Tayyip Sarayın Maliyetini Böyle Açıkladı

Tayyip Sarayın Maliyetini Böyle Açıkladı

Tarafsızlık yemini tutmayan Erdoğan bu defa AKP'nin "Onlar konuşur AK Parti yapar" seçim sloganını değiştirdi, "Birileri laf yapar, biz iş yaparız dedik" dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Tekirdağ’da konuştu.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Birileri laf yapar, biz iş yaparız dedik. Çünkü biz evladı fatihayız. Çünkü biz kadırgaları karadan yürüten Fatih’in torunları olarak dedik ki dedemiz fatih kadırgaları karadan yürüttü, öyleyse biz de metroyu denizin altından yürüteceğiz dedik. Lafla peynir gemisi yürümüyor.

“TARAFSIZ OLMAYACAĞIM DEMİŞTİM”
Ben tarafsız bir cumhurbaşkanı olmayacağım demiştim, ardından da tarafımı ilan etmiştim. Ben daima milletimin tarafında olacağım demiştim. İşte şimdi de milletin tarafında bir cumhurbaşkanı olarak tüm gelişmeleri, değerlendirmeyle şöyle bir bakıyorum.

Dikkatimi çeken bazı hususlar var. Birincisi muhalefet partilerinin çoğunun benzer vaatler projeler ifade etmeleri. Anladığım kadarıyla 10 ağustos ittifakının etkisinden hala çıkamamışlar. Biliyorsunuz karşıma 14 parti koalisyonuyla çıkmışlardı. Aslında milletimiz onlara orad agayet güzel bir ders verdi. Anlaşılan mesajı da alamadılar dersi de. Şimdi eski Türkiye koalisyonunu kurmaya çalışıyorlar.”

“SEN HER SENE BU SARAYLARI NEREDE BULACAKSIN?”
Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ana muhalefetin başındaki zata soruyorlar kaynak nerede diye ? Kaynak saray diyor. Çıkarıyorlar rakamı 50 milyar dolar. Sarayın maliyeti ne ben biraz üs tonda atayım 1 milyar dolar olsun saray. Saray oldu bitti. sen her sene bu sarayları nerede bulacaksın? 50 milyar diyorsun. Böyle saçmalık olur mu ? Biz yatırım yapıyoruz, bu yatırım anlık değil kalıcı yatırım” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:

1970’lerin 90’ların Türkiye’si. Kırklareli’nde bir anne babayı izledim, yavrusuna serumu yanlış taktılar, o kızımızın kolunu kesmek durumunda kaldılar. Ve o zamanın SSK genel müdürü de işte malum. Şu anda muhalefetin başında.
Tabi ki sağlıkta büyük adımlar attık, atmaya devam ediyoruz. Gayretle koşarak inşallah daha ileri bir Türkiye’yi daha demokrat bir Türkiye’yi ihya etmenin gayreti içerisindeyiz.

Birisi diyor ki 1500 birisi diyor ki 1800. Birisi de diyor ki 5 bin. Herhalde oyları asgari ücret 5 bin diyen alacaktır. Siyaset dürüstlük ister. Bakın bunlar asgari ücretin ne anlama geldiğini de bilmiyor.

Yani siz o belirlenen asgari ücretin altında işçi çalıştıramazsınız, bu demektir. Ve o asgari ücret üzerinden büyük SGK primlerini vesairesini oradan ödersiniz. Ha bunun ucu açıktır, 2 bin 5 bin ne yaparsan yap ama onun altına inemezsin, bu bir koruma rakamıdır.

“KÖTÜLEME İSTİSMARI ÜZERİNDEN SEÇİM KAMPANYASI YÜRÜTÜLÜYOR”
Bu bakımdan asgari ücreti bu şekilde belirlerken, bir de bunun getirisi götürüsü var. Siz asgari ücreti kalkar da 1500-2000 ortaya koymaya yönelirseniz bir de istihdamda bu ne getirir götürür diye düşünmek zorundasınız. Sadece kötüleme istismar üzerinden maalesef seçim kampanyası yürütülüyor.

“MHP’Lİ, CHP’Lİ BAŞKANLAR BENİ KARŞILADI”
Ben şu anda Anadolu’yu dolaşıyorum, açılışlar yapıyorum. Gittiğim yerlerde de söylüyorum. Diyorum ki belediye vali buraları ziyaret etmek benim nezaket kuralımdır, yapmam gerekir. Ve tabi burada şu parti bu parti diye bir şeyi de ayırt etmiyorum. Karabük’te gittim MHP belediyesi, sağ olsun ilgi alaka gösterdiler. Çanakkale’de gittim CHP’li belediye, brifing aldım, ziyaret ettim.

Bugün Tekirdağ’da aynı şekilde. Ve son Siirt Mardin Diyarbakır buraları ziyaret ettim Batman, buralardakiler de herhalde Kandil’den talimat almışlar. Önce geleceğiz dediler ama sonra gelemediler. Tabi böyle olunca dedim ki onlar devlet protokolüne saygı göstermezse, bu nezaketi göstermezse milletin bana vermiş olduğu yetkiye ben ihanet edemem ve oraları da ziyaret edemem dedim ve gitmedim.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.