MHP'li Vural'dan Davutoğlu'na yanıt: MHP'ye dil uzatacağına...

MHP'li Vural'dan Davutoğlu'na yanıt: MHP'ye dil uzatacağına...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Başbakan’a “Ey Başbakan sen MHP'ye dil uzatacağına aynaya bak." dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Başbakan’a “Ey Başbakan Çözüm ortaklarına bak. Tavrımız her zaman açık ve net olmuştur: Terörle topyekûn mücadele” dedi.

Başbakan’ın dokunulmazlıkla ilgili açıklamalarınaMHP Grup Başkanvekili Vural, Twitter hesabından yanıt verdi.

Vural, “Başbakan ‘Hodri meydan dedik. Gelin teröre destek veren milletvekillerinin dokunulmazlıkzırhına son verelim’ dermiş. Başbakan sonra da kargaların bile güleceği birde ‘MHP net bir tavır ortaya koymadı’ sözünü kullanmaktan bile çekinmemiş. Pes doğrusu! MHP tavrını açıkça ortaya koydu. Gelin terörle ilgili fezlekeleri gündeme alalım dedi. TBMM'ye başvurdu. Niye almadınız? Anayasa'yı değiştirmene gerek olmadan sadece yiğit olmak kâfi idi. Sadece parmaklarınızı milletin huzurunda kaldıracaktınız. İpe un serdiniz. Ey Başbakan size Hodri Meydan diyen MHP'dir. Ama eski çözüm ortaklarınıza karşı tavrı örtmek için dolambaçlı yöntemler aradınız. Ey Başbakan eğer bu sözleri demişsen mert olacaktın. Evirmeye, çevirmeye gerek olmadan terör uzantılarına karşı tavır alacaktın. Ey Başbakan şimdi karanlıkta ıslık çalıyorsun. Naralar atıyorsun. Millet sizin tereddüdü gördü. Gürültünle bu ayıbı örtemezsiniz” ifadelerini kullandı.

54012.jpg

“TAVRIMIZ HER ZAMAN AÇIK VE NET: TERÖRLE TOPYEKÛN MÜCADELE”

Başbakan Davutoğlu’na, “Madem terör dokunulmazlık zırhı olmaz diyorsun, neden onlarla ilgili fezlekenin gündeme alınmasını engelledin?” diye soran Vural, şöyle dedi:

“Neden irade kullanmaktan korktun? Madem asıl mesele terör ise niye bunlarla ilgili iradeni kullanmadın? AKP'ye gel terör sözcülerine dokunulmazlık zırhı olmaz.Bunun için zaten hukuk var. Sadece irade göster dedik niye kaçtın? Ne yaparsan yap hiçbir gerekçe veya mazeret terörle mücadele irademizi engelleyemeyecektir. Ey Başbakan sen MHP'ye dil uzatacağına aynaya bak. Çözüm ortaklarına bak. Tavrımız her zaman açık ve net olmuştur: Terörle topyekûn mücadele. Dokunulmazlıkla ilgili ipe un seren geçici düzenleme TBMM'ye geldiğinde her şeye rağmen MHP kararlılığını ortaya koyacaktır.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.