Devlet Bey'i doğru anlamak;

Sayın Genel Başkanımız, il başkanları toplantısında, dünyada gelişen olayları ve ülkemizde gelişen olayların analizini yaptıktan sonra, Cumhur İttifakının gereği ve gerekliliğini ifade/işaret etmiştir. Her geçen gün, Cumhur İttifakının önemini ve değerini ortaya koymaktadır. 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi, sosyal, siyasî ve kurumsal eksikliklerini tamamladıkça, hedefine daha hızlı ve isabetli bir şekilde ulaşacağı açıktır.

Yine Sayın Genel Başkanımız ülkücü Harekete yönelik nasihatleri bölümünde (bu bölüm emir niteliğindedir) taşın durgun suya düşmesi gibi, merkezden taşraya doğrudur.

Genel Başkanımız, Ülkücü erdemleri sıralayan konuşmasında, birlik ve beraberlik talimatında, sevgi ve saygı cümlelerinde ülkücü hareketin tamamını  muhatap almıştır.

Lakin;

Taşın durgun suya düşmesi gibi, birinci derecede muhatapları, lidere yakınlıktan başlayarak, hareketin bütün fertlerini kapsar.

Dolayısıyla;

Başkanlık divanı, MYK, MDK, Milletvekilleri, İl ve İlçe Başkanları ile yöneticileri bu emrin ilk muhataplarıdır. Ülküdaşlarını temsil noktasındaki görevleri, siyaseten, aklen ve ahlaken Lidere sadakat ve temsilde, onun sözünü dinleme ve örnek teşkil etmekte yüksek sorumluluk sahipleridirler.

Bu davranış ve anlayışın, halka halka hareketimizi kucaklayacağından hiç şüphem yoktur.

Biliyorum ki;

"Lidere sadakat şerefimizdir" nutuk değil eylem işidir. Sadakat ise, anlamak, anlatmak ve sorumluluklarını yerine getirerek, liderin omuzlarındaki yükü hafifletmektir.

Slogan yönetenlerin değil, yönetilenlerin işidir.

Ve sloganımı atıyorum;

Lidere sadakat şerefimizdir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.