İç işgal cephesinde mevziye girenler

Zor ve sıkıntılı bir yılı geride bırakıyoruz. Yeni yıla, yeni ve daha büyük iddialarla giriyoruz. 14 Mart 2021’de MHP’nin 13. Olağan Büyük Kurultayı yapılacaktır. İl ve ilçe kongreleri büyük bir vakarla tamamlandı ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, yeni il başkanları ile parti genel merkezinde bir araya geldi. Yaptığı konuşmada 2020’nin belaların kol gezdiği, tehlikelerin cirit attığı, tehditlerin serbest dolaşıma girdiği bir yılın adı olduğunu söyledi. İnsanlığın Kovid-19 salgınına bağlı olarak büyük bir sınavın içine girdiğini hatırlattıktan sonra da Türkiye’nin gündemini değerlendirdi.

UĞURSUZ ZİLLET KAFİLESİ

“Türkiye’nin en önemli sorunu, iç cephesinde açılan gediklerdir” cümlesi, aslında her şeyin özetidir. Bu gediklerin nasıl açıldığını ise konuşmanın ayrıntılarında ortaya koydu: “Salgın dünyayı kasıp kavururken, bu olağanüstü ve hassas dönemde istismarı paravan yapanların, yaşanan zorluklara sevinenlerin, böylesi bir hâlde bile iktidar devşirmek için çırpınanların ya ar damarları çatlamış ya da kansızlıkları dillerine vurmuştur. Bakınız CHP’ye, bakınız İYİ Parti’ye, bakınız HDP’ye, bakınız diğer siyasi ucubelere, emin olunuz görüp göreceğiniz bu olacaktır. Yangından mal kaçırmayı düşünmek korkaklığın alametidir. Ülkesine, milletine, vatanına namlu çevirenlerle, kefen biçenlerle can ciğer kuzu sarması olanlar, üstelik onlardan medet ve menfaat umanlar iç işgal cephesinde mevziye giren ruhsuz ve uğursuz zillet kafilesidir.”

CİDDİYETSİZ VE İTİBARSIZ TEKLİF

CHP ve İP’in Genel Başkanları hafta içinde akla ziyan açıklamalarda bulundular. Sayın Bahçeli, bu zillet güruhuna anlayacakları dilden bir ders verdi: “CHP Genel Başkanı tutunacak dal ararken, İP’in Başkanı demirlediği limandan ayrılıp yenisine yelken açmanın küçük ve kurnaz hesabı içindedir. İttifak yerine yeni bir masa kurma teklifinin esbabımucibesi bize göre budur. Memleket masası kuramayanlar, mihnet masası kurmanın peşindedir. Bizim nazarımızda masa kurma teklifi ciddiyetsiz ve itibarsız bir tekliftir. Sormak isterim ki, gündemdeki ağırlığını hâlâ koruyan meşum anayasa taslağını kimler, nerede hazırladı? Biz Türk milletiyiz, milli ve manevi değerlerimize saldıranların, şaşı bakanların alınlarını santim santim karışlamasını biliriz. Türklüğü, Atatürk’ü, Türk milletini, mevcut vatandaşlık tanımını Anayasa’dan çıkaracak bir melun henüz dünyaya gözlerini açmamıştır. Buna teşebbüs ederlerse görürler dünyanın kaç bucak olduğunu.”

DÖN EVİNE, BİTSİN BU ÇİLE

Ve bir tavsiye: “HDP’ye zeytin dalı uzatıp terörist Demirtaş ile kahvaltı programı rezervasyonu yapanlar, masa kurmadan önce içine düştükleri zillete kafa yorsunlar. Tavsiyemiz, iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmalarıyla vakit kaybetmesinler. Millet kararını vermiştir. İş bitmiştir. Perde kapanmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye’nin geleceğidir. Muhatabına masa kur demedik, evine dön dedik, hâlâ zaman vardır, bu önerimiz geçerliliğini korumaktadır. Diyorum ki, dön evine, bitsin bu çile.”

KILIÇDAROĞLU SU KAYNATTI

Gelelim Kılıçdaroğlu’nun mafyadan vergi alınması teklifine: “Kılıçdaroğlu’nun istikameti şaşmış, iradesi şanzıman dağıtmıştır. Konuştukça batıyor, battıkça da dibe iniyor. Partisindeki skandal taciz ve tecavüz vakalarının patlamasına ses çıkarmayan Kılıçdaroğlu su kaynatmıştır. Biz kara paracılarla mücadele edilsin diyoruz, Kılıçdaroğlu gelin vergi verin diyor. Biz uyuşturucunun kökü kazınsın diyoruz, Kılıçdaroğlu vergi alalım diyor. Biz organ mafyasının kafasına balyoz gibi inilsin diyoruz, Kılıçdaroğlu vergi diye tutturuyor. Bu CHP yönetimi teröristlerle düşüp kalkmasının, mafyanın ve HDP’nin ruhuna kolon atmasının bedelini siyasetiyle ödemeye başlamıştır. Uyuşturucu kaçakçılarıyla ittifak yapanlar, vergi peşine düşmüştür. İşte asıl mafya, asıl organize suç şebekesi bu zihniyettir. Yazıklar olsun, bu hesabı sormazsak da gök girsin kızıl çıksın.”

HAZİNE YARDIMI TERÖR ÖRGÜTÜNE GİTMESİN

HDP’nin kapatılması talebi siyasetin gündemini oluşturdu. Sayın Bahçeli bu çağrısını sebepleriyle birlikte yineledi: “Biz HDP açılmamak üzere kapatılsın dedik. Bu kararımızın cesaret ve inanmışlıkla arkasındayız. Hazine yardımlarının terör örgütüne gitmesini istemiyoruz. TBMM’de PKK’lı istemiyoruz. Teröristleri kucaklayıp TBMM’ye gelen bölücülere tahammül edemiyoruz. Biz Demirtaş’a bakınca terörist görüyoruz, bebek katilinin heykelini dikmek isteyen cani görüyoruz, 6-8 Ekim olaylarında katledilen 53 vatandaşımızın acısını görüyoruz. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin terörist Demirtaş’ın derhal serbest bırakılmasını dayatan en son kararını tanımıyoruz, takmıyoruz, milli vicdanda hükümsüz olduğunu da buradan haykırıyoruz. Milli iradeye ve Türk mahkemelerine hakareti reddediyoruz. Avrupa’ya gelince hukuk diyenler, bize gelince terörist hukuku icat etmişlerdir.”

BASİRETİN VARSA POZİSYONUNU AL

Cumhur İttifakı’na nifak sokma gayretleri, erken seçim ezberleri ve Türkiye’yi karalama çabalarına verilen cevapla bitirelim: “Sayın Kılıçdaroğlu bilesin ki, Cumhur İttifakı 2023’te tekrar iktidar olacak, Sayın Recep Tayyip Erdoğan da Cumhurbaşkanı seçilecektir. Aklın varsa hesabını buna göre yap, basiretin varsa siyasi pozisyonunu buna göre al, alimallah yaklaşan şiddetli demokrasi rüzgârı seni bulunduğun yerden koparıp savuracaktır. S-400 aldıysak, bihakkın kullanacağız. Hangara koymak yerine, bataryaları muhasım çevrelere karşı konuşlandıracağız. Ayrıca FETÖ’cülerin, cezaevlerinde sözde çıplak arama yapıldığını sosyal medyadan servis etmesiyle başlayan iftira kampanyasına aldanan, bunu da hayâsızca siyaset konusu yapanlar 15 Temmuz’un rövanşını almak için kuyruğa giren Türkiye muhalifleridir.”

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Orhan KARATAŞ Arşivi
SON YAZILAR