Bakan Özer Duyurdu! Okullar Yeniden Tatil Olacak..

Bakan Özer Duyurdu! Okullar Yeniden Tatil Olacak..

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem nedeniyle beklenen uzatmanın olmayacağını duyurdu. Okulların kapanış tarihinin değişmeyeceğini belirten Bakan Özer, "16 Haziran'da okullar kapanıyor" dedi. Ayrıca, deprem bölgesinde yapılacak olan 2 aylık telafi eğitim programıyla ilgili bilgileri de paylaştı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, TRT Haber'de yaptığı açıklamalarda, merakla beklenen okul kapanış tarihiyle ilgili net bir açıklama yaptı. Özer, deprem nedeniyle öngörülen uzatmanın gerçekleşmeyeceğini ve okulların kapanış tarihlerinin değişmeyeceğini duyurdu. Bakan Özer, "16 Haziran'da okullar kapanıyor uzatma yapmadık" şeklinde konuştu.

Bakan Özer'in açıklamalarıyla birlikte, öğrenciler, veliler ve öğretmenler okul yılı planlamalarını yapabilecekler. Okulların normal kapanış tarihi olan 16 Haziran'da yaz tatiline girecek olan öğrenciler, beklenen uzatma olmadan tatilin başlayacağını öğrenmiş oldu.

Ayrıca, Bakan Özer, deprem bölgesindeki öğrencilere yönelik yapılacak telafi eğitimi programıyla ilgili bilgileri de paylaştı. 1 Ağustos ile 1 Eylül tarihleri arasında deprem bölgesinde 2 aylık telafi eğitimi yapılacağını belirtti. Bu programla birlikte öğrenciler, istedikleri ilde, eğitim aldıkları lokasyon dışında da bu eğitimi alabilecekler.

Deprem bölgesine ilişkin de bilgi veren Bakan Özer, 82 bin 560 öğrencinin geri dönüş yaptığını açıkladı. Bu sayede öğrenciler, eğitimlerine devam edebilmek için deprem bölgesine dönüş yapacaklar.

Öğrenciler, veliler ve öğretmenler, Bakan Özer'in açıklamalarıyla birlikte okul kapanış tarihi konusunda netlik kazandı ve planlamalarını yapma fırsatı buldu. Telafi eğitimi programıyla da deprem bölgesindeki öğrencilerin eğitimlerine devam edebileceği ve istedikleri ilde bu eğitimi alabilecekleri belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.