NASA Uzaylılarla İlgili Sorulara Noktayı Koydu! NASA  Başkanı Bill Nelson Uzaylılar Hakkında Ne Düşünüyor?

NASA Uzaylılarla İlgili Sorulara Noktayı Koydu! NASA Başkanı Bill Nelson Uzaylılar Hakkında Ne Düşünüyor?

Bir süredir gündemde olan uzaylılar meselesi NASA'yı da yakından ilgilendiriyor. NASA, konuyla ilgili nasıl bir açıklamada bulundu? Uzaylılar gerçekten var mı ve NASA bunu kabul ediyor mu? İşte Başkan Bill Nelson'dan açıklamalar...

İnsanların uzaylılar ve UFO'lar konusundaki merakı hiç dinmiyor. Özellikle askeri yetkililerin gözlemleri ve doğaüstü olaylar, insanların "Acaba yalnız mıyız?" sorusunu sıkça sormasına neden oluyor. Bu konu, Meksika parlamentosunda sergilenen ve uzaylıya ait olduğu iddia edilen bir cesetle bir kez daha gündeme geldi. Ancak NASA, uzay ve havacılık konusundaki otorite, bu konuyu tamamen bilimsel bir açıdan ele alıyor.

NASA UZAYLILAR İÇİN NE DÜŞÜNÜYOR?

NASA'nın son açıklaması, özellikle Meksika'da ortaya çıkan "uzaylı cesedi" iddialarından sonra geldi. Amerika Birleşik Devletleri, UFO ve benzeri gözlemleri "Tanımlanamayan Hava Olayları" (UAP) kapsamında inceliyor. NASA, bu konuda 14 Eylül 2023 tarihinde bir rapor yayınladı. Ajansın yöneticisi Bill Nelson, Mars'ta olabilecek yaşam izleri araştırmalarının yanı sıra, diğer gezegenlerde de biyolojik izlerin peşinde olduklarını belirtti.

Aynı hafta içinde Meksika parlamentosunda, gazeteci Jaime Maussan'ın "insan olmayan" olduğunu iddia ettiği iki küçük mumya sergilendi. Ancak bilim çevreleri, bu tür iddiaların sahte olduğunu ve mumyaların Peru'da yağmalanmış olabileceğini vurguladılar. NASA'nın raporu ise, UAP'lerin dünya dışı bir kaynağının olmadığını, bu tür olayların genellikle atmosferik koşullar veya diğer doğal olaylarla açıklanabileceğini gösterdi.

Bill Nelson Ne Düşünüyor?

Bill Nelson, evrende belki de trilyonlarca farklı yaşam formu olabileceğini kabul etse de, bunların Dünya'ya geldiğine dair herhangi bir kanıt olmadığını ifade etti. Sonuç olarak, "Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıtlar gerektirir," sözleriyle tartışmaya bir son nokta koydu. NASA, topladığı verileri şeffaf bir şekilde paylaşmayı ve böylece hükümetlerin bu tür olayları sakladığına dair iddiaları da ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.