MHP'nin Karabük ve Bartın Mitingi (14.05.2015)

MHP'nin Karabük ve Bartın Mitingi (14.05.2015)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Karabükve Bartın Kent Meydanı'nda düzenlenen mitinge katıldı.

Karabük

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Karabük Kent Meydanı'nda düzenlenen mitinge katıldı. Zonguldak ve Bartın mitinginden sonra şehre gelen Bahçeli, burada yaptığı konuşmada, “Sizlerin alın terini kaçak ve karanlık saraya gömdüler, affetmeyiniz. Sizlerden çalıp villaya yığdılar, havuzculara peşkeş çektiler, affetmeyiniz. Sizlerin emeğini lüks uçaklara, helikopterlere, otomobillere harcadılar, affetmeyiniz.” dediVerilecek her oyun güzel vatanın geleceğini belirleyeceğini belirten Bahçeli, "Türkiye bugün bir yol ayrımındadır. Vereceğiniz her oy, güzel vatanımızın geleceğini belirleyecektir. Vereceğiniz her oy, çocuklarınızın istikbalini tayin edecektir. Bugün hiç olmadığı kadar tehdit ve tehlikelerle yüz yüzeyiz. Gelin bu defa Türkiye’nin geleceği, bağımsızlığı ve bütünlüğü için Milliyetçi Hareket’in saflarına katılın. Bir yandan iki torba kömür gelirken, arka kapıdan Süleyman Şah Türbesi gitmiştir. Bir yandan üç teneke peynir gelirken, arka kapıdan huzur ve güvenliğimiz gitmiştir. Bir taraftan oyuncak gelirken, arka kapıdan imtiyazlı oğullar karadan, denizden, havadan malı götürmüşlerdir. Hepsi Türkiye’mizin 92 yıllık alın teri, göz nuru, helal kazancıdır. Hepsi sizin malınız, hepsi sizin vergileriniz, hepsi sizin paranız. Ne geliyorsa size helal olsun. Ancak bununla yetinmeyin. Bu kadara tamah etmeyin. Yoksulluğa onay vermeyin. Siz bunlarla oyalanırken, ülke altınızdan gitmektedir. Koltuğu kaybetmemek için inançların, milliyetçiliğin, bayrağın, nasıl istismar edildiğini yakından incelediniz." İfadelerini kullandı.

'Millet şuurundan habersiz zihniyet sahiplerinin milletimizi köken ve inançlara nasıl bölmek istediğini gördünüz' diyen Bahçeli şunları söyledi; "Üstelik bunun adına da, istikrar denilerek aldatılmaya çalışıldınız. AKP’yi görün, tuzağı anlayın. AKP’yi okuyun, ihanet ve melanetin cesametini fark edin. AKP tükendikçe Türkiye’yi de eritmektedir. Girdaptan düzlüğe ulaşmanız için bir adımınız gerekecek. Sizlerin alın terini kaçak ve karanlık saraya gömdüler, affetmeyiniz. Sizlerden çalıp villaya yığdılar, havuzculara peşkeş çektiler, affetmeyiniz. Sizlerin emeğini lüks uçaklara, helikopterlere, otomobillere harcadılar, affetmeyiniz. Çözüm dediler, çözülme için PKK’ya söz verdiler, affetmeyiniz. İmralı canisiyle pazarlık yapıp Türkiye’yi yeni anayasayla bölme konusunda mutabakat sağladılar, affetmeyiniz.”

Bartın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kamuya ait atıl arazileri yoksullarımıza tahsis etmekle kalmayacak, istihdam oluşturmak amacıyla, büyük ya da küçükbaş hayvanları bedelsiz dağıtacağız" dedi.

Bahçeli, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Türkiye'nin derin bir buhran yaşadığını, bunun 7 Haziran günü sona ereceğini iddia etti.

Türk milletinin 25 gün sonra yapacağı tercihle tarihi bir karar vereceğini, sandık başında "milliyetçi harekete evet" denileceğini savunan Bahçeli, "AKP’ye destek veren kardeşim, ülken için, milletin için, vatanın için, geleceğin için bu defa birlikte yürüyelim. CHP’ye oy veren vatandaşlarım, gelin bu defa bizimle yürüyün. Kararsız duran, henüz tercihini yapmamış kardeşim, boşuna zaman kaybetme, MHP bil ki seninle, senin yanında. Zalime karşı beraber miyiz? Haine karşı birlikte miyiz? Başkanlık sistemi düşleyen 17-25 Aralık çetesine, PKK ile yeni anayasa planlayan zorbalara karşı aynı safta mıyız?" diye konuştu.

Bahçeli, 3 Mayıs’ta, seçim beyannamelerini "Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek" adıyla ilan ettiklerini dile getirerek, şunları söyledi:

"Emekli kardeşim biliyorum, sıkıntıdasın, geçinemiyorsun. Zor hayat şartlarına mahkumsun. Hatta karnını doyurmakta güçlük çekiyorsun. Emeklilerimize sesleniyorum, Mart ayında 1400, Eylül ayında 1400 lira olmak üzere yılda toplam 2800 lira 'emekli destek ödeneği' almak için bizimle yürüyün. 

Esnafımızın emekli aylığından kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması için kararlı adımlarla yürüyoruz. İmamsız ve müezzinsiz cami kalmaması için çalışacağız. Köy ve mahalle muhtar maaşlarının en az asgari ücret kadar yükselmesi, yani en az 1400 lira olması için gereğini yapacağız. Köy ve mahalle ihtiyar heyetinde görev alan kardeşlerimin her ay 150 lira huzur hakkı alması için lazım gelen tedbirleri alacağız."

- "Büyük ya da küçükbaş hayvanları bedelsiz dağıtacağız"

Çiftçilerin belini büken mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceklerini anlatan Bahçeli, "Tarımı canlandırmak, çiftçimizi, hayvan üreticimizi borçtan dertten kurtarmak için bizimle yürüyecek misiniz? Hayvan üreticilerimizin yem ve kepek başta olmak üzere, kullandıkları girdilerdeki KDV’yi yüzde 1’e düşürmek için yürüyüşümüzü hızlandıracağız, bizimle olmaya var mısınız?" diye sordu.

Bahçeli, "üreten ekonomi" programlarıyla her yıl 700 bin insana iş sağlayacaklarını ve sorunları bitireceklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Yoksul kardeşim, 25 gün daha dayan, senin sorunlarını hepten bitireceğiz. Bugüne kadar kim, hangi ad altında, hangi tutar ve miktarda yardım alırsa alsın, anasının ak sütü gibi helali olan sosyal yardım ve desteklerden kesinlikle mahrum bırakılmayacaktır. Ayrıca bu yardımları refah artışı kapsamında artırıp, yüzleri güldüreceğiz. Muhtaç durumda olan ailelerimizin en az bir ferdine iş vereceğiz. İş sağlanana kadar, asgari ücretin yarısı kadar, yani 700 lira 'Aile Desteği' adı altında ödeme yapacağız. 65 yaşını doldurmuş kardeşlerim, rahat olun, size ödenen aylığı 300 liraya çıkaracağız. Kamuya ait atıl arazileri yoksullarımıza tahsis etmekle kalmayacak, istihdam oluşturmak amacıyla, büyük ya da küçükbaş hayvanları bedelsiz dağıtacağız. Bizimle yürümeye söz veriyor musunuz?"

- "Yeni bir anayasayı milletimize hediye edeceğiz"

Evi olmayan muhtaç ailelere sosyal konut sağlayacaklarını ya da 250 lira kira yardımı yapacaklarını vaat eden Bahçeli, 200 kilovatsaat elektrik tüketen ve ödeme gücü olmayan vatandaşlara yüzde 75 indirim yapacaklarını bildirdi.

Devlet Bahçeli, engellileri de unutmadıkları vurgulayarak, 18 yaşını doldurmuş ve başkasının yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremeyen engellilere 600 lira, 18 yaş altı engelli aylığını ise 400 liraya çıkaracaklarını anlattı.

Kent içi ulaşım altyapısının sadece araç odaklı olmaktan çıkarılarak, insan merkezli olmasını temin edecekleri aktaran MHP Lideri Bahçeli, şöyle devam etti:

"Kadrosu olmadan çalışan öğretmenlerimizi kadroya almanın yanında, atanamayan öğretmen çilesine son vereceğiz. Her öğrencimize, başarılı olmak kaydıyla, 10 bin liraya kadar yükseköğretim kuponu vereceğiz. Üniversite sınavlarını kaldıracağız. Yuva kuracak gençlerimize 10 bin lira tutarında, iki yıl vadeli, faizsiz kredi imkanı sağlayacağız. Devletin asli ve sürekli hizmetlerinde çalıştırılan taşeron işçilere kadro vereceğiz. Kapatılan belde belediyeleri, özel idareleri ve köyleri yeniden kuracağız. Kamuda sözleşmeli, geçici, 4/B’li, 4/C’li, vekil ve benzeri şekilde istihdam edilenlerin alayını kadrolu yapacağız. 

Bölücülüğün ve terörün kökünü kazıyacak, milli birliğimizi ve kardeşliğimizi güçlendirecek yeni bir anayasayı milletimize hediye edeceğiz. Temiz siyaset, dürüst yönetim için bizimle yürü Bartın. Genel seçimler, büyük milletimizi tıpkı asırlar öncesinde olduğu gibi lider ülke Türkiye ülküsüne götürecek yolun başlangıcı olacaktır."

Bahçeli, Türkiye Taşkömürü Kurumuna işçi alınması ve kurumun modernizasyonu ile organize sanayi bölgesinin genişletilip yeni fabrikaların getirilmesi ve işsizliğe son verilmesi konularında MHP olarak her türlü desteği sağlayacaklarını belirterek, iktidarlarında bunları gerçekleştirmeyi "Devlet sözü" olarak verdiğini kaydetti. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.