeye devam edeceğiz. 
‘Olağanüstü kongre’ talebi üzerinden fitne çıkarmaya çalışıyorsunuz. Yazılarınızda Türkiye’nin düştüğü durum karşısında tek suçlu olarak MHP Liderini ve onun tutumunu gösteriyorsunuz. Sizin izanınız ve idrakiniz bu kadar mı zayıf? Aklınız bu kadar mı kıt? 
MHP aleyhtarlığı yüzünden gözünüzü bürüyen kin ve nefret, sizin gerçekleri yazmanıza engel oluyor. 
Genel Başkanımızla ilgili olarak gerçekleri saptırmakla kalmıyor, yalan üzerinden senaryo üretiyorsunuz. Söyledikleriniz ve yazdıklarınızın tamamı yalan. 
Ne yazık ki Türkiye’deki özürlü demokrasi, onarılacağına 14 yılda sergilenen keyfiliklerle iyice sakat edildi. Bundan medya da büyük zarar gördü. At izi it izine karıştı. AKP hükûmetleri, özgür basınla kavga ederken kendi yandaş medyasını da yarattı. Bu hengâmede basın içinde bir takım sahte kahramanlar, yalancı pehlivanlar türedi.
MHP üzerinden şöhreti yakalamaya çalışan yandaşlar mı dersiniz, şöhretini MHP aleyhtarlığıyla parlatmaya çalışanlar mı dersiniz, MHP’ye sürekli saldırmayı siyasi ve ideolojik çıkarları için fırsat bilen densizler mi dersiniz, türlü türlü MHP aleyhtarı zuhur etti.

Sayın Turan siz hangi gruba dâhilsiniz? 4.4.2016


E.Semih Yalçın
MHP Genel Başkan Yardımcısı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.