Tuncay GÜLÇİN

Tuncay GÜLÇİN

KİM O BİRİLERİ

 

Aziz milletim,

Benim ordumda, benim polis teşkilatımda yaşananlar son derece zafiyet doğuracak hususlardır. 1850 yılında kurulan İstanbul Kuleli Askeri Lisesi kapatılıyor. Burada iki husus benim dikkatimi çekmiş beni endişeye sevk etmiştir.

Kapatılan liselerin yerleri kimlere peşkeş çekilecek? Kaldı ki İstanbul’da en kritik noktalar en önemli mekanlar askeri arazilerdir. (Para kazanmanın en revaçta olduğu araziler söz konusu)

Bu askeri liselerin önemi tartışılmayacak seviyededir. Şöyle izah edeyim;

Kalifiye elaman sağlanan tek yerlerdir bu okullar. Sadece askeriye için değil polis teşkilatı için de akademiler önemlidir. Ağaç yaş iken eğilir diye bir söz var…

Hükümet diyor ki FETÖ buralardan adam yetiştiriyor bu okullardan çıkan çocukların beynini yıkıyor o yüzden bu okulları kapatalım diyor. Yahu adam! Sizin göreviniz nedir? Devlete karşı paralel bir yapı oluşmasını önlemek sizin göreviniz değil mi? Bu görevi Akademileri, Askeri liseleri kapatarak mı çözeceksiniz, 2008 yılına kadar el ele kol kola gittiğiniz PDY örgütü değil miydi? Siz nasıl devlet yönetiyorsunuz ki, Sizi İsrail kandırıyor, ABD kandırıyor, PKK kandırıyor, FETÖ kandırıyor, Rusya kandırıyor, Esad (Suriye devlet başkanı) kandırıyor…

Bu kadar kandırılırsanız,

Yahu adamlar siz saf mısınız? Der benim milletim size…

Bir de şu durum var ki gelecek yıllarda benim ülkemin çok acılar çekmesine neden olacaktır.

Devletin tüm gücünü tüm kollarını FETÖ yapılanmasına yönlendirmek tamamı ile hatadır. Bir tarafta PKK denen 32 yıllık yaramız var ve halen 1 yıl içerisinde 672 Asker ve Polisim şehit oldu, yüzlerce sivil halk şehit oldu, 26 bomba patlatıldı. Yıkılan hayaller yıkılan aileler söz konusu oldu. Atılan adımlar nedir? Şu PKK denen örgüt nasıl olur da bitirilemez bunun mantıklı bir açıklaması yok, olamaz. Düzenli bir orduya sahip Ülke, Askeri gücü tartışılmayan bir ülke, Ecdadımdan bu yana askeri başarısı övgü ile anlatılan bir ülke nasıl olurda PKK denen terör örgütünü bitiremez. Çözüm süreçleri ile güçlenmesine göz yumulan örgüt elbette zorlayacaktır. Bunların dini vicdanı hassasiyeti yoktur. Lakin bu benim şehitlerimin açıklaması olamaz! Son bir yılda 3.Dünya savaşı mahiyetinde askeri mühimmat kullanıldı. 5.700 terörist etkisiz hale getirildi deniyor? Acaba diyorum sayın Erdoğan’ı askeri istihbarat kandırmış olabilir mi? Yani bu derece fazla mühimmat ile bu kadar terörist etkisiz hale getirildi ise burada bir sorun var demektir!

FETÖ terör örgütü bahanesiyle tüm askeri hiyerarşi değiştirildi, bugün ki YAŞ toplantısında sadece 4 askeri yetkili 6 sivil var eğer siz askeri konuları bu kadar iyi biliyorsanız buyurun siz geçin askeriyeyi yönetin ne işiniz var hükümet kanallarında? Oy çokluğunu elinde tutmak için alelade alınmış bu kararlar gelecek yıllarda bu ülkenin başına çok sorun açacaktır.

Size sesleniyorum Ey! Erdoğan

Her yaptığınız hatada mazlum rolüne girip milleti kandırdınız. Siz zeki insansınız her hatanızda suçu başkasına atmayı çok iyi başarıyorsunuz. Zekânızın takdire şayan seviyede olduğu buradan bile anlaşılabilir. Bu ülkeye kazandırdıklarınıza sözüm yok ancak hatanızı da kabul edip gerekiyorsa başaramadığınız alanlardan çekilmesini bilmelisiniz. Her alanda başarılı insanları makam sahibi yapmak sadece bu ülkeye katkı sağlar. Siyasi çıkarınız için ülkemi sekteye uğratmaya hakkınız yok.

Deveye sormuşlar boynun neden eğri? Deve; Nerem doğru ki demiş…

Sanırım anladınız sayın Erdoğan…

 

Tuncay GÜLÇİN
23.08.2016

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.