Sinan Oğan'ın 'ihraç talebine' derneklerden ortak basın bildirisi

Sinan Oğan'ın 'ihraç talebine' derneklerden ortak basın bildirisi

Milliyetçi Hareket Partisi 24.Dönem MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan Oğan'ın Twitter'de çıkan bir yazısından dolayı Partisi tarafından disipline sevk edilmişti.

Oğan'ın ihraç talebine üzülen bazı dernekler ortak basın bildirisi yayınladı.

24. Dönem MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan Oğan’ı Partisinden Koparmak İsteyen  İhraç Talebi İle İlgili Kamuoyuna Duyurumuzdur!
Biz aşağıda imzası bulunan sivil toplum kuruluşları bildiriyoruz ki, 24. Yasama döneminde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Iğdır Milletvekilliği görevini başarıyla yerine getiren Dr. Sinan Oğan’ın partisinden ihraç talebi bizlerde büyük bir hayal kırıklığına ve derin üzüntüye yol açmıştır.

Üç ülkeye sınırı olan serhat şehrimizden 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde partisini birinci yaparak meclise giren Dr. Sinan Oğan, milletvekilliği süresince Telekomcular Derneği, KAMU-DER, Beşiktaş Platformu tarafından “Yılın Milletvekili” seçilmiştir. Bunların yanı sıra 62 binden fazla oyun kullanıldığı “Yılın En İyisi” isimli internet sitesindeki ankette de birinci olmuş ve Kırkpınar Yılın En İyileri Ödülleri’nde de “Yılın En Başarılı Milletvekili” ödülüne layık görülmüştür. 4 yılda 5 kez en başarılı milletvekili ödülü alan Oğan, Ekim 2014’te ORC tarafından yapılan Milletvekili Performans Ölçümü Anketi’nde de memleketi Iğdır’da Iğdırlıların oyu ile yüzde 59,5’lik oranla en başarılı MHP milletvekili olmuştur. 2012 yılında mecliste en fazla gündem dışı konuşma yapan milletvekili sıfatını da alan Oğan’ın Iğdır ile ilgili vermiş olduğu önergeler, Iğdır hakkında 21. yasama dönemindeki bütün önergelerin 38 katından, 22. dönemindekilerin 4 katından, 23. dönemindekilerin 8 katından fazladır.

Oğan, partisinin ekranlarda kabul gören yüzü olmuş, faaliyetleriyle Iğdır tarihinin örnek milletvekili olmuştur. Mecliste iktidar partisinin 60 milletvekilinin kaba gücüne maruz kalsa da mücadelesinde taviz vermemesi aynı zamanda kendisine oy vermiş kişilerin de kararlılığını ve iradesini yansıtmıştır. Türkiye’nin en önemli stratejistlerinden olan Oğan, Türkiye ve Avrupa’da yaşayan Türklerin sesini duyurmanın yanında Türkmeneli, Hocalı, Karabağ, Doğu Türkistan, Kırım ve Balkanlardaki Türk varlığının her zaman yanında olmuştur. Meclisteki ve sosyal yaşamdaki samimi mücadelesi ortadayken, partisinden ihraç kararı sadece Iğdırlılarda değil, Türk dünyasına gönül veren bütün fertlerde şaşkınlık yaratmıştır.

Partisine ve davasına yurtiçinde ve yurtdışında son derece olumlu katkılar sağlamış olan Sayın Sinan Oğan’a verdiğimiz desteği hiçbir zaman boşa çıkarmadığından dolayı teşekkürlerimizi iletiriz. Bunun yanında, Iğdır’ın gururu olan Sinan Oğan’ın Iğdır parti teşkilatı tarafından ihraç edilmeyeceğini umuyor, aksi takdirde bu durumun Iğdırlılar ve parti yönetimi arasında sorunlar yaratacağını düşünüyoruz. Son olarak, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, MHP Başkanlık Divanı Üyeleri ve MHP MYK üyeleri tarafından tekrar gözden geçirilmesinin MHP’ye, ülkücü harekete ve Türk dünyasına büyük bir fayda sağlayacağının da altını çizerek ifade etmek istiyoruz.

Iğdır Derneği

İzmir Iğdır Dostluk Derneği

Kars Iğdır Tuzluca Aralık Dayanışma Derneği

Üçkaya Derneği - İstanbul

Melekli Kültür ve Dayanışma Derneği - İstanbul

Koçkıran Kültür Spor Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği – İstanbul

Telekomcular Derneği

Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği

Gazi Balkan Topluluğu

T.C Eğitim Gören Yabancı Uyruklu Öğrenciler Birliği

Bulgaristanlı Öğrenciler Birliği

Bayındır Kültür ve Dayanışma Derneği

Uygur Kırım Kerkük Dayanışma Derneği

Haber Analiz Derneği

Azerbaycan Ahıska Türkleri ile Dayanışma Derneği

Azerbaycan Türkleri ve Dost Dernekler Federasyonu

Azer Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği

Azerbaycan Kültür Merkezi Derneği

Azerbaycan Kadınları Kültür Merkezi Derneği

İzmir Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği

Türkiye Azerbaycan Derneği – Ankara

Türkiye Azerbaycan Derneği – Torbalı

Türkiye Azerbaycan Derneği – Iğdır

Türkiye Azerbaycan Derneği – Turgutlu

Türkiye Azerbaycan Derneği – İsviçre

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
28 Yorum