MİLLİ AKIL VE ÜLKÜCÜLER…

  Tarih bize göstermiştir ki, devletler sürekli sıcak veya  soğuk savaş halindedir. Türk Milleti; hem geçmişte, hem de günümüzde, örtülü veya açık bir şekilde sürekli savaşmaktadır. Bu mücadele de his, vicdan ve merhamet yoktur. Her millet, her devlet; kendi çıkarını üstün tutma anlayışı ile hareket eder. Güçlü olan zayıfı sömürür, ezer, hatta yok eder.

   Bu acımasız dünya düzeninde; devleti güçlü kılan iki güç vardır. Birincisi maddi güçtür. İlim de, teknik de, ekonomi de gelişmektir. İkinci güç ise manevidir.  Biz buna “milli ruh gücü,” biz buna “hamaset” diyoruz.

   Hamaset; yaradılıştan gelen cesaret, bahadırlık, cesurluk, kahramanlık ve yiğitlik demektir. Atalarımız onun için olsa gerek; Türk’ün; “ULUSU AZCA”, “DELİSİ ÇOKÇA” gerek demişlerdir. Burada “DELİ” sözcüğünün; “yiğit, cesur, bahadır kişi” anlamında kullanıldığını söylemeliyim.

   Hüseyin Nihal ATSIZ, “Türk Ülküsü” isimli makalesinde şöyle yazmıştı: “Savaşmak, yaşamak için gereklidir. Çünkü, milli çıkarların çatıştığı davaları bitirmek için, savaştan başka çare bulunamamıştır. Milletleri savaşa hazır bulunduran iki vasıta vardır. Biri maddidir, buna “TEKNİK” diyoruz. Biri ruhidir, “ÜLKÜ” adını veriyoruz.”

   ATSIZ’a göre, “Milli Ülküler, toplulukların yaratıcı kuvvetidir. Bütün yaratıcı güçler gibi de, aykırılıkları yok etme özelliğine maliktir.”

***

  Türk Ülkücüleri; emperyalist devletlerin ülkeleri;  “böl-parçala-yönet” ve böl-parçala-yok et” olarak özetleyebileceğimiz siyasetlerini çok iyi bilirler. Etrafımız her zaman bir ateş çemberi, yangın yeri olmuştur. Bu coğrafya da onlarca kavim tarih sahnesinden silinmiş, yok olmuştur. Bu coğrafya kavimler mezarlığıdır. Türk gençleri uyanık olmalı, suyun uyuduğunu düşmanın uyumadığını hiçbir zaman unutmamalıdır.

   MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin; “Türk Milletinin iç savaş şartlarına gerileyerek yeni bir Fetret Devri´ne savrulması, dağılıp parçalanması dayatılmaktadır.  Emperyalizmin dört bir koldan kiraladığı katillerle saldırması, rehavetimizi ve boşluğumuzu kollaması tesadüf değildir. Gelişmelere doğru teşhis koyamazsak, tehditlerin boyut ve hedefini milli bir akılla okuyamazsak, hepsinden önemlisi, düşman kampına milli kenetlenme ve kardeşlik ruhuyla cevap veremezsek sonuçları ağır olacaktır” sözleri ile yaptığı uyarı kulağımıza küpe olmalı, ne için söylendiği iyi anlaşılmalı ve doğru analiz edilmelidir.

   Son sözü Mustafa Kemal ATATÜRK söylesin: “Milli benliğini bulamayan milletler başka milletlerin avıdır.”

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.