Apple CEO'sundan Yapay Zeka İtirafı! ChatGPT Kullanıyor Ama Çalışanlarına Yasaklıyor!

Apple CEO'sundan Yapay Zeka İtirafı! ChatGPT Kullanıyor Ama Çalışanlarına Yasaklıyor!

Apple, yapay zekayı belirli ölçülerde kısıtlamıştı. Apple'ın güvenliği için böyle bir karar alınsa da esasında CEO'su bile ChatGpt kullanıyor. Tim Cook, yaptığı açıklamada dikkatleri üzerine çekti ve itiraflarda bulundu.

Apple Ceo'sundan gelen itiraf teknoloji dünyasını sarstı. Yapay zeka hakkındaki görüşlerini paylaşan Tim Cook, önemli ifadelere yer verdi. Apple CEO'su Tim Cook, yapay zeka hakkındaki düşüncelerini ve ChatGPT gibi araçları kullanmaya başladığını ifade ettiği bir röportajda açıkladı. Cook, bu tür araçların günlük hayatta kullanılmaya başlandığını belirtirken, önyargı ve yanlış bilgilendirme gibi endişelerin ele alınması gerektiğini söyledi.

Cook, Apple'ın ürünlerine yapay zekayı entegre ederek kullanıcı deneyimini geliştirdiğini ifade etti. Şirketin WWDC 2023 etkinliği kapsamında, iPhone, iPad ve Mac gibi cihazlar için yeni makine öğrenimi uygulamalarını tanıttığını belirtti.

Yapay zeka özellikleri arasında, mesajlaşma için gelişmiş otomatik düzeltme ve fotoğraflardaki kişileri tanıma konusunda gelişmiş yüz tanıma özellikleri bulunuyordu. Bununla birlikte, Cook, ChatGPT ve Google Bard gibi dil modellerinin vaatlerini de inceleyeceklerini belirtti.

Bu konuda düzenlemelerin gerekliliğine dikkat çeken Cook, "Şirketler kendi etik kararlarını kullanma konusunda oldukça güçlüdür" diyerek şirketlerin yapay zekayı kendi çıkarları doğrultusunda kullanabileceğini ifade etti.

Tim Cook, ChatGPT'yi günlük işlerinde kullandığını ve yapay zekanın teknolojide giderek artan önemini vurguladı. Ancak, gizli bilgilerin sızdırılabileceği endişesiyle Apple'ın çalışanlarının ChatGPT gibi yapay zeka araçlarını kullanımını kısıtladığı bilgisini paylaştı.

ChatGPT'nin kod geliştirme ve yeni fikirler üretme gibi durumlarda kullanışlı olduğu göz önüne alındığında, Apple'ın gizli projelerle ilgili bilgilerin sisteme girilmesinden endişe duymasının normal olduğu belirtildi. Bu bilgilerin daha sonra OpenAI tarafından görülebileceği belirtilmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.