MHP'nin oy Oranı Yüzde 28'i Geçti

MHP'nin oy Oranı Yüzde 28'i Geçti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, partisinin Konya'daki oy oranını açıkladı.

Seçim bölgesi Konya'da çalışmalarını sürdüren MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve 1. sıra milletvekili adayı Mustafa Kalaycı, Çeltik, Yunak, Tuzlukçu ilçeleri ile Ilgın ilçesinin mahallelerinde seçmenle buluştu.

Konya'ya en uzak ilçe Çeltik'te esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Mustafa Kalaycı'ya, MHP İlçe Başkanı Mevlüt Kandil ve partililer eşlik etti. Yunak'ta ilçe başkanı Metin Algı ile birlikte sanayi sitesini gezerek esnafla görüşen Kalaycı, projelerini anlatarak destek 

 

Tuzlukçu'da ziyaretlerin ardından MHP İlçe Başkanı İsmail Budak ve partililerle bir araya gelen Mustafa Kalaycı, beldeyken mahalleye dönüştürülen Ilgın ilçesine bağlı Argıthanı ile Çiğil'de yaptığı konuşmada, partisinin oy oranını açıkladı. Yapılan son ankete göre, Konya'da oy oranlarının yüzde 28'i geçtiğini ifade eden Kalaycı, "Dört gün önce aldığımız anket sonucuna göre, Konya'da MHP yüzde 28'i aşmış durumda. Bu da 5 milletvekilliğini getiriyor. Yani 1999 seçimlerinde aldığımız oy oranını inşallah aşacağız. AKP'nin paniğe girmesi, artık ne yapacağını şaşırmış vaziyette her türlü yalana, düzenbazlığa, ahlaksızlığa başvurmuş olması da bunu zaten gösteriyor. Bu anketler Sayın Cumhurbaşkanına da, başbakana da, hükümet yetkililerine de gidiyor. ve en büyük korkuları nedir; bugüne kadar yaptıklarının hesabının sorulacak olması ve her türlü ayak oyunuyla insanımızın görüşünü kendilerine yöneltmek için büyük çaba sarf ediyorlar. Ama artık insanımız inanmıyor. 12,5 yıl da Türkiye bugünkü seviyesinden gerek ekonomik anlamda gerek teknolojik anlamda gerek dünyadaki itibarı yönünden çok daha iyi yerlerde olabilirdi. Ama maalesef bu iktidar 12,5 yılı heba etti." 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
24 Yorum