Kırık Kalpler Partisi...

Kırık kalpler durağında inecek var / Eteğindeki taşları dökecek var…

 ***

Ülkemizde kalbi kırık çok insan var.

Bu günlerde kalbi kırıklar kervanına siyasiler de katılmayı sürdürüyor.

Siyasi partilerimiz, liderlerimiz; cümle vatan evladını gönül yorgunu, kalbi kırık hale koyduktan sonra, bu günlerde kendi evlatlarına yöneldiler.

Unutmadan, neydi siyasi parti, evrensel nitelikte olanı yani.  Siyasi Parti, benzer siyasî görüşleri paylaşan kişilerin bir ülkenin yönetiminde söz sahibi olmak üzere kurdukları örgüttü.

Bizde ise, bir önderin kurduğu,  “gassal elinde meyyit” gibi olmayı kabul etmiş insanların katıldığı örgüt desek abartmış olur muyuz, siz ne dersiniz?..

Lafı uzatmadan, bu günlerde ülkenin kaderini elinde tutan büyük reis, şehrin reislerine “istifa ediniz” emri vermiş, gazeteler öyle yazar, TV’ler öyle söyler.

İstanbul ve dahi Düzce ile ardından Niğde reisleri fermana uymuşlar ve bizim gibi kalbi kırık yurttaşlar safına katılmışlar. Hoş geldiniz, sefa getirdiniz.

Şimdi kalbi kırık ahalimiz hasretle:  Ankara, Bursa ve Balıkesir reislerinin de kalbi kırıklar kervanına katılmasını bekler ise de, sure üstüne sure niyaz edip, yorgunu yokuşa sürmekteler. – “Bakınız reis beyler, bu işin sonu pek hayra alamet değil, üzmeyin büyük reisi, daha sırada nice reisler var, metal yorgunları var..."

Birde kalbi kırk vekillerimiz var, kuracakları partinin adını sır gibi saklar, ben olsam adını “KIRIK KALPLER PARTİSİ” koyar idim. O kadar çok kalbi kırık siyasetçi var ki, saymakla bitmez. Kalbi kırık ahalimizi, iş bulmaktan umut kesmiş gençlerimizi de kattık mı partimize, ilk seçimde KIRIK KALPLER PARTİSİ iktidar olur, aha şuraya yazıyorum.

Kırık kalplerin hikayesi kısa olur. Ne oldu derler, HİÇ, dersin biter.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.