ÜLKÜDAŞLARA AÇIK MEKTUP

Ülküdaşlarımız Cumhur İttifakı’nın başarısı için ter dökerken, çok azının kafası biraz karışık…

Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeyi içine sindiremediklerini söylüyorlar…

Elbette haksız da değiller…

Ama unuttuğumuz bir şey var: Siyaset düne hapsolarak, geçmişe takılıp kalınarak yapılamaz. Değişen ülke ve dünya şartlarına göre en iyi mevziiyi almak zorunda, “Önce ülkem ve milletim” şiarına yakışır bir tavır geliştirmeliyiz.

Açılım İhaneti ve FETÖ Darbe girişimi sonrası oluşan kaos ortamında, ülkücüler “Bana ne, ben mi bu hale getirdim” diyemez.

Tıpkı 1980 öncesinde bölücü komünist terör azdığında bana ne demeyerek 5 bine yakın şehit verdiği gibi…

Tıpkı Türkiye PKK terörüyle mücadele ederken, ülküdaşlarımızın bana ne demeyerek en ön safta mücadele etmesi gibi…

Ki zaten bana ne diyen adamdan ne ülkücü olur, ne de adam!... 

 

İÇİNE SİNİYOR MU?

Erdoğan’a oy vermek içine sinmiyor olabilir. Anlarım. “Apo’nun Heykelini Dikeceğiz” diyen HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş hapisten çıkartılsın diyen CHP-İP-Saadet İttifakına mı oy vereceksin? Muharrem İnce, Demirtaş’ın ailesini ziyaret etti ve gururla meydanlarda anlattı? BU İÇİNE SİNİYOR MU?

Yine Muharrem İnce, Diyarbakır mitinginde devlet Kürtçe, Arapça, Ermenice öğretecek diyor… Meral Akşener, “Aslen Diyarbakırlıyım” diyerek HDP tabanına sinyal çakıyor… İÇİNE SİNİYOR MU?

ABD Suriye’de PKK/YPG/PYD’ye 5 bin kamyon silah gönderirken, bölgeye komutanlarını yollarken, onlara müttefikimiz derken, FETÖ’nün ikince darbe teşebbüs ihtimali ortayken, Yunanistan FETÖcü askerleri koruma altına alıyorken, Almanya sadece PKK/HDP mitingine izni verirken Meral Akşener çıkıyor ve diyor ki: “Türkiye’nin beka sorunu var mı bilmiyorum” PEKİ, BU İÇİNE SİNİYOR MU?

Meral Akşener, Türk Ordusu Afrin’e girerken önce kendi çocuklarını yollayın, Kılıçdaroğlu da fazla ilerlemeyelim dedi… Ne yani birilerinin çocukları askerden kaçtı diye teröre göz mü yumulsaydı? YA BU İÇİNE SİNDİ Mİ?

Sen ülkücüsün. DYP, ANAP, AKP, MHP olmak üzere tam 4 parti değiştirmiş Meral Akşener’in arkasından giderken hiç kızarıp, bozarmıyor musun? Başbuğ, Ülkücülük MHP’nin tekelinde demişti. İP Genel Başkan yardımcısı Ümit Özdağ’ın, “Ülkücü Parti Değiliz” demişken sen onlara oy vereceksin ve BU HİÇ AMA HİÇ ZORUNA GİTMEYECEK ÖYLE Mİ?

HDP, ikinci olan adayı yani İnce ya da Akşener’i destekleriz diyor. Akşener de Muharrem İnce 2. tura kalırsa desteklerim diyor. Bunlarla aynı safta yer almak, İÇİNE SİNİYOR MU?

Bir FETÖCÜ, bir PKKlı neden Cumhur İttifakına karşı çıkıyor. Peki ya sen ülküdaşım onlarla aynı yolda yürüyeceksin ya HİÇ AMA HİÇ Mİ ZORUNA GİTMECEK Mİ?

Ne İnce ne de Akşener FETÖ’yü ve PKK’yı bitirmek için doğru düzgün iki kelam etmeyecek ve sen de onlara oy verecek ve ZORUNA GİTMEYECEK öyle mi?

Muharrem İnce “Ben 35 yıllık Ülkücüyüm, eşimin adı Ülkü” diyerek ülkücülerle, davanla kafa bulacak ama sen onlara destek vereceksin; BU DA ZORUNA GİTMEYECEK ÖYLE Mİ?

FETÖ ve PKK militanlarının devlet kurumlarından bir kalemle silindiği, terör örgütlerinin cirit attığı mahallelerde militanlar sesini çıkartamazken, bunlar ille de OHAL kalksın diyecek. BU DA İÇİNE SİNECEK ÖYLE Mİ?

MHP NE YAPACAKTI?

MHP, ne yapmalıydı peki? FETÖCÜLER 15 Temmuz’da darbe yapmaya kalkarken meşru hükümetin yanında yer almayıp, Erdoğan’ın devrilsin de ne olursa olsun diyerek “Mal bulmuş mağribi gibi” elini mi ovuşturacaktı?

Önceleri Türk adını ağzına almayan ama şimdilerde Türk Milleti diyen Erdoğan’ı desteklemeyecek de, Türk bile diyemeyen diğerlerinin yanında mı saf tutacaktı?

Binlerce şehit vermiş bir hareketin mensupları, Terör Örgütü PKK/YPG/PYD 5 bine yakın haini son bir yılda temizleyen Erdoğan’ın yanında değil de, Selahattin Demirtaş’ı ziyaret edenlerin yanında mı yer alacaktı?

Ne yapacaktı yani MHP, PKKlılar ve FETÖCÜLER Erdoğan’a saldırırken alkış tutup onların safında mı yer alacaktı?

Aziz ülküdaşım;

Türk siyasetinde en dürüst, en lekesiz ve en ilkeli partisi MHP’dir.

Ne teröristle yan yana gelmiştir ne de onları destekleyenlerle…

MHP, FETÖ’ye karşı Erdoğan’ın yanındadır.

MHP, PKK’ya karşı Erdoğan’ın yanındadır.

MHP, PKK/YPG/PYD’ye silah veren Amerika’ya karşı Erdoğan’ın yanındadır.

O yüzden gel sen de ülküdaşlarının yanında safını tut.

Gel sen de düşman Türkiye’yi dört koldan sarmışken Cumhur İttifakına omuz ver.

En azından bugün belki Erdoğan’a oy verirken zorlanabilirsin ama yarın büyük utançlar yaşamazsın…  

Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmazmış. Devlet Bey’in söylediği gibi “Günü, saati geldiğinde herkes ne olduğunu görecektir.” Kurt ayazda kaldığı günleri de unutmaz, kendisini ayazda bırakanı da!... 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Bayram AKCAN Arşivi
SON YAZILAR