LİDER - OLCAY KILAVUZ ve ÜLKÜ OCAKLARI

24 Haziran’daki Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili için MHP’ye 1.800 başvuru var. Bunlardan 600’ü erkek, 250’si kadın.

Başvuranların yüzde 98’si üniversite ve üstü mezunu…

En büyük sürpriz ise Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un görevinden ayrılmadan adaylık başvurusu oldu.

Kılavuz’un istifa etmeden ve bölge tercihi yapmadan adaylık başvurusu yapması; Ülkü Ocakları’nın liderine, davasına, partisine sahip çıkmasının, yurt içinde ve dışında olağanüstü bir özveriyle yaptığı çalışmaların Devlet Bey tarafından Olcay Kılavuz şahsında ödüllendirilmesi, desteklenmesidir.  

Yani bir sürpriz değil beklenen, arzulanan bir gelişmedir. Ülkü Ocaklılar; hem Olcay Kulavuz’la ve hem de kendileriyle ne kadar gurur duysalar azdır. 

BİR YİĞİT ADAM OLCAY KILAVUZ

Peki, kimdir Olcay Kılavuz? Diğerlerinden onu farklı kılan şey nedir?

Olcay Kılavuz, İçi-dışı bir, hile-hurda-ayak oyunları nedir bilmeyen, çalışkan, dürüst ve ülküdaşlarına karşı sevgi dolu, liderine, davasına, partisine bağlı, Niğde’nin yetiştirdiği öz be öz Anadolu Türk çocuğudur.

Türkiye’nin en ücra köşesine bile en az 3-4 kere giden, her ocak mensubuyla en az 10 fotoğrafı bulunan, lisedeki okul başkanlarına varıncaya kadar ülküdaşlarının isimlerini tek tek bilen, onları zorluğa karşı motive eden alperen gönüllü bir dava adamıdır.

Suriye ve Irak’taki Türkmen kardeşlerimize yapılan yüzlerce kamyon yardımda onun büyük emeği ve gayreti var.

Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın vasiyetinde yerine getirilmesi için Irak’taki Türkmen şehri Telafer’de onca tehlikeye aldırış etmeden bizzat gidip çalışma başlatması da Ülkücü Hareket için ayrı bir gurur kaynağı olmuştu.

EN KÖTÜ ZAMANDA LİDERİN YANINDA

MHP’nin bir oldu-bittiye getirilerek tarla kongresiyle ele geçirilmek istendiği bir dönemde Olcay Kılavuz ve Ülkü Ocaklılar cansiparane mücadele vermiş, yıkılmaz bir kale gibi liderinin ve partisinin yanında olmuşlardı.

Bu eşsiz mücadele, Devlet Bey’in Ülkü Ocaklılara söylediği şu anlamlı sözlerle tarihe altın harflerle geçmiştir.

“Sırtımda hançerlenmedik yer kalmamıştı. Saplanan her hançeri, Ülkücü Gençlik olarak siz çıkarttınız”

Olcay Kılavuz’a Devlet Bey’in desteği, güveni işte bu yüzdendir.

Vefa Kongresinde önceki dönem Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ı en genç MYK yapması bu mücadelesinin bir sonucudur.  

MHP TARİHİNDE BİR İLK

Olcay Kılavuz’un Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevini sürdürerek milletvekili adayı yapılması MHP tarihinde bir ilktir.

Yine referandum sürecinde MHP adına TRT’de propaganda konuşmasını Olcay Kılavuz’un yapması da bir ilk olduğu gibi Ülkü Ocakları’nda büyük bir sevinç ve gururla karşılanmıştı.

Olcay başkanın, 39 Ülkü Ocakları İl Başkanı ile ana yurdumuz Türkistan’ı karış karşı dolaşması da yine bir ilkti…

Yani Olcay Kılavuz ilklerin adamıdır.

UYUŞTURUCUYA HAYIR, SPORA DAVET

Eğitim ve Kültür Vakfı olan Ülkü Ocakları’nın sosyal sorumluluk projeleri başlatması yine bu dönemde olmuştur.

“Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme” projesiyle Türk Gençliğini uyuşturucu, sigara gibi kötü alışkanlıklardan kurtarılması için yoğun gayretler gösterilmiş, bir farkındalık oluşturulmuştur.

Kılavuz’un Türk gençliğini sağlıklı yaşam için spora davet etmesi, bizzat da spor yaparken görüntülerini paylaşması büyük beğeni ve takdirle karşılanmıştı.

Olcay Kılavuz’un bu adaylığı ülkücü-milliyetçi harekette büyük bir sevinçle karşılanırken, genç bozkurt ve asenalar için de büyük bir moral ve motivasyon kaynadığı oldu.

Ne diyelim? Allah hayırlı, uğurlu etsin. Rabbim, menzilini mübarek kılsın… 

 

 

  

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bayram AKCAN Arşivi
SON YAZILAR