Terör; insanlığın ortak düşmanıdır

Terör; insanlığın ortak düşmanıdır

Terör bütün insanlığın ortak düşmanıdır. Dünyada her türlü terör eylemleri lanetlenmeli ve en sert şekilde tepki gösterilmelidir.Terör eylemleri...

Terör bütün insanlığın ortak düşmanıdır. Dünyada her türlü terör eylemleri lanetlenmeli ve en sert şekilde tepki gösterilmelidir.

Terör eylemleri her kime karşı işlenirse işlensin, Dini, dili, milliyeti, kültürü her ne olursa olsun kınanmalı ve ber taraf edilmesi için her ne gerekiyorsa o yapılmalıdır. Terör eylemleri ister batı'da ister doğu'da dünyanın neresinde olursa olsun ayni aynı şekilde değerlendirilmelidir. Batı'da terör eylemleri tüm dünyayı ayağa kaldırırken, doğu'da daha şiddetli cereyan eden terör olayları da dünyayı ayağa kaldırabilmelidir. Batı'da insanlığa karşı işlenen eylemler ne kadar doğru değilse, doğu'da da doğru olmamalıdır. Doğu'da binlerce insan öldürülürken sessiz kalınması, seyir edilmesi, hatta desteklenmesi veya körüklenmesine göz yumanların bir gün silahın kendilerine de çevrileceğini bilmelidir. Fransa-Pariste işlenen insanlık dışı eylemleri müslümanlarla ilişiklendirmek gizli bir islam düşmanlığının belirtisidir. Kaldıki Yüce Dinimiz İslam, kime karşı olursa olsun terör eylemlerini reddeder. Hristiyan bir teröristin yaptığı eylemlerden hrıstiyan alemi sorumlu tutulamayacağı gibi; Müslüman bir teröristin yaptığı eylemlerden de müslümanlar sorumlu tutulamaz. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu hususla ilgili yaptığı bir konuşmada söylediği sözler akıl ve mantık sahibi her kişinin dikkate alması gereken sözlerdir. "Paris'te sözde İslam adına 12 kişiyi öldürenler, bu eylemlerinin sebebi ne olursa olsun insanlığa kıymışlar, insanlığı kurşunlamışlardır. Bize düşen böylesi bir vahşeti kararlı ve tavizsiz şekilde lanetlemektir. Ancak İstanbul Sultanahmet'te şehit düşen Kenan Kumaş'ın katil ve azmettiricilerini de tüm insanlığın kınaması lazımdır. Paris'te ölenin Kerkük'te, Telafer'de, Musul'da, Bağdat'ta, Şam'da, Gazze'de, Trablus'ta ölenden üstünlüğü ve fazlası yoktur" "PARİS'TE ÖLENİN GAZZE'DE ÖLENDEN ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR"  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.