Gökhan Türkeş Öngel

Gökhan Türkeş Öngel

Gaflet, Delalet ve CHP

Bir ülkede, iktidarın yapmış olduğu icraatları muhalefet partileri denetler. Hele ana muhalefet partisi ise, bu denetimlerin baş aktörü olur. Başka bir deyişle, ana muhalefet partisi, bir ülke için iktidar partisi kadar önemlidir.  Bizim gibi ‘Önce Devletim ve Milletim, Sonra Partim, Sonra Ben’ siyasi öğretisi ile dünyaya bakanlar, CHP’li olmasak dahi, CHP’yi yöneten bu garip adamların, gayri millî duruşundan dolayı ülkemiz adına, uzun süredir üzülmüş ve kaygı duymuşuzdur.

CHP’de Bugün gelinen noktayı ise akıl ve mantıkla izah etmek mümkün görünmemektedir. CHP yönetiminde ki basiretsizlik, gaflet ve delalet çizgisini çoktan aşmıştır. CHP yönetimi, bir akrep ihaneti ile kendi kendisini sokar hale gelmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisinin bu hale düşürülmesi, CHP’ye çöreklenen bir grup azınlığa zil takıp oynatsa da, eminim ki CHP ye gönül veren milyonlarca vatansever CHP linin de içini acıtmaktadır. Doğrusunu söylemek gerekir ise, Atatürk ve arkadaşlarının kurmuş olduğu CHP ile bugünkü CHP arasında logo haricinde benzerlik bulunmamaktadır.

Vizyonu olmayan bugünkü yönetim, CHP’yi Kaftancıoğlu ve Tanrıkulu gibi fanatik sol ve bölücülerin odağı haline getirmiştir. Bunu, CHP li olmayan birilerinin söylemesi, CHP’lilerde de karşılık bulmamış olsa bile, geldiğimiz nokta da mızrak çuvala sığmamış, CHP yönetiminin maskesi düşmüş ve makyajı akmıştır. Bu garip adamların yüzleri, ayan beyan ortaya çıkmıştır. 

Atatürk’ün Gençliğe Hitabın da dediği ‘Şahsi Menfaatlerini, Müstevlilerin Siyasi Emelleriyle Tevhit Edebilirler’ sözü, tam da bugünkü CHP yönetimi için söylenmiştir. Yönetime gelmek ve yönetimde kalmak için, yerli ve yabancı her türlü yıkıcı ve bölücü yapılarla iş tutan bu yönetim, bununla yetinmemiş, şimdi ise başa gelmek ve başta kalmak için  ‘Yoldaş Yoldaşı’ Yemeye Başlamıştır’.

CHP yönetimini işgal eden bu gurubun, başta olmak ve başta kalmak için çevirdiği dolaplar, ülkemizin köklü siyasi partisi CHP’nin geleceğini etkilemekle kalmamış, ülkemizin iç barışını ve bekasını tehdit eder hale gelmiştir.

Hastalığın gelmiş olduğu bu noktada, tedavisi mümkün görünmemektedir. Şimdi iş, vatansever CHP’lilere kalmıştır. Ya bu kangrene ses çıkarmayacaklar ya da bu hastalıklı yönetiminin fişini çekecekler. Karar onlarındır. Bilinmelidir ki; bugünkü CHP de ne altı ok vardır ne Atatürk vardır ne milli değerler vardır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.