Türkiye teröre karşı tek yürek

Türkiye teröre karşı tek yürek

Bölücü terör örgütü PKK'nın mensuplarınca Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde düzenlenen terör saldırısı, ülke genelinde protesto edildi.

Bölücü terör örgütü PKK'nın mensupları tarafından Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde düzenlenen hain saldırı, Türkiye'nin birçok şehrinde protesto edildi.

İzmir'in Bergama ilçesinde toplanan bir grup, Hakkari Dağlıca'daki terör saldırısına tepki amacıyla yürüyüş yaptı. Sosyal medya üzerinden örgütlenerek Bergama Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan grup, Türk bayrakları ile şehir merkezinde araçlarla tur attı.

"Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez", "Ne Mutlu Türküm Diyene" sloganları atan grup, korna çalarak terörü lanetledi.

Denizli

Denizli'de vatandaşlar, Hakkari'de şehit olan askerler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı nedeniyle aralarında asker yakınlarının da bulunduğu bir grup, Delikliçınar Meydanı'nda çadır kurup Türk bayrağı astı.

Delikliçınar Yeni Cami'de öğle namazının ardından Hakkari'deki şehitler için gıyabi cenaze namazı kılan vatandaşlar, daha sonra tekbirlerle meydandaki çadıra döndü. 

İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim okuyan grubun çadırdaki bekleyişi sürüyor.

Yozgat

Yozgat kent merkezinde toplanan bir grup, "Yozgat uyuma şehidine sahip çık", "Kahrolsun PKK" sloganları atarak caddelerde Türk bayraklarıyla yürüdü. 

Daha sonra tekbirler eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na giden kalabalık grup, burada İstiklal Marşı okuyarak şehitler için dua etti.

Sarıkaya Gazileri Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği üyeleri, vatandaşlar ile şehir hastanesi inşaatında çalışan işçiler de Dağlıca bölgesindeki terör saldırısını protesto etti.

Çankırı ve Çorum 

Çankırı'da Anıt Alanı'nda toplanan grup, terör örgütü PKK'nın Dağlıca bölgesindeki saldırısını protesto etti.

Çorum'da Hürriyet Meydanı'nda bir araya gelen Ülkü Ocakları İl Başkanlığı üyeleri, terör örgütü PKK'nın Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki saldırısını kınadı.

Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi bir grup da terör saldırısını protesto eylemi düzenledi.

Zonguldak ve Sivas 

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde ise Atatürk Anıtı önünde toplanan vatandaşlar, terörü protesto etti.

Sivas'ta Alperen Ocakları İl Başkanlığı organizasyonuyla kent meydanında bir araya gelen vatandaşlar da Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'ndan 50. Yıl Kavşağı'na kadar yürüyerek terörü lanetledi.

Afyonkarahisar ve Kırşehir

Afyonkarahisar'da ise kent merkezindeki PTT önünde bir araya gelen grup, sloganlar atarak Askerlik Şubesi Bölge Başkanlığı önüne kadar yürüdü ve Dağlıca saldırısını protesto etti.

Kırşehir'in Kaman ilçesinde, sosyal medyadan organize olan ve ellerinde Türk bayrakları bulunan grup, ilçe meydanında bir araya geldi. Hakkari'deki terör saldırısını lanetleyen grup, çeşitli sloganlar attı.

Eskişehir

Eskişehir'de vatandaşlar, terör örgütü PKK'nın Dağlıca'daki saldırısını protesto için otomobil ve motosikletlerle konvoy oluşturdu.

Sosyal medya üzerinden organize olan ve Tunalı Mahallesi Sıhhiye Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, Türk bayrakları takılan araçlarla kentte tur attı.

Saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okuyan vatandaşlar, şehitler için dua etti. 

Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'ndeki bir alışveriş merkezi önünde toplanan bir başka grup da ellerindeki Türk bayraklarıyla HDP İl Başkanlığı binasının bulunduğu Sakarya Caddesi'ne yürüdü.

Emniyet tedbirleri nedeniyle binaya yaklaştırılmayan grup, İstiklal Marşı okudu, şehitler için dua etti.

Manisa

Manisa'da terör olaylarına tepki amacıyla oturma eylemi düzenlendi.

Manolya Meydanı'nda toplanan grup adına açıklama yapan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Serdar Bozyaka, terör olaylarına tepki göstermek amacıyla böyle bir yol izlediklerini belirtti. 

Eyleme destek veren Manisa Baro Başkanı Ali Arslan da terör örgütü PKK'nın saldırılarını lanetlediklerini söyledi.

