BARAJI SAĞLAM OLUŞTURMALIYIZ

Sporla ilgilenenler bilir, bazı branşlarda spor yapılan alanda ceza sahaları vardır. Bu ceza sahaları önünde atış yapılacağı zaman diğer takım oyuncuları “kaleyi sağlama” almak için kalecinin direktifleri, yönlendirmeleri doğrultusunda baraj oluştururlar.

Bazı rakip oyuncuları da bu barajı bozmak ve dağıtmak için barajın sağına, soluna, önüne arkasına sızmaya çalışırlar. Bu hareketle de barajı bozarak kendi takımlarına bir avantaj sağlamak isterler.

Dünya, işte tam da bu söylediğim pozisyon içinde. Herkes kendi canının derdine düşmüş durumda kalelerini sağlama almanın çabası içindeler.

Kritik bir dönemeç içinde olduğumuzu, herkesin bir an önce görmesi gerektiği, yeni dünya düzeninde biz de sağlam bir biçimde yerimizi almalıyız.

Baraj içerisine sızmaya çalışan rakipleri ve şike yapmaya hevesli iç uzantıları “iyi” tespit etmeliyiz.

Geçmişte atalarımızın, Türkiye’nin tapusu diyebileceğimiz MONTRÖ SÖZLEŞMESİ ile çok önemli bir karar altına imza attıklarını biliyoruz.

Yeter mi?

O günler için yeterli olabilir. Ama bugün kendimizi garantiye almak için iç mimarinin yeniden dizayn edilmesi aşikar bir durumdur.

Ama öncelikle KALEMİZİ SAĞLAMA ALMAK İÇİN KUSURSUZ BİR BARAJ KURMALIYIZ.

Bunun için kalemizi korumakla görevli olanlar ile kendine görev verilmiş olmasa bile vatanı, milleti, devleti için samimiyetle çalışan GÖNÜL ERLERİ her zamanki gibi yerlerini almış mücadelelerini vermektedir.

Bunlar kim mi?

Bunlar, yıllardır, ezan susmasın, bayrak inmesin, önce vatanım sonra partim sonra da biz diyen, hâlâ MHP içerisinde mücadele veren GÖNÜL ERLERİ;

ÜLKÜCÜLERDİR.

Sayın Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Ruhi Ersoy Bey bir konuşmasında ÜLKÜCÜLÜĞÜ şöyle anlatmıştır.

“Yönetmeden yol göstermek, şahsi beklentisi olmadan ülkenin sahibi olmak, evi kira olsa da memleket bizim diyebilmek, işte akıl sır erdirilemez erdemli gücün adıdır ÜLKÜCÜLÜK..!”

Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş “ÜLKÜCÜLÜK MHP’de OLUR” derken;

MHP dışında ülkücülük yaptığını ve ülkücü olduğunu iddia edenlere neyi söylemek ve ne anlatmak istemiştir?

Kafanızı iki elinizin içine alın bir düşünün. Hatta düşünmeyi bırakın MHP dışında kalan ve ülkücü olduğunu iddia edenlerin düştükleri durumlara bir bakın !

Hiç bir şey söylemeyeceğim.

Sadece diyorum ki;

MHP, Hdpkk ve onlar gibi düşünenler ile birlikte olur mu, onlar ile aynı masaya oturur mu?

Karar sizin !

Oturanları değerlendirmek için de yine,

Karar sizin !

Türk milletinin teminatı, MHP’nin dirayetli Lideri Sayın Devlet Bahçeli, dünyanın şu andaki düştüğü durumu, ülkemizin yeni 15 Temmuzlara muhatap olmaması için Türk milletine güvenini şöyle açıklamıştır;

“Türkiye Cumhuriyeti felaketlere direnen, esarete meydan okuyan kahraman bir kuşağın eseridir. Bu devleti Türk milleti kurmuştur, son söz ve karar da Türk milletinindir.”

“Şayet bugün tedbir almazsak, gelecekte yeni 15 Temmuzların yaşanması kaçınılmazdır.

Şayet bugün duyarlı ve sorumlu hareket etmezsek, içi müşrik dışı Müslüman olan ilkesizlere önlem almazsak, uyarıyorum ki; terörist başı Gülenlerin arkası kesilmeyecek, ihanet kervanı kesintiye uğramayacaktır.”

Yani, terörün siyasi, ekonomik ve finansal ayaklarını kesmemiz gerektiği, ülkemizin ihanet çemberi içinde olduğu, bu çember içinde içimizdeki işbirlikçilerinin de temizlenmesi gerektiği daha nasıl açıklanabilir ki?

Biran önce, ben ÜLKÜCÜYÜM diyen ve ÜLKÜCÜLÜĞÜ MHP ve ÜLKÜ OCAKLARINDA tescillenen ülkücülerin MHP çatısı altında toplanmaları gerekmektedir.

Dünyanın yeniden şekillendiği bu dönemde ülkemizin her zamankinden ve her zeminden çok daha birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır.

Etrafımızın ateş çemberi olduğunu düşünürsek; 2023 seçimleri artık son çıkıştır ve yarın geç olabilir.

ABD’ye NE OLUYOR?

Bu konuyu ayrı bir başlık halinde yazacağım ama kısaca birkaç konuya değinmek istedim.

Suriye’de, Afganistan’da, Libya’da, İran’da, Irak’ta... ABD’nin ne işi var?

Şimdi de Ukrayna-Rusya krizinde yine ABD.

NATO’yu topluyor, G-7 ve G-20 zirvesi, BM’de, AB’de her yerde, her platformda nereye baksan onlar.

Tamam, süper devlet (!) olabilir ama hiç düşündünüz mü?

Her taşın altından neden bunlar çıkıyor?

Ukrayna-Rusya krizi sadece Ukrayna ve Rusya için mi çıkartıldı?

Altından çıkacak olan çapanoğlunu hep beraber yakında göreceğiz.

Bunların derdi BİZ, BİZ!

Anlamayanlar, anlayın!

Duymayanlar, duyun!

Görmeyenler, görün!

Yılanlar, çıyanlar, çakallar içimizde kol geziyor.

Onun için diyorum ki;

Kendimize gelelim, birlik beraberliğimizi güçlendirelim. Türkiye Cumhuriyeti (öncesini yazmıyorum) kurulduğundan günümüze hiç yaşamadığı kadar tehlike içindedir.

Allah yar ve yardımcımız olsun...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Metin ŞEKER Arşivi
SON YAZILAR