ATATÜRK’E NEDEN DÜŞMANLAR?..

  Kurucu irade, T.C.’nin tapu belgesi Lozan’ı sadece taraf ülkelere imzalatmakla kalmamış, dünya devletlerinin  parlamentolarına da  onaylatmıştı. Sıra ABD’ye gelince neler oldu. 

İşte bu olayın hazin hikayesi:

 - Yıl 1927.

   Sözde stratejik ortağımız, müttefikimiz Amerika’nın Temsilciler Meclisi üyesi William UPSHAW, kürsüde konuşuyor.   İbretle okuyalım:

   -"Lozan antlaşması, Timurlenk kadar hunhar, Korkunç İvan kadar sefih ve kafatasları piramidi üzerine oturan Cengiz Han kadar kepaze olan bir diktatörün, zekice yürüttüğü politikasının bir toplamıdır. Bu canavar savaştan bıkmış bir dünyaya, tüm uygar uluslara onursuzluk getiren bir antlaşmayı kabul ettirmiştir. Buna her yerde Türk zaferi dediler.  Dünya parlamentolarını bu antlaşmayı kabule ikna ettiler ve büyük sermaye grupları, ticaret erbabı ve bazı din temsilcileri bile Türkiye'yi uygar uluslar masasında, uluslararası bir konuk durumuna yükselterek, Amerika'yı yüksek ülkülerinden uzaklaştırmada birleştiler."

    Wiliam UPSHAW denen sefih yaratık, Timur Han ve Cengiz Han gibi tarihin kaydettiği büyük hükümdarlara hakaret ediyor.  Bununla da yetinmiyor, alçakça hakaretlerine büyük önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ile devam ediyor. 

   Emperyalist devletler biliyor olmalılar, Atatürk düşmanlığına ülkemizde de birçok yandaş bulacaklardır. Üzücü olan da budur.

  Bağımsızlığımızın ve ülke bütünlüğümüzün uluslararası senedi olan Lozan’ı onaylamayan sözde, “stratejik ortağımız ABD”, Türkiye’nin sınırlarını hala tanımış değildir.

Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni iki temel üzerine inşa etti. Birincisi “Millî Egemenlik”, diğeri ise (istiklal-i tam) “Tam Bağımsızlık.” Emperyalizm bu nedenlerle Ata'mıza düşmandır.

Ölümsüz Türk Milleti, emanete sahip çık.

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.