Osman BÜYÜKKAYA

Osman BÜYÜKKAYA

TÜRK DÜNYASINDA SAĞLIK

İşte dünya nüfus azaltımı projeleri! Dünya'ya hükmeden küresel güçler dünya nüfusunu azaltarak insanları daha rahat kontrol altına almak istiyor! Yıllardan beri dillendirilen bu komplo teorisini çok sayıda araştırmacı kabulleniyor! Peki uluslararası güce sahip olan devletler ve örgütler nüfus azaltımı için hangi yollara başvuruyor? The Lancet dergisinde yer alan yeni bir araştırmaya göre, Güney Amerika’dan sonra Hindistan, Endonezya ve Nijerya gibi ülkelerin de Zika tehdidiyle karşı karşıya olduğu belirtildi.

Dünyamızı çeşitli virüslerle tehdit altına alan siyonitler insan sağlığını hiçe sayıyorlar. Dünyada görülen virüsleri sıralarsak.

1- Domuz gribi 2- Kuş gribi 3- H1N1 4- Zika 5-Aşılar 6-Çipler 7- Kredi kartları bunlar istenildiğinde virüsün yayılmasına yardımcı olan günümüz teknolojileri faydasının olduğu kadar istendiğinde o kadarda zararlı ola biliyor bu teknolojiler. Bunlar tesbit edilen ama hala çaresi bulunamayan virüsler.

Dünya H1N1 virüsünden daha beter! bir virüs ile karşı karşıyadır. Vahşi kazlardan bulaşan virüs, en hazırlıklı ülkeleri bile dize getirir. Alınan hiçbir tedbir, virüsün yayılmasını engelleyemez. Dünya nüfusunun beşte biri, bu virüsü kapmıştır. Sadece yedi ayda sekiz milyondan fazla insan ölür. Ölenlerin çoğu gençlerdir. İnsan, hizmet ve malların geçişi salgın yüzünden durur, dolayısıyla dünya ekonomisi çöker.

Virüs'ün en çok etkilediği yerler Afrika, Güneydoğu Asya ve Orta Amerika'dır. ABD'nin bile çok kötü etkilendiği bu pandemik salgından, sadece birkaç ülke hafif sıyrıklarla kurtulur. Bunların arasında en dikkat çeken güç Çin'dir. Çin hükümetinin hızlı bir şekilde aldığı karantina kararı, güç kullanarak desteklendiği için etkili olur. Çin'in etkili ve güçle desteklenmiş bu politikaları, dünya çapında bir trend halini alır.

Kitabın arkasında yer alan dünya nüfusu projeksiyonu önümüzdeki günlerde “artan dünya nüfusu” tartışmalarının daha çok gündeme geleceğini haber veriyor. Bu projeksiyonun The Future/Gelecek kitabının hemen arkasında olması kitabın konusunun dünya nüfusu olabileceğini akla getirebilir. 2013 yılında piyasaya çıkan Dan Brown’un Inferno/Cehennem romanı da bu konuyu ele alıyor ve dünya nüfusunun “insan eliyle” azaltılmasının “insanlığın yararına” olabileceğini savunuyordu! Romanda bir virüs yardımı ile dünya nüfusunu azaltma işinin İstanbul’dan başlatıldığını da ekleyeyim. Kitabın sağında, dünyaya doğru emekleyen bebek Yeni Dünya Düzeni’ni temsil ediyor olabilir. Bu yeni düzenin hangi yılara denk geldiğini gösteriyor acaba? 2018? 2028? 2038? Yılları ön plana çıkıyor.

Saygın tıp dergisi The Lancet’te yer alan bir araştırmaya göre, yaklaşık 2 milyar insan Zika hastalığına yakalanma tehlikesi altında. Londra Üniversitesi, Oxford Üniversitesi ve Toronto Üniversitesi’nden araştırmacıların katkı sağladığı çalışmada, Hindistan, Endonezya ve Nijerya gibi yoğun nüfuslu ülkelerde yaşayan kişilerin salgın tehlikesiyle karşı karşıya olduğu vurgulandı. Araştırmada, Zika salgını tahminlerini oluşturmak için Zika’nın yaygın olduğu Güney Amerika’dan Afrika ve Asya’ya havayoluyla seyahat eden insan sayısının temel alındığı ifade edildi Çalışmada, Filipinler, Pakistan, Vietnam ve Bangladeş’in sağlık sistemlerindeki yetersizlikler nedeniyle Zika salgını konusunda kısmen risk taşıdığı ifade edildi. Toronto Üniversitesi’nden Kamran Khan, “Zika’nın insanlar üzerindeki etkisi ülkelerin muhtemel bir salgını tespit etme ve buna yanıt verme kabiliyetine bağlı olacak” dedi. Dünya genelinde 65 ülkede Zika hastalığına yakalanan kişiler bulunurken, Zika kısa süre önce de Afrika’ya ulaşmıştı. Zika salgını riski altında olduğu açıklanan dünyanın en nüfuslu ikinci ülkesi Hindistan’da 1 milyar 250 milyon kişi yaşıyor.


 

ABD’nin Güney Carolina eyaletinde yaşanan Zika salgını paniği nedeniyle yapılan ilaçlamanın ardından milyonlarca bal arısı öldü. Dorchester ilçesinde Zika virüsüne karşı yürütülen çalışmalarda, sivrisineklere yönelik toplu ilaçlama yapılması kararlaştırıldı. Yerel WCBD News 2 kanalının haberine göre, Flowertown Arı Çiftliği’nde ilaçlama sonucunda 46 kovanda bulunan yaklaşık 2.5 milyon bal arısının telef olduğu açıklandı. Eyalet yetkilileri arıların ölüm nedeninin ‘havadan sprey’ olduğunu açıkladı.

Dünya nüfusunun azaltılması projesi artık gündeme alındı ve pey der pey uygulanıyor. Müslüman nüfus üzerinde müthiş bir kuşatma ve baskının izleri görülüyor. Tüm savaşlar Müslüman ülkelerde biri birleri ile savaşıyorlar ekonomileri ve canları gidiyor ne uğruna bilmiyorlar. Bir de genç nesillere istediğimiz gibi eğitim verememe sorunu da bütün bunların üzerine eklenince bambaşka bir manzara ortaya çıkıyor. nüfus oyunları konusunda da batının ne kadar uyanık olduğunu göremiyoruz. Batı kendisi ile birlikte tüm dünya nüfusunun da yaşlanmasını ve eğer yok olacaklarsa hep birlikte yok olacak bir dünyayı istiyor. Bu ütopik bir komplo teorisi olarak görülebilir ama hangi akla hayale gelmez komplo teorilerinin bu topraklar üzerinde hayata geçirildiğini bizzat yaşayarak gördük. Siyonistler kontrollü ellerinde tutmak için 2050 yılına kadar savaşlar ve virüslerle dünya nüfusunu 7 milyardan 485 bine indirmeyi planlıyorlar. Şimdi bazıları için hayal gibi gelebilir ama geçmişi tahlil edince akla ve mantığa ne kadar yakın olduğunu görürüz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.