“EĞER” DİYENLER

Öncelikle, Gara’ da ve şimdiye kadar vatan, bayrak, millet, ülke, savundukları kutsal dava sonucu ve Devlet savunmasında şehit düşen tüm CANLARIMIZA Allah’ dan rahmet, Ailelerine ve Milletimize sabır diliyor acılarını paylaşıyorum.

Kahraman ordumuz, seçkin birlikleri, güvenlik güçleri ve MİT ile birlikte hareket ederek, yıllardır ellerinde rehin tuttukları vatandaşlarımızın da içerde alıkonulduğu, hainlerin yuvalandığı Gara Bölgesinde bir mağaraya operasyon düzenledi.

Bu operasyonda, vatan savunmasında canını dişine takarak büyük bir özveri ile mücadele eden vatan evlatları, ellerinden gelen tüm çabalara rağmen, içerde rehin tutulan vatandaşlarımızı sağ olarak alamamışlardır. Gara Bölgesinin coğrafik yapısı olabildiğince zor bir bölge olmasına rağmen birliklerimiz operasyonu başarı ile tamamlayıp ülkemize geri dönmüşlerdir.

Böyle zor bir bölgeye, ülkemizden 35 km dışarda operasyon düzenlemek dünyada eşi benzeri görülmeyen bir operasyondur. Sadece teröristleri vurup dönülecek bir harekât olsa, bizim birliklerimiz için çocuk oyuncağı ama buna özel donatılmış bir mağarada, canlarımızın bulunduğu bir rehine kurtarma operasyonu eklenince, yapılan harekâtın ne kadar zor bir iş olduğunu tasavvur etmek daha da zor. Hele bir de bu harekâtı küçümsemek, öküz altında buzağı aramak, suçlu aramak tam bir aymazlıktır.

Televizyon, gazete, sanal alemde bilgi, belgesi olmadan çıkıp konuşmak, yazılar yazmak, terör örgütünün değirmenine su taşımaktan başka bir şey değildir. Bu yapılanlar provokasyon boyutuna ulaşan nitelikte ise çok daha vahim bir olaydır ki, gündemi takip eden gerçek vatansever vatandaşlarımız ve ilgili makam ve mercilerin bunun farkında olduğunu görmek az da olsa içimize su serpiyor.

Söz konusu olan vatan olmasına rağmen, terör örgütünün içerideki uzantıları ile bağı olanlarla, ilişkisine devam eden bir çok odak bulunması, verilen mücadelenin, yapılan harekâtın ve sonuçlarının ne kadar yıpratıcı olduğunu anlamamak gafletten başka bir şey değildir. Bilinçli, vatanını seven insanlarımızın bir saniye bile gaflete düşmemeleri gerekmektedir.

***

Bilindiği gibi; bu harekâtın hemen akabinde pkk ypg, pyd’ ye silah, mühimmat ve lojistik yardım yapmaktan gocunmayan, sözde müttefik ABD’ nin, “şehit olan vatandaşlarımızın (eğer) PKK denen örgüt tarafından yapıldıysa kınanacağı” açıklaması tam bir faciadır.

Terör ve terörist düşmanı olduğunu iddia eden Avrupa ise ne yazık ki sesini bile çıkarmamıştır. Ama bilmiyorlarki bu hain organizasyon bir gün kendilerinide vuracaktır.

Doğal olarak Cumhur İttifakını oluşturan kesim tarafından gerekli cevaplar verilmiş, ABD kınanmış, daha sonra ABD geri adım atarak şehitlerimizin katledilmesi pkk tarafından yapıldığını kabul ederek  pkk yı sözde kınamıştır.

ABD’ nin geri adım atması Cumhur İttifakı ve Dışişlerimizin başarısıdır.

Ardından, ülkede bir dizi gelişmelerden sonra ülkemizin meşhur şer odakları, zillet odakları ortaya çıkmış beklenen  “eğerli, fakatlı, amalı, lakinli”  cümleler ile yapılan başarılı operasyonu yıpratma, yok sayma çabasına soyunmuşlardır.

İçimizde bazıları tarafından, bu operasyonda hâlâ bir suçlu araması, ABD’ nin ilk etapta neden “EĞERLİ” bir cümle kurduğuna dair bir ipucu vermiyor mu?

Aslında, bu operasyonun başarısız olduğuna dair yapılan saldırıların ülkenin altına konulan bir bomba olduğunu düşünemiyorlar mı, yoksa pkk denilen eli kanlı örgütün değirmenine su taşımak mı, ya da kendi ayaklarına kurşun sıkmaktan farksız olmadığını görmüyorlar mı?

Tabiki bunların hepsini bal gibi de biliyorlar.

Siyasete alet etmek olduğunu biliyorlar.

Ülkemizin zor duruma düşeceğini biliyorlar.

Terör örgütünün işine yarayacağını biliyorlar.

İlerde Avrupa’nın bu olayları bizim aleyhimizde kullanacağını biliyorlar,

Biliyorlar da biliyorları o kadar çok sıralayabiliriz ki...

“Ama” amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğu bal gibi sırıtıyor.

Tek, Cumhur İttifakı gitsinde,

Tek, Sn. Erdoğan ve Sn. Bahçeli zor duruma düşsün de,

Ülkeye ne olursa olsun, ABD ve Avrupa ne düşünürse düşünsün anlayışı hakim.

Bilmiyorlar ki, “EĞER” böyle düşünmeye devam ederlerse ülke zor durumda kaldığında kendileri de altında kalıp yok olup gidecekler.

Allah Milletimizi Devletimizi böyle hain ve zalim düşünenlerden korusun. TÜRK MİLLETİNİN birliği dirliği daim olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.