GAZİANTEP ÜLKÜ OCAKLARINDAN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

GAZİANTEP ÜLKÜ OCAKLARINDAN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

Gaziantep Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi ile Şahinbey Ülkü Ocakları Balıklı Parkında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla basın açıklaması yapıldı.

Gaziantep Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi ile Şahinbey Ülkü Ocakları Balıklı Parkında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla basın açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamaya, Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem milletvekili aday adayları ile birlikte yoğun katılım vardı. Yapılan açıklamada Ülkü Ocakları Şahinbey İlçe Başkanı Faruk ÖZTÜRK, “Tarihimizde, milletimizde, yaşamımızda ve tabii ki, ülkücü harekette bizler için kadınlarımızın yeri apayrı bir önem taşımaktadır. Vatanımızın uğradığı işgaller karşısında oğlunu gururla askere gönderirken bağrına taş basan; ama düşman karşısında yine de bağrını siper eden kadınlarımız takdiri ve teşekkürü sonuna kadar hak etmektedir. Kadınlarımız yaptıklarıyla günümüzde de emeğin simgesi ve başarının sembolü olmuştur. Hayatın her alanında faaliyet göstermeye başlayan kadınlarımız, karşılaştıkları tüm sorunlara rağmen, her şeyin üstesinden gelerek mükemmel işlere imza atmaktadır. Özetle, Türk milletinin bugünlere gelmesinde kadınlarımızın payı son derece büyüktür. Son dönemde şiddetini giderek artıran kadınlara yönelik şiddet ve taciz olayları da bizleri derinden üzmekte ve toplumumuzda telafisi mümkün olmayan bir o kadar da derin yaralar meydana getirmektedir. Bizler Hoca Ahmet Yesevi Dergâhlarının birer talebesi, Ülkü Ocaklarımızın birer neferi olarak bu tür eylem ve tutum içinde bulunanları esefle kınıyoruz” dedi. Yapılan açıklama sonrası Balıklı Parkı’nda Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanlığı Bayanlar Biriminin hazırladığı el ilanları ve kokulu süsler vatandaşlara dağıtıldı.   kadinlar_gunu_(3)   kadinlar_gunu_ (1)  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.