SEROK AHMET BU CESARETİ NERDEN ALIYOR?

Cumhurbaşkanı, Başbakan, Dış İşleri Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri…

An itibariyle Irak'ın kuzeyindeki Türkmen varlığını, gelecekte de Anadolu'yu tehdit edecek beka sorunu hakkında Türk milletinin çıkarları doğrultusunda irade beyan edip, adım atmaya başlamışken…

Serok lakaplı Ahmet Davutoğlu stratejik derinliklerde Türkiye'yi batırmak üzereyken görevden alındığını unutup, 10 adet muhteşem(!) fikri paylaşma ihtiyacı hisseti.

***

Serok Ahmet istiyor ki; Kerkük'deki Türkmen varlığını inkar edelim.

Serok Ahmet diyor ki; Barzani referandumu dondursun ama mücadeleden vazgeçmesin, bu durum müzakere edilerek devam etsin.

Serok Ahmet'in 10 maddesinin hepsinde Türkiye'nin sergilediği kararlı politikayla tezatlık, Türkmen soydaşlarımızın haklarını yok sayma var.

E haliyle bu duruma MHP Lideri Devlet Bahçeli duyarsız kalmadı veDavutoğlu'na hak ettiği cevabı anladığı dilden verdi.

***

Su yüzüne çıkmasının seyrine doyulmayacağını zanneden Davutoğlu kafasına yediği taşlarla karabatak misali battı batmasına da batarken yine bir 10 maddelik zırvaya daha imza attı.

Yaptığı açıklamadan MHP Liderinin sözlerinin Davutoğlu'nun çok zoruna gittiği anlamını çıkaranlar olabilir.

MHP Lideri ağır konuştu, Davutoğlu'da sonuçta Başbakanlık yaptı yorumunda bulunulabilir.

Ama durum böyle değil.

***

Çünkü Davutoğlu uyguladığı yanlış politikaların sonucu görevden el çektirildi.

Şimdide fırsat buldukça konuşmakta, kendine alan açarak geçmişi unutturmaya çalışmaktadır.

Ama yaptığı hatalar böyle ucuz taktiklerle unutulacak cinsten değil.

***

Ne yaparsa yapsın…

Bölge gerçeklerini yanlış okuması sonucu çuvalladığı Suriye politikasını unutturamayacaktır.

Emevi Camisinde namaz kılmayı hedeflerken, ata yadigarı vatan toprağı Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolunu taşımanın rezilliğini hafızalardan silemeyecektir.

PKK'nın Suriye kolu PYD'yi güçlendiğinin, Rusya ile çıkardığı krizi stratejik yalnızlık kılıfıyla pazarladığının ve benzeri birçok daha yanlışının üzerini kapatamayacaktır.

***

Kafasını kuma gömüp köşesine çekilmesi gerekirken halen hem geçmişte yaptıklarını savunmasını hem de MHP Liderine fütursuzca saldırmasını inanın izahı yoktur.

Davutoğlu ya gerçekten çok cahildirya da siyasette milli konularda sergilenen uzlaşma kültürünün yarattığı iklimden aşırı derecede rahatsızdır.

***

Hiç düşündünüz mü?

Bir insan neden söz konusu Türkmenler, söz konusu Türkiye'nin bekası olduğunda devletin sergilediği kararlı politikalara tamamen ters açıklamalar yapar?   

15 Temmuz gecesi saklandığı güvenli evden attığı tvitlerle darbeyi önlediğini zanneden Serok Ahmet nerden aldığıcesaretledarbeyi önlemek canını ortaya koymuş MHP Lideri Devlet Bahçeli'yle boy ölçüşmeye kalkar?

***

Davutoğlu'nun bu ilk denemesi değil, yaratmaya çalıştığı iklim başarılı olursa kimlerin ekmeğine yağ sürülecek belli değil mi?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Burak ÖZCAN Arşivi
SON YAZILAR