Optimar Ağustos Ayı Seçim Anketi Sonuçları Açıklandı! MHP Oyları Yükselişe Geçti! İyi Parti ve HDP Baraj Altında!

Optimar Ağustos Ayı Seçim Anketi Sonuçları Açıklandı! MHP Oyları Yükselişe Geçti! İyi Parti ve HDP Baraj Altında!

Optimar Araştırma Şirketi'ne göre yapılan ankette AKP %40 oy oranına sahip oldu. İyi Parti ve HDP'nin baraj altında kaldığı sonuçlarda MHP'nin oy artışı dikkat çekti. Peki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan ve Mansur Yavaş anketinde kim birinci oldu? Partiler ve olası Cumhurbaşkanı adayları arasındaki oy farkı anketlere de yansıdı.

Optimar Araştırma Şirketi'nin yapmış olduğu araştırmaya göre Ağustos ayı seçim anketinde önemli sonuçlar ortaya çıktı. MHP, CHP ve İyi Parti'nin oy oranı dikkat çekerken, Ak Parti'nin %40 ile lider olduğu görüldü. Baraj altında kalan iki partinin bulunduğu görüldü. Bu partiler arasında Millet İttifakı'ndan İyi Parti bulunurken, bir diğer parti ise HDP idi.

Cumhur İttifakı Önde

Optimar'ın yaptığı araştırmada vatandaşlara bugün seçim olsa hangi partiye oy verecekleri soruldu. Araştırmaya katılanların %40'ı AKP, %25 CHP, %10,3 MHP, %9,9 İyi Parti ve %8,9 HDP yanıtını verdi. Bu sonuca göre Ağustos ayı anketine göre AKP ve MHP oylarının %50'yi geçtiği görüldü. Bugün seçim olması durumunda anketlerle bağlantılı sonuçlar ortaya çıkar ise Cumhur İttifakı'nın kazanacağı öngörülüyor.

MHP Yükselişte

Öte yandan MHP'nin oylarında artış olduğu gözlemlendi. Türkiye'nin toprak bütünlüğü ve varlığını tehdit eden her türlü konuda yaptığı konuşmalarla dikkat çeken Devlet Bahçeli, partinin oylarının artmasında önemli bir etken.

Mansur Yavaş mı Erdoğan mı?

Araştırmaya katılanlara "Erdoğan'a mı yoksa Mansur Yavaş'a" mı oy verirsiniz diye soruldu. %46.7 ile Erdoğan seçilirken, Mansur Yavaş'ın yüzdesi ise %41.8'de kaldı. Kararsızlar ise %11.5 yüzdelikte yer aldı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.