Olcay Kılavuz; İktidar PKK İle Ortak Hareket Ediyor

Olcay Kılavuz; İktidar PKK İle Ortak Hareket Ediyor

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Yozgat Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından "Ülkücü Şehitlerini Anma" adına düzenlediği programa katıldı

Kılavuz, program öncesi Ülkü Ocakları İl Binasında orta öğretim teşkilatı, üniversite teşkilatı ve ocak yönetimi ile karşılıklı istişare toplantısı düzenledi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "Yozgat Ülkü Ocakları İl Başkanlığı'nın hazırlamış olduğu şehitlerimize özel bir program vesilesi ile Yozgat'ta bulunmaktayız. Yozgat meydanın da şehitlerimizin yani bu davanın özü olan ağabeylerimizin tablolarını ziyaret edip, kendilerini burada rahmetle minnetle saygıyla yad ediyoruz."dedi.

ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER ALLAH DOSTUDUR

Genel Başkan Kılavuz, "Ülkücü şehitler ilahi bir misyonun temsilcileri olarak din adına vatan adına, devlet adına ve millet adına şahadet şerbeti içmiş bizim nazarımızda evliya gibi yaşantı içerisinde olan Allah dostu olan büyüklerimizdir" dedi. Onların en büyük emanetleri ise Ülkü Ocakları'dır diyen Kılavuz, "Şehitlerimizin her birinin yaşantısına baktığımız takdirde her biri vatan aşkı ile yanmış, millet sevdası ile tutuşmuş ve memleketimizin sonsuza kadar var olması için mücadele verdiğini görmektesiniz. Nitekim ilk idamlık şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu ailesine yazmış olduğu mektubun son kısmında Mustafa ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar ve kellemi koymuş olduğumun davanın zaferi yakındır. Zafer Cenab-ı Allah'a inananların ifadesini belirtiyor. Yine başka bir şehidimiz rahmetli Fikri Arıkan, 26 Aralık 1982'de şahadete kavuşan ağabeyimiz, insanlığa ders mahiyetinde şahadetine ermezden evvel Allah'ın huzuruna abdestli gitmek için günler öncesinden aç kalıyor. İdam sehpasına aç bir şekilde yürüyor. Sebebine gelince idam edildikten sonra yediğimi çıkartmayım ve Allah'ın huzuruna abdestli kavuşayım anlayışıyla, burada aklımıza öncelikle gelen hepsi Allah davası adına peygamber yolunda millet sevdası adına şahadete ermişlerdir" dedi.

VATANIMIZI KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR KORUYACAĞIZ

Başkan Kılavuz, "Vatan için şehit düşen ağabeylerimizin bizler için bıraktıkları bu kutlu emaneti bu dualı davayı manevi yönü büyük olan davayı canımızdan başımız dan daha fazlasıyla önemseyip şehitlerimizi namusumuz olarak kabul edip, bıraktıkları emaneti en iyi yere taşımanın kararlılığı içerisinde olacağız. Şehitlerimizin şehate de erişi devletimizin edep müddet var olması için milletimizin kominizim bataklığına teslim edilmemesi için, ezanlarımızın semalardan dinmemesi için ve bayrağımızın gönderden inmemesi için şehit olmuşlardır. Kuru bir anlayış için kuru bir sevda için şehit olmamışlardır. Hepsinin kutsal değerler etrafında şehit olduğunu görmekteyiz. Burudan hepsini rahmetle minnetle anıyorum bu dava kutlu bir davadır" dedi.

MİLLET SEVDASI BEDELSİZ OLMAZ

Genel Başkan Olcay Kılavuz, "Millet sevdası bedelsiz olmaz dolaysıyla biz milletimizin sevmenin bedelini binlerce ağabeyimizle ödediğimizi düşünüyorum. Biz bayrak adına kanımızın akmasından hiç bir zaman tereddüt etmeyiz. Cennet vatanımızın bölünmemesi ve parçalanmaması için başımızı vermekten asla geri adım atmayız. Yine memleketimizin huzuru için milletimizin geleceği için her şeyimizi ortaya koymaktan tereddüt etmeyiz. Bildiğiniz gibi en son kardeşimiz canımız ciğerimiz ve namusumuz Fırat Çakıroğlu, 20 Şubat 2015 tarihinde Eğe Üniversitesi'nde PKK'lı canavarlar tarafından başta siyasi iktidarın desteği ile okulun dekanı ve bölgenin yetkilileri tarafından oradaki bu kahpece yapılan eylem gerçekleştirildi. Bu eylemin başlıca sorumluları bizati eli olan kimseleri siyasi iktidar dır. Okulun dekanıdır o ilin emniyet güçleri ve oradaki yetkililerdir. Çünkü PKK'lıların üniversite içerisinde kimlik kontrolü yapması buradaki yönetim deki zafiyeti ortaya koyar, PKK'ların kampus içerisine çadır açmaları devlet eliyle PKK'lara alan açıldığı ortaya çıkar, yine PKK'lıların 40 bin tane insanımızı şehit etmiş ve soyu bozuk bir Ermeni'nin resimlerinin asılmasının karşılığında devletin yetkililerin kendilerini cesaretlendirdiği ortaya çıkıyor.  Biz şehitlerimizin emanetlerini de şehitlerimize de asla ihmal etmeden asla göz ardı etmeden mücadelelerini her pahasına olursa olsun devam ettireceğiz. Ülkücüler Türk milliyetçisi olduğu sürece bayrak inmeyecek, ezan susmayacaktır ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti şehit kanıyla sulanmış cennet vatanımız bölünmeyecektir ve parçalanmayacaktır. Biz memleketimizin birliği ve beraberliği için varız. Vatanımızın selameti için varız. Hiç bir şekilde kavganın, çatışmanın ve olayların asla ve asla içinde bulunmayacağız" dedi.

TÜRKİYE VE GENÇLİK ÜZERİNDE OYUNLAR OYNANIYOR

Başkan Kılavuz, "Türk gençliği kendisini bilgi ile birikim ve donanımla şuurlu bir şekilde yetiştirecekler ve gelecek adına Türk devletini yönetmeye talip olacaklar ve Türk milletine hizmet edeceklerdir. Ama Türkiye üzerinde, Türk gençliği üzerinde ve ülkücü gençlik üzerinde bir takım kirli oyunların sinsi tezgâhların olduğunu çok iyi biliyoruz. Bununda kimler tarafından yapıldığını biliyoruz. Bunun birinci sorumluları siyasi iktidardır. AKP zihniyetidir, PKK'nın yapamadığını maalesef AKP yapmıştır. Bugün şehidimizin yegâne sorumlusu siyasi iktidardır. Rahmetli Cengiz Akyıldız ağabeyimizin sorumlusu odur, Fırat Çakıroğlu kardeşimizin sorumlusu siyasi iktidardır. Ben hepsine tekraren Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin emaneti namusumuzdur. Şehitlerimiz namusumuzdur. Yozgat Ülkü Ocakları İl Başkanımız Duran Küçükduman'ı ve çok kıymetli yönetimini burada emeği olan değerli arkadaşlarımızı kutluyorum teşekkür ediyorum. Özellikle bu tabloların yapılmasında emeği olan Uğur Öztürk'e ayrıca teşekkür ediyorum ve kutluyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.