Tekirdağ

Çorlu'da taksici esnafı, araçlarına Türk bayrağı asarak "teröre lanet" konvoyu oluşturdu.

Araçlarına Türk bayrağı asan taksicilere vatandaşlar da araçlarıyla destek verdi.

Bursa ve Mersin

Bursa'da Kent Meydanı'nda toplanan bir grup, HDP Osmangazi İlçe Başkanlığına yürüyüp, binanın giriş kapısına Türk bayrağı astı. 

Kent Meydanı'na dönen grup, lastik yakarak yolu trafiğe kapattı. İstiklal Marşı okuyup sloganlar atan grup, ateşi söndürmeye gelen itfaiye aracının önünde barikat kurdu.

Burada yaklaşık 2 saat bekleyen grup, Pınarbaşı Şehitliği'ne yürüyerek şehitler için dua ettikten sonra dağıldı.

İnegöl ilçesinde de vatandaşlar terör olaylarına tepki amacıyla oturma eylemi yaptı.

Hakkari Dağlıca'daki terör saldırısı, Mersin'in Erdemli ilçesinde de protesto edildi.

Ankara'daki STK'lar terörü lanetledi

Başkentte 190 sivil toplum kuruluşu, son dönemlerde meydana gelen terör saldırılarını lanetledi.

STK'lar adına Memur-Sen Genel Merkezi'nde düzenlenen basın açıklamasında konuşan Memur-Sen Ankara Şubesi ve Ankara Sivil Toplum Platformu Başkanı Mustafa Kır, Türkiye'nin bir bölgesinden her gün üst üste gelen acı haberlerle yüreklerin yandığını belirtti.

Son olarak Dağlıca'da dün akşam yaşanan saldırının yine yürekleri dağladığını dile getiren Kır, Türkiye'nin üzerindeki kara bulutların en kısa zamanda dağılmasını, birlik ve beraberliğin hakim olmasını temenni etti.

Anadolu Diyanet Mensupları Derneği, Türkiye Gaziler Vakfı Gençlik Kolları, Avrupa Gazeteciler Derneği, Anadolu Sağlık ve Araştırma Vakfı, Sevgi Toplum Derneği ve Türkiye Gençlik Kulüpleri Federasyonu'nun da aralarında bulunduğu 190 STK'nın destek verdiği basın açıklamasının sonunda terör saldırılarında şehit düşenler için Fatiha okundu.

Güvenpark'ta bir araya gelen Türkiye Gençlik Birliği, Vatan Partisi ile Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri, Türk bayrakları açarak, "Hepimiz Mehmetçiğiz, PKK'ya yeteriz", " Mustafa Kemal'in askerleriyiz" ve "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" şeklinde sloganlar attı.

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Osman Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, 16 askerin şehit edilmesi nedeniyle yanan ateşin sadece şehitlerin ailelerinin evlerine değil, Türk milletinin yüreğine düştüğünü ifade etti. Yılmaz, "Yaşadıkları acıyı öfkeye dönüştüreceklerini ve vatan savunmasını zafere ulaştırmada kararlı olduklarını" belirtti.

Türkiye Gençlik Birliği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri adına da yapılan açıklamaların ardından bir süre daha slogan atan ve zaman zaman tekbir getiren gruptakiler daha sonra dağıldı.

Sakarya

Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) önünde toplanan Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sakarya Teşkilatı üyesi grup ve bazı sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, terör örgütü aleyhine slogan attı. 

MTBB İl Başkan Yardımcısı Talha İbil, grup adına yaptığı konuşmada, Dağlıca bölgesindeki saldırıyı lanetlediklerini söyledi. 

PKK terörüne karşı sabırlarının kalmadığını, devletin bu saldırılara en ağır şekilde karşılık vermesi gerektiğini vurgulayan İbil, şunları kaydetti: 

"Burada sivilleri ve bölge halkını temsil ettiğini, sürekli barış mesajları veren konuşmalar yaparak siyasi arenada yer alan terör örgütü uzantılarıysa kendi seslerini yalnızca kendileri duymaktadır. Net şekilde ne bir tavır ne de reaksiyon göstermemişlerdir. Hani barış, kardeşlik istiyordunuz? Nerede Türkiye'nin dört bir yöresinden söylediğiniz sevgi türküleri? Hepsi birer balon muydu? Bu saatten sonra bu kimseler terör örgütü mensuplarına yaptıkları yardımlar ve onlara sağladıkları imkanlar neticesinde yargılanmalı ve cezalandırılmalıdır."

