Mansur Yavaş'a Mektup

Mansur Bey, Milliyetçi/Ülkücü harekete uzun yıllar yük oldunuz. Şöyle ki, iki dönem Beypazarı ilçesinde MHP'li Belediye Başkanı oldunuz. Seçildiğiniz partiyi ve partilileri temsil kabiliyetini kaybettiğiniz gibi, Beyparı sakinlerinin de itimatını kaybettiniz. Çünkü, yüreklerde kovulduğunuz ülkücü hareket ve MHP'den sonra, sığındığınız CHP'den aday olduğunuzda, Beypazarı'ndan aldığınız oy o ilçeye ne kadar yük olduğumuzun belgesi niteliğindedir.

Kemal Kılıçtaroğlu tarafından ikinci kez Belediye Başkan adaylığına atandığınız seçimlerde yine Beypazarlı hemsehrilerinizin iltifatını görmediğiniz, sandık sonuçlarından anlaşılmaktadır.

Son yerel seçimlerde, sizi aday olarak atayan  Kemal Kılıçtaroğlu'nun kendi partisinde dahi karşılığı azalmıştır, dolayısıyla; CHP seçmeni, kısmen seçilmiş, yarı atanmış olan Belediye Başkanlarından desteğini her geçen gün daha da fazla çekmektedir. manipüle edilmiş seçmenin güveni azalmış, kovulduğunuz partide ise karşılığınız hiç yoktur.

Geriye kalan HADEP'in desteği ile ve sizi yönlendirdiğini söylediğiniz ajansın kollaması ile Ankaray'ı nasıl yöneteceksiniz?

Artk, yarı atanmış, yarı seçilmiş durumunuz ve arkanızda her geçen gün azalan seçmen desteğinizi göz önünde bulundurmanız ve Ankara'nın geleceğini düşünmeniz elzemdir.

Siyasî etik ve Ahlâk gereği, istifa etmenizin daha doğru olacağını tavsiye ederim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İrfan Topçu Arşivi
SON YAZILAR