Halil Hakan OTURAK

Halil Hakan OTURAK

YUNANLILAR RAHATSIZ

Ülkücüler 7 Ocak Pazar günü 2 bin 500 yeni üye ile teşkilatlarını takviye edip Sakarya’dan 2019 için harekete geçtiler.

Bitti diye tezvirat yapılan yerde, çarşıya pazara stant kurarak değil!

MHP’nin memleket adına yüklenmiş olduğu yükte bizimde bir omzumuz olsun diyen kişilerin, ilçe teşkilatlarına yoğun teveccühü, il ve ilçe yöneticilerinin bıkmadan, yılmadan, çekinmeden, geri durmadan yapmış oldukları iki aylık çalışma sonucu ortaya çıkmış bir tablodur.

 

Bu çalışmaların içerisinde bizzat görev almış bir nefer olarak bu ifadelerimde tek kelime bir süsleme yoktur. Yapılan yoğun çalışmaların kayıtları sosyal medya hesaplarında rahatça izlenebilir.

 

Türkiye’ye, Türk milletine umut veren bu şölenin üzerinden çok geçmeden bu sefer Lider Devlet Bahçeli’nin 8 Ocak Pazartesi günü başkent Ankara’dan yaptığı açıklamalar, Sakarya’dan Harekete geçen birliklerin çıkarma yapacakları yerlere bomba gibi düşmüştür.

 

Üstelik sadece 2019 için değil, 2023, 2071 için…

Sadece Bolu, Düzce, Sakarya için değil, Musul, Kerkük, Batı Trakya, Somali, Filistin, Myanmar için…

Sadece Türk milletine değil, İslam alemine ve dini, cinsi, rengi ne olursa olsun dünyanın neresinde bir mazlum varsa ona el uzatmak için…

Sadece Türk devletinin esaret zincirlerinden kurtulması için değil, kendi refah seviyelerini başkalarının topraklarından kopardıkları ile sağlayanların karşılarına dikilmek için…

 

Evet biz MHP Genel Başkanın söylediklerinden bunları anladık.

 

Kimileri diyor ki!

Dünya siyasi tarihinde ilk defa böyle bir olay oluyor bir parti genel başkanı yapılacak seçimlerden aylar önce partisinin herhangi bir aday göstermeyeceğini ilan ediyor.

Bu nasıl iş?

 

Bunların kim olduğuna bakıyoruz.

Dünyada ki her gelişmeyi illa ki bir akıl, mantık, fizik ve karşılık kelimeleriyle çözümlemeye çalışan kişiler kurumlar…

 

Pencereleri boyutunca bu durumu izah etmeye çalıştılar...

 

Fakat baktılar ki bu tavırda bir karşılık yok, bir beklenti yok, bir şart yok bir kayıt yok…

Beceremediler….

 

En son patron kapıya kilit vurdu dediler işin içinden çıktırlar…

 

Hayır!

Tam tersine!

MHP Lideri, siyasi krizlerle devletin istikrarsızlaştırılması, açılım süreci ile Türk milletinin parçalanması, FETÖ yapılanması ile Türk devletinin işgal edilmesi, gibi konularla ilgili vermiş olduğu mücadeleden bir çok kılıç darbesi almasına rağmen zaferle çıkmış, Türk milletinin içeride tutulmak adına her türlü oyunun kurulduğu karanlıkları aydınlatacak tüm kapıları; elinden, kolundan, bacağından tutup engel olmaya çalışanlara rağmen ardına kadar açmıştır.

 

Bu kapıların açılması ile yüzlerine ışık vuran; yıllardır Türk ve İslam kelimeleri arasına nifak sokmaya çalışanlar…

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkeleri üzerinde ama yobazlık ama devrimbazlık adına tahribat yapmaya çalışanlar…

 

Kendi kendine yetebilecek ülkelerin başında gelirken, ülkemizi dışa bağımlı hale getirmek isteyen taşeronlar…

 

Viyana surları önünde düşürdüğümüz medeniyetlerin en ön safında bulunma vasfını geri kazanmamıza engel olmak isteyen iş birlikçiler….

 

Ve bütün bunların temsilcisi olarak, İzmir’e ayak basıp Anadolu ortalarına gelerek, Sakarya boylarında üzerlerine düşen yıldırımlarla nalınını bırakıp kaçan Yunanlılar rahatsız olmuştur.

 

Sakarya’dan harekete geçtik Ankara’da ufkumuzu açtık…

Muvaffak olmak üzere yay gibi gerilmiş tüm teşkilatlarımızı yola çıkardık…

Kurulduğumuz günden bugüne ecdat yadigarı sorumluluğumuzun farkında olarak, üzerimize düşen ne ise canı pahasına yaptık ve yine yapmaya gönüllü olduk…

 

Gayri bundan sonrası Allah’ın taktiridir.

 

Türk tarihinden, Türkiye’de yüz yıla yakındır yaşanan siyasi gelişmelerden çıkarım yapmayarak bu tavrın karşısında duranlar, ardında bir şey arayanlar; iktidar oldukları süreçlerde yaptıkları hatalardan çıkardıkları dersleri yarın işler biraz düzeldiğinde unutacak olanlar ise bundan sonra Türk milletinin maşeri vicdanında sorgulanacak ya ay yere düşecek ya da üç hilalli bayrak vatan burcuna dikilip, kurt başlı sancakla Turan yoluna düşülecektir.

Tereddüdümüz yoktur!

 

Halil Hakan Oturak

11.01.2018

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.