Twitter'da Seçimlerle İlgili Siyaset Konuşmak Yasaklandı mı? Elon Musk'ın 14 Mayıs Seçim Kararı Çok Konuşuldu!

Twitter'da Seçimlerle İlgili Siyaset Konuşmak Yasaklandı mı? Elon Musk'ın 14 Mayıs Seçim Kararı Çok Konuşuldu!

Twitter'da sansür ve siyaset engeliyle ilgili önemli kararlar alındığı ifade ediliyor. 14 Mayıs'ta seçimle ilgili paylaşım yapmak yasaklanacak mı? Twitter'ın seçimle ilgili aldığı bu karara Elon Musk'ın açıklaması da damgasını vurdu.

Twitter'ın yapmış olduğu duyuru ile birlikte seçimlerle ilgili bazı içeriklerin engelleneceğini belirtmesi dikkat çekti. Twitter'dan gelen bu hamle sonrasında önemli detaylara yer verildi. Elon Musk ile bir gazetecinin tartışması da gündeme damgasını vurdu. 

Seçim Sonuçlarını Konuşmak Yasaklandı mı?

Twitter, belirli siyasi içeriklerin engelleneceği yönündeki uyarısını yaptıktan sonra, bu kararın Twitter'ın erişiminin tamamen engellenmesinin önüne geçmek için alındığını belirtti. Duyuruyla birlikte kullanıcılarda kafa karışıklığı oluştu. 

twitterkarar1.jpg

Elon Musk Belgelerle Açıklayacak!

Elon Musk, kendilerine sansür konusunda talep geldiğini ve bunu belgesi ile birlikte yayınlayacağını ifade etti. Açıklama sonrasında Twitter kullanıcıları belgenin kaynağını merak etmeye başladı. Seçim gecesi Twitter'da paylaşım yapmak yasaklanacak mı merak ediliyor.

twitterkarar2.jpg

Seçim Paylaşımı Yapanlara Ne Olacak?

Seçimle ilgili eleştirel veya seçim sonuçlarını bağdaştıracak şekilde paylaşım yapmanın herhangi bir yaptırımı olup olmayacağı merak ediliyor. Aynı zamanda Elon Musk ve ekibinin bu konuda nasıl bir tavır takınacağı hali hazırda tam anlamıyla anlaşılmış değil. Twitter kuralları çerçevesinde tam olarak hangi paylaşımların sansürleneceğini ise zamanla göreceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.