KARA GÜN 23. HAZİRAN

Seçim demokrasinin olmazsa olmazıdır.

 Fakat;

23. Haziran 2019 günü ülke tarihimize kara bir gün olarak geçmiştir.

59-60 yıldır iktidar yüzü göremeyen bir parti, şu anda maalesef zafer naraları atmaktadır. Hem de, ülkenin 40 yıldır en büyük düşmanı olan terör örgütü uzantısı partiyle birlikte.

Hem de “projenin” sonuç alması bakımından.

Bu, beklenmeyen bir sonuç muydu?

Bence, hayır !

Neden ?

Terör örgütünün sözde lideri, bebek katilinin avukatları ile görüştürülmesine izin verildiği gün bu seçim kaybedilmiştir.

Seçimden iki gün önce de “bebek katilinin mektubunun” yayımlanması, adeta seçimi kaybetmek için “tuz biber” ektirilmiştir.

Hiçbir kimse seçim kaybetmek için seçime girmez...

Ama bu seçim de, dürüst insanlar, yöneticiler; en yakınlarındaki yanlış kişiler tarafından hatalı kararlar almalarına önayak olmuşlardır diye düşünüyorum, sonuçta zaten bunun ispatıdır.

Sn. Erdoğan, etrafını, en yakınındakileri, stratejistlerini, danışmanlarını tekrar bir daha gözden geçirmeli.

15 Temmuz kalkışmasında, en yakınında çıkan hainler, tekrar başka şekil ve görevlerde yine en yakınında çöreklenmiş, kendisine, hatalı yönlendirmeler sonucunda maalesef, bu kara 23 Haziran yaşatılmıştır.

Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra, seçim sonuçlarını kutlayan hdpkk' nın da kime oy verdiği günyüzü gibi ortaya çıkmıştır.

Hedepekaka' ya kin kusan ama bunun yanısıra m.ittifakına oy veren vatandaşlar, acaba bu görüntülerden rahatsız oluyorlar mı?

Neden böyle olmuştur ?

Seçim öncesi çalışmalarda, Sn. Yıldırım'ın hdpkk lı seçmenlere şirin görünmek için, Diyarbakır' daki konuşmalarının, iyi niyetli kürt seçmene karşı açılan iyi niyetli kartların, Akp ve MHP' ye iyi anlatılamaması, ülke için tehlike işretleri veren bu seçim sonucunu meydana getirmiştir.

Neden tehlike işareti veren seçim sonucu diyorum ?

Binbir emekle oluşturulan, ülkemizin geleceği olarak görülen, diğer çıkış yollarının tehlike arzettiği, tek çıkar yolun, yeni dizayn edilen Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi' nin tehlikeye girecek olması.

59 yıldır iktidara gelemeyen cehape, bir 59 yıl daha iktidara gelemez.

Yanlış bir yol, ve politika izlenmemesi şartıyla.

Korkarım ki, aksi bir durum, Libya, Mısır örneklerini ülkemize de yaşatmak için zaman kollayan hainlerin ekmeğine yağ sürecektir.

Gelin bir hesap yapalım.

Bu ülke hiçbir zaman sola prim vermemiştir.

En iyi en yüksek oy aldığı dönemde dahi cehape % 30-35  bandını geçememiştir ki, yanlış bir politika izlenmediği sürece de geçemiyecektir.

Hedepekaka denilen oluşum son iki yıldır tamamen çökertilmiş ve %4-5 oranlarındadır. Diğer ittifakın, bindelerle hