Yalnız Kurt!

Hayatda insan olmak, insan gibi yaşamak ve dava adamı olmak zordur. Malum bizler nefisi olan fani varlıklarız. Yani her an nefsimize yenilebilir, insan gibi insan olmayı unutabilir ve davasını dünya malına değişmek gibi hatalar yapa biliriz.

Hele siyasetçi birisinin böyle bir hataya düşmesi an meselesidir. Ama bazılarımız siyasetçi bile olsak nefsimizi yıllarca terbiye ederiz, davamızın arkasında, İslam'a olan inancımızdan gelen imanla ve kutlu soyumuzdan bize aktarılan asil Türk kanımızdan aldığımız inançla güçlü dururuz. Davamızı, ülkümüzü yaşama amacımızı biliriz.

İşte böyle insanlar bu çağımızda çok zor bulunur ve sayıları azdır. Sayın Devlet Bahçeli namıdeğer TÜRKMEN beyi böyle öncülerdendir. Hayatını Türk milletine, Türk İslam-Âlemine adamış bir Türk kağanıdır, bir Türk bilgesidir.

Ben onun adını anınca hemen aklıma asil ve mağrur duruşuyla en uca zirvede duran yalnız bir ”Boz Kurt” geliyor, yani Türk’ün simgesi asil kurt. İşte hayatını okuyunca anlıyoruz ki, asla iktidar olmak hırsıyla siyasetde yol izlememiş ve her zaman Türk milleti, Türk-İslam ülküsü için doğru olanı yapmışdır.

Biz Türk’lerin hükümdarlarından Şah İsmail Hatayi’nin söylediği ve atasözümüz olacak kadar değerli bir söz vardır: ”Ululuk istersen, kulluk eyle” diye. Bu söze uyan en değerli şahsiyetdir Devlet Bahçeli.

Allah c.c izniyle Türk-İslam ülküsüne kulluk-hizmet eylemiş ve ululuk namını kazanmış bir önderdir. Benim onu yüce bir dağın zirvesinde yalnız bir Kurt'a benzetmemin sebebi kendine Allah’ı c.c dost edinmiş olmasından ve Türk-İslam ülküsüne sahib çıkan asil duruşundan kaynaklanıyor. Zira onun Türk dünyasında onlarca seveni ve evladı vardır ki, belki de dünyada bu kadar sevilen ikinci bir önder ve dava adamı muasır çağımızda yoktur diye biliriz.

Bir Azerbaycan’lı Oğuz Türk kızı olarak Sayın Bahçeli’nin Türk dünyası için ne kadar değerli olduğunu anlatacak kelimeleri bulmakda zorlanıyorum ancak kısaca kendisine biz Türk'lerin aksakallısı demeden de geçemiyorum..

Bugün Türkiye’de, Azerbaycan’da,Güney Azerbaycan’da,Türkmen elinde, Uygur elinde, Kırım’da ve daha adını yazmadığım yüzlerce-binlerce Türk yurdunda Türkmen Beyini seven onun sağlığı ve uğuru için dua eden milyonlarca Türk var. Çünkü bizler anlıyoruz ki, Devlet bey gibi ulu ve uslu önderler her zaman bulunmuyor ve dünyaya gelmiyor.

Bugün bir kaç saygısız, soysuz ve kime hizmet etdiğini bile bilmeyen mangurtlar ve dünyayı sömürerek vampirlik eden Amerika gibi sömürgeci güçlerin temsilcilerinin de ve Türk yurdu Türkiye'de görevlendirdikleri soysuz uzantıları da bunu bildiği için Sayın Devlet Bahçeli’yi hedef aldıkları malumdur. Atasözümüzdeki gibi “Bar veren meyve veren ağaç taşlanır”. Ama bu taş evelallah ne o ağacı yıkar ne de bar vermesine mani olur. Biz Türklerin dava adamına, Türk-İslam ülküsünün önderine dil uzatmak kimsenin hakkı değil, haddi de değildir.

Amerikalı küçük elçi ve onların uzantıları istedikleri hedefe ulaşamayacaklar inşAllah. Bu hadsizlere söylenecek en güzel söz ve gösterilecek tepki yine asil atalarımızın söylediği “it ürür kervan yürür” sözüdür, mangurtlar, soysuz hainler hadsizlik yapar, sömürgeciler arka durur ama ülkücünün kervanı durmadan yürür ve vatana, millete hizmet eder. Sosyal medyada hadsizlik yapan saygısızlık yapan Türk-İslam düşmanı soysuz hainlere bu cevap yeterli olacakdır diye düşünüyorum.

Ülkücü hareketin önderi Sayın Türkmen beyi, Devlet Bahçeli'nin doğum gününü kutluyor. Uğurlu, sağlıklı ömür Allah'tan c.c kendilerine diliyorum.Allah c.c Türk ulusunun başından kendisini eksik eylemesin. Amin. Amin. Amin... Allah c.c.kendisinin de dilek ve dualarını kabul buyursun.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!.

Not: Her zaman öz məsləhətləri və dəyərli bilgiləri ile dəstək olan Türk komutan İshak Çelik bəyə teşekkürümü bildirirəm!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.