Cumhuriyet' Gazetesinden Sinan Oğan'a Özür...

Cumhuriyet' Gazetesinden Sinan Oğan'a Özür...

Cumhuriyet' “AKP lehine çalışan vekile ihraç istemi” başlığıyla Sinan Oğan hakkında haber yapmıştı. Oğan bu haber çok sert tepki göstermiş "“İftira kampanyasında ilginç detaylar hadiseler yaşanıyor...

Şimdi de Solcu basın üzerinden saldırılıyor. Kampanyaya en son eklenen Cumhuriyet Gazetesi oldu. Gazete "AKP lehine çalışan vekile ihraç istemi" başlıklı bir iftira haber yayınladı. Türk Basını böyle bir yargısız infaz görmedi. Biz bu işler bir tek çamur medyasında olur zannederdik. Bu işte bir mit yeniği var amma...”demişti.

Sinan Oğan’ın “Bu işte bir mit yeniği var amma...” mesajıyla paylaştığı açıklamasının ardından Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül, Sinan Oğan’a sosyal medya hesabından cevap verdi. Erdem Gül cevabında “@DrSinanOgan saygın bir siyasetçidir. Eğer kendisine yönelik haberde bir yanlışlık olduysa bu kasti değildir. Cumhuriyet kasti davranmaz.” şeklinde ifadeler kullanmıştı.

Bunun üzerine MHP’li Sinan Oğan, Erdem Gül’e ve gazetenin genel yayın yönetmeni Can Dündar’a sosyal medyadan arka arkaya mesajlar yazmıştı.

“Cumhuriyet Gazetesi hakkımda yargısız infazda bulundu” diye yazan Sinan Oğan, “Sayın @erdemmgul hala "eğer" li Cümleler kuruyorsanız diyecek söz bulamıyorum. Lütfen akitten farklı olduğunuzu söylemle değil eylemle de gösterin. Hatadan dönmek erdemdir Sayın @erdemmgul” ifadelerini kullandı.

İşte Sinan Oğan’ın mesajları:

“Dr.Sinan Oğan

Sayın @erdemmgul hala "eğer" li Cümleler kuruyorsanız diyecek söz bulamıyorum. Cumhuriyet Gazetesi Hakkımda Yargısız infazda bulundu

Dr.Sinan Oğan

Sayın @erdemmgul özür dilemek erdemdir. Eğer yok. "Sinan OĞAN AKP'ye çalıştı" şeklinde başlık atmak Yargısız infazdır.

Dr.Sinan Oğan

Lütfen akitten farklı olduğunuzu söylemle değil eylemle de gösterin. Hatadan dönmek erdemdir Sayın @erdemmgul

Dr.Sinan Oğan

Sayın @candundaradasi yönettiğiniz @cumhuriyetgzt si "AKP'ye çalışan Sinan OĞAN'ın ihracı istendi" Başlıklı Yargısız infaz haberi yayınladı.

Dr.Sinan Oğan ‏

Sayın @candundaradasi basın ahlakına sığmayan bu hatayı düzeltecek misiniz? Yargısız infaza @cumhuriyetgzt de mi başladı?” diyerek son noktayı koymuştu.

Bunun üzerine Cumhuriyet gazetesi Eski MHP milletvekili Sinan Oğan'dan özür dileyerek "
Kendisinden ve okurlarımızdan özür dileriz."dedi.

İşte o Mesaj...


Gazetemizde yayımlanan MHP eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’la ilgili haberde kullanılan “Oğan, AKP lehine çalıştı” başlıklı haberdeki ifadeler amacını aşmıştır. Kendisinden ve okurlarımızdan özür dileriz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.