Bolu

Bolu Tabaklar Camisi önünde bir araya gelen bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehitler için gıyabi cenaze namazı kılarak, dua etti.

Daha sonra Türk bayraklarıyla İzzet Baysal Caddesi'nden Kent Meydanı'na yürüyen grup, zaman zaman, "Şehitler ölmez vatan bölünmez, her Türk asker doğar" sloganları attı.

Grup, Bolu Askerli Şubesine giderek, gönüllü askerlik için dilekçe verdi. 

Karabük

Karabük Belediyesi önünde toplanan bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan grup, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu.

Terör aleyhine slogan atan grup, Türk bayrağı açtı.

Konuşmaların ardından grup, Askerlik Şubesi'ne giderek gönüllü askerlik için dilekçe verdi. 

Zonguldak

Kent merkezindeki Madenci Anıtı önünde toplanan bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Türk bayrağı açtı. 

"Her şey vatan İçin", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Her Türk asker doğar" sloganları atan grup, Gazipaşa Caddesi'ne geçti.

Burada saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı okuyan gruptakiler, Şehitler Parkı'na kadar yürüdü.

Çevredekilerin de alkışlarla destek verdiği grup, şehitler için dua ederek dağıldı.

Samsun

Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan grup, ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçti. "Kahrolsun PKK", "Allah'ım şehit olmadan alma canımı", "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" ve "Şehitler ölmez" şeklinde slogan atan grup, 19 Mayıs Caddesi'nden İstiklal Caddesi'ne yürüdü.

Yürüyüş esnasında emniyet tedbirleri nedeniyle HDP'nin olduğu binaya yaklaştırılmayan grup, şehitler için saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı'nı okudu.  

Sinop

Sinop'ta sosyal paylaşım sitelerinden örgütlenen grup, terörü lanetlemek için kent merkezindeki Uğur Mumcu meydanında toplandı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı alanda şehitler için Kur'an-ı Kerim okunup, dua edildi. Daha sonra saygı duruşunda bulunan grup, İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra çeşitli sloganlar attı.    

Alanda grup adına konuşan Mete Çağdaş, "Nereden olursa olsun hangi görüşü temsil ederse etsin terör denilen belayı lanetlemek, nefretle kınamak için toplandık" diye konuştu.

Çankırı

Çankırı'da ise Karatekin Parkı'nda tek başına terör olaylarına tepki gösteren 60 yaşındaki Recep Arslan "Beni askere alın" dedi. Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra basın açıklaması yapan Arslan "Çankırılı hemşehrilerim. Ne olur duyarsız kalmayın. Daha fazla şehit haberleri almayalım. Gün birlik olma günüdür” diye konuştu.

AK Parti Samsun milletvekilleri Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt ve AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ve Eğitim Bir Sen Sinop Şube Başkanı Mustafa Aslan da yaptıkları açıklamada terör saldırısını kınadı.

Siirt

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Dağlıca bölgesinde güvenlik güçlerine yönelik terör saldırısı, Siirt'teki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerince kınandı.

Tüm Eğitim Sen Genel Başkanı Selman Aksu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hain saldırıda şehit olan askerlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. 

Dağlıca'daki saldırının, insanların Çözüm Süreci'ne ne kadar ihtiyacı olduğunu bir kez daha gösterdiğine işaret eden Aksu, "Bölgemizi ve tüm Türkiye'yi ilgilendirilen Çözüm Süreci'nin ardından yaşanan terör saldırıları halkın bundan sonra sürece  daha sıkı sarılarak tekrar başlaması için mücadele etmesi gerektiğini bir kez daha gösterdi" diye konuştu.

Aksu, bölgeden yükselen acı haberlerin son bulması için sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti liderlerini saldırıyı kınamaktan öteye geçip, böyle bir günde birlik ve beraberlik çağrısı yaparak tekrar huzur ikliminin ülkemizde tesisi için hep birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz. Saldırıyı kınıyoruz. Artık bu acıları yaşamak istemiyor, ellerin tetikten çekilmesini istiyoruz. Gençlerimizin, çocukların, halkın ölüme reva görülmesini kabul etmiyoruz. Ölümün hiçbir gerekçesi olamaz. Bu ölümler ülkemizdeki kardeşliği etkiliyor."

Gaziantep

Gaziantep'te teröre tepki ve şehitlere saygı yürüyüşü gerçekleştirildi.

Terör saldırısını protesto etmek isteyen grup Kırkayak Parkı'nda bir araya geldi. Türk bayraklarıyla sloganlar eşliğinde Maanoğlu Parkı'na yürüyen grup, buradan da Cemal Köker Caddesi'nden Demokrasi Meydanı'na geldi.

Daha sonra Demokratik Bölgeler Partisi İl Başkanlığı'na yürümek isteyen grup, polis ekiplerince engellendi.

Slogan atarak tekrar Demokrasi Meydanı'na gelen grup burada saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okudu.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş'ta sosyal medyadan örgütlenen bir grup, terörü lanetlemek için kent merkezindeki Trabzon Caddesi Özel İdare İş Merkezi önünde toplandı.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı alanda şehitler için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okundu.

Ellerinde Türk bayraklarıyla "Kahrolsun PKK" ve "Şehitler ölmez" şeklinde slogan atan grup, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

Afşin ilçesinde ise Atatürk Caddesi'nde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Askerlik Şubesine kadar yürüdü.

Askere gitmek için form dolduran vatandaşlar, bunları ilgililere teslim etti.

Daha sonra Ulu Cami önüne kadar teröre tepki gösteren sloganlar eşliğinde yürüyen grup, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okudu, şehitler için dua etti. 

Elbistan'da da HDP İlçe Teşkilatının bulunduğu binaya gelen vatandaşlar, binaya Türk bayrağı astı.

Binanın önünde, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde sloganlar atan grup, buradan İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanına kadar yürüdü. Geniş güvenlik önlemleri altında yürüyüşünü tamamlayan grup, olaysız şekilde dağıldı.

Adıyaman

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde de 75.Yıl Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, burada slogan attı.

Grup adına basın açıklaması yapan Erdem Hilal, devletin yüz binlerce şehidin kanı karşılığında, sonsuza dek elde ettiği kutsal vatan toprakları üzerinde kurulduğunu ifade etti.

Basın açıklamasının ardından yürüyüş yapan grup, daha sonra şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu yapıp, İstiklal Marşı okuduktan sonra dağıldı.

İzmir

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının düzenlediği hain saldırı, İzmir'de protesto edildi.

Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerce organize edilen yürüyüş için Konak ilçesindeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde buluşan yüzlerce kişi, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

Yürüyüşü balkonlarından izleyen İzmirliler alkışlarla, trafikteki sürücüler ise korna çalarak destek verdi. 

Yozgat

Yozgat'ta sosyal medya aracılığıyla örgütlenen grup, Cumhuriyet Meydanı'nda toplanarak, Türk bayraklarıyla terminal kavşağına kadar tekbir ve sloganlar eşliğinde yürüdü.

 "Yozgat uyuma, şehidine sahip çık", "Kahrolsun PKK" sloganları atan grup, daha sonra meydana geri döndü.

İstiklal Marşı okuyan grup, şehitler için dua etti.

Terör saldırısı, Sorgun ilçesinde de protesto edildi.

Niğde

Niğde Belediyesi önünde toplanan grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK" sloganları attı.

Grup, İstiklal Marşı okuyarak, şehitler için dua etti. 

Daha sonra gruptaki bazı kişiler, HDP İl Başkanlığı'na yöneldi. Binaya giren bazı kişiler, eşyaları dışarı fırlattı.

Bina çevresinde güvenlik önlemi alan polis, grubu dağıtmak için biber gazı kullandı.

Kırşehir

Kaman ilçesinde sosyal medya aracılığıyla bir araya gelen, aralarında sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de olduğu kalabalık grup, protesto yürüyüşü yaptı.

İlçe meydanında bir araya gelen grup, Türk bayraklarıyla kaymakamlık önüne kadar yürüdü.

Meydana geri dönen grup, basın açıklamasıyla saldırıyı lanetledi.

Din görevlisi eşliğinde şehitler için dua okunmasının ardından grup, dağıldı.

Eskişehir

Hoşnudiye Mahallesi Porsuk Bulvarı'nda toplanan grup, Türk bayraklarıyla sloganlar eşliğinde, Vişnelik Mahallesi'ndeki Hava Şehitliği'ne kadar yürüdü.

Şehitlikte saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okuyan grup, daha sonra dua etti.

Kabirleri ziyaret eden grup, dağıldı.

Tokat

Turhal ilçesinde bir grup esnaf, terör saldırısında şehit olan askerler için mevlit okuttu. 

Bir lokantanın önünde gerçekleştiren mevlit sonrası şehitler için dua edildi.

Lokanta işletmecisi Şemsettin Kasar, gazetecilere yaptığı açıklamada, terör olaylarından dolayı üzgün olduklarını belirterek, mevlit okutma gereği duyduklarını, ellerinden başka bir şey gelmediğini söyledi.

Esnaf Ozan Efe de "Çok sıkıntılı bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde milli birliğe, beraberliğe çok ihtiyacımız var. Bunu sağlayan kişiler her ne sebepten olursa olsun, bizler için kıymetli, değerli insanlardır" dedi.

Mevlidin ardından helva ikram edildi.

Erzurum

Erzurum'da Lalapaşa Kent Meydanı'nda toplanan çok sayıda vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla, terörü lanetleyen sloganlar ve tekbirler eşliğinde Hastaneler, Bankalar ve Cumhuriyet Caddesi üzerinden, Havuzbaşı'na kadar yürüdü.

Burada 9. Kolordu Komutanlığı önünde, "Ne mutlu Türküm diyene" ve "askere uzanan eller kırılsın" sloganları atan vatandaşlar, daha sonra gelinen güzergahtan Lalapaşa Kent Meydanı'na döndü.

Şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından dualar edildi, terör saldırıları kınandı.

Kars 

Kars'ta Kazımpaşa Caddesi'nde bir araya gelen Karslılar, ellerinde Türk bayraklarıyla Faikbey Caddesi güzergahını kullanarak Atatürk Caddesi Kavşağı'na kadar yürüdü.

Katılımcılar yürüyüş boyunca "şehitler ölmez vatan bölünmez" ve "Kahrolsun PKK" sloganları atarak terörü lanetledi. 

Yürüyüş sonunda şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Grup, çeşitli sloganlar atarak Faikbey Caddesi üzerinden Karadağ Caddesi'ne kadar yürüdükten sonra dağıldı.

Erzincan

Erzincan'da Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla teröre tepki gösterdi.

Grup, terörü lanetleyen çeşitli sloganlar atarak, Ordu Caddesi'nden Askerlik Şubesi'ne kadar yürüdü.

Burada tekbirler eşliğinde saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı okuyan grup, tekrar Cumhuriyet Meydanı'na yürüyerek burada şehitler için dua etti.

Adana

Adana'da Uğur Mumcu Meydanı'nda toplanan Vatan Partisi üyesi bir grup, ellerinde Türk bayrakları ve dövizlerle "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK" sloganlar atıp Atatürk Parkı'na yürüdü.

Ellerinde, "Hepimiz Mehmet'iz PKK'ya yeteriz" dövizi bulunan grup burada saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudu.

Vatan Partisi İl Başkanı Selver Kaplan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK ve DAEŞ'e karşı yürüttüğü mücadelenin hayati önem taşıdığını belirtti.

Teröre karşı mücadelede kesin sonuç almak için devleti ve milleti bütün imkanlarıyla seferber etmenin milli bir görev olduğunu ifade eden Kaplan,"Türkiye'nin bölücü teröre ve arkasındaki emperyalist devlete karşı tarihi mücadelesi başlamıştır. Bu mücadelenin bütün milletimizi birleştirmesi daha da turarlı program ve siyasetle yürütülümesi herkesin görevidir"diye konuştu.

Osmaniye

Bölücü terör örgütü PKK'nın mensuplarınca Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde düzenlenen terör saldırısı, Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde protesto edildi.

Ülkü Ocakları tarafından organize edilen yürüyüş, Şehit Osman Yurdusev Parkı önünden başladı.

Atatürk Caddesi üzerinden İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı önüne kadar yapılan ve vatandaşların da alkışlayarak destek verdiği yürüyüş esnasında "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez", "Ne Mutlu Türküm Diyene", "Kadirli uyuma şehidine sahip çık", "Kahrolsun PKK" sloganları atıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması ve şehitler için dua edilmesiyle yürüyüş sonra erdi.

Mersin

Hakkari'deki terör saldırısı ve yaşanan terör olayları Mersin'de protesto edildi.

Toroslar ilçesindeki anıtın önünde toplanan yaklaşık 500 kişilik grup, ellerindeki Türk bayrakları ve dövizlerle "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK" sloganlarıyla Kuvayi Milliye Caddesi'ne kadar yürüdü.

Burada oturma eylemi yapıp sloganlar atan grup, daha sonra İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra dağıldı.

Terör olaylarını protesto etmek isteyen başka bir grupta Mersin Tren Garı önünde toplandı. Ellerindeki Türk Bayraklarıyla sloganlar atan grup, İstiklal Caddesi'nden Cumhuriyet Alanı'na oradan da Mersin Askerli Şubesi'ne kadar yürüdü. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.