BİRAZ TAŞLAMA, BİRAZ HAŞLAMA

Ortaya şöyle bir “karışık” yapayım istedim.

Bugün soft bir yazı yazayım. Çok da “etliye sütlüye” karışmayım. Ama klavye, ya da kalem bu, istemesem de başka mecralara kayıveriyor.

Madem “yumuşak” bir yazı olsun dedim, aklıma geliverdi, haydi gel de yazma, ben yazmasam da ülke çalkalanıyor.

Nasıl çalkalanmasın !

Burası Türkiye, biz de TÜRK’ üz, MÜSLÜMANIZ.

Görsel ve yazılı medyada, sanal alemde “erkek erkeğe”, “kadın kadına” öpüşmeler, sarılmalar, kucaklaşmalar, boy boy sergileniyor.

Lut Kavminin, bu tür sapkınlıklardan helâk edildiğini bilmeyenimiz yoktur. Ben bilmiyorum diyen varsa da, ya kasıt vardır  ya da cahilliğindendir.

Biz kimsenin cinsel tercihine karışacak değiliz. Tıpolojik, anatomik, jeolojik, biyolojik, gastroentrolojik yönden zaten bizi aşar, o konuyu uzmanlarından daha iyi bilecek kimse yoktur, eleştirenlere de “ahkam” kesiyor denir.

Ama ahlâki, terbiye, edep ve âdâb yönünden bizi fazlasıyla ilgilendiriyor. Hele bir de bu olumsuz görüntüler “ulu orta” herkesin gördüğü yerlerde, parklarda, meydanlarda oluyorsa, işte çizmenin aşıldığı yerdir.

Bir de bu hareketleri normal bir hareket gibi gösterip, onaylayanlara, insanlarımız, özellikle gençlerimiz üzerinde algı oluşturanlara;

Sizin evlatlarınız bu hareketleri yapsa ne yaparsınız ? diye sormak gerekir.

Lut Kavminin yok edilmesinden önce uyarıldıkları, KAMER SURESİ' nin 33-36 Ayetlerinde,

Bu sapkınlıklar içinde olanları, Lut Peygamber' in “ yaptıkları hareketlerin sapkınlık ve azgınlık olduğunu” uyarıldıkları ise ŞUARA SURESİ 160-168. Ayetlerinde belirtilmektedir.

Bu azgın ve sapkın hareketlere, ensest ilişkiler, taciz, tecavüz, çocuklara sarkıntılık, kadın erkek ayırmadan insanlara işkence gibi toplum ahlâkına aykırı tüm davranışları da katabiliriz.

YOĞUN GÜNDEMDEN ANA HATLAR

* Muhalefet Kemal yine muhteşem (!) muhalefetine devam ediyor, her konuşmada yalanlar havada uçuşuyor, gaf üstüne gaf, maşallah hiç eksik olmuyor.

* Seçimlerde, “bizim kazandığımız belediyelerde bir tane işçi çıkartılmayacak, eğer çıkarılırsa gelip beni bulsunlar, NAMUS SÖZÜ veriyorum onları geri işe alacağım” dememiş gibi pişkin.

* Halihazırda onbinlerce işçi işinden oldu. Üstelik Cehape' den seçilen bir belediye başkanı “ ne yani CHP' liler duruyorken ben başka partilileri mi işe alacağım” diyerek ÖTEKİLEŞTİRMENİN DİK ÂLÂSINI yapmıştır.

* Türk Heyeti, G-20 zirvesinde, ABD Başkanı Trump ile görüşmesinde, Heyetteki Katılımcıların elinde not defteri olmadığını görecek kadar “İNCE İŞLERLE” uğraşan çok dikkatli,

Önce, “SİSTEM” referanduma götürülsün diye yırtınıp, sonra “hayır, biz öyle birşey demedik” diyen bir muhalefet lideri, muhalefet kemal.

*İstanbul ayrı bir hava. Sapır sapır dökülüyor. Yeni “mazbatasını” alan “ağlayan bebek”, Demirtaş'ın suçu nedir” diye soruyor, halbu ki, “mısırdaki sağır sisi bile duydu” , anılan şahsın suçunun ne olduğunu.

Üstelik, “mazbata düşkünü”, ilk işi hdpkk' yı ziyaret etmişti. Belki atlayanlar olmuştur, teşekkür konuşmasında da ilk teşekkürünü hdpkk' ya yapmıştı.

Yapılan icraatlar (!) saymakla tükenmez de, ben bir iki sıralayım.

Korna çalınmayacak,

Yere çöp atılmayacak,

Camdan sigara ya da şişe fırlatılmayacak. (herhalde camii önünde şampanya patlatanları kast ediyor)

Yahu arkadaş sen hayat bilgisi öğretmenimisin, diyen yok. Üstelik bunları yazanlar, söyleyenler çok matah birşey yapılıyormuş gibi lanse ediyorlar.

İşçi ve çalışan kıyımlarını artık yazmaya gerek yok, işlerinden çıkarılan on binler, daha neden işten çıkarıldıklarını bilmiyorlar.

Neymiş ?

Bankamatik personeliymiş. Elinde bilgi, belge var mı ?

Varsa açıkla, yoksa bu yapılan bir insanlık ayıbı değil mi ?

Haftada beş gün toplanan Meclis Toplantılarının ikiye indirilmesini istemiş.

SADETE GEL HEMŞERUM SADETE !

*Ankara' nın neresini yazayım, neyini yazayım, yok ki birşey.

Eski Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek attığı bir ti-vıtta diyor ki, “ sadece benim yaptıklarımı taklit edin, sizi beş sene götürür” diyor.

Neden ?

M. Gökçek zamanında BELSO' nun sattığı meyva suyunu, şimdi değiştirmişler, BELKO adlı bir şirket satmaya başlamış.

İCRAATA BAK İCRAATA, inanın dudak uçuklatır.

*İzmir' e gelince, pislik içinde yüzüyor deniliyor. Çöplerin toplanması sorunu hemen hemen tüm yeni belediyelerde var. Sebep, işçiler işi yavaşlatıyorlarmış. Yahu zaten işçimi bıraktınız, hepsini yeniliyorsunuz.

Susuzluk ayrı bir problem.

*Diğer belediyeleri de merak ediyor musunuz ?

Antalya, fıssss,

Mersin, tıssss,

Adana, sussss,

Aydın, pıssss,

Daha sayayım mı ?

Bence, yeter de artar bile.

Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmazda,

Daha çok bekleriz gibi düşünüyorum.

Ayrıca bunların böyle olacağı belliydi de, ne yapalım milletimizin tercihine boynumuz kıldan ince.

*S-400 ve F-35 lerde olumlu gelişmeler var, bu hafta sevkiyatın bir kısmı yapılacak ve belirlenen yerlerine konuşlandırılacak, bilgileri veriliyor.

*İP' teki faciayı hangi kelimeler, hangi cümlelerle anlatsam kifayetsiz kalır. Millet İttifakı’ nın kimlerden oluştuğunu, bu kadar net hiç kimse anlatamazdı. Ama hâlâ İP' e un seriyorlar. Kendi düştükleri duruma bakmadan Sn. Devlet Bahçeli' ye çamur atmanın peşindeler.

Lider olunmaz, Lider doğulur, Devlet olunmaz, Devlet doğulur.

Gündemi ancak bu kadar özetleyebildim.

Takdir sizindir.

BİZ BİRİZ SİZ HEPİNİZ.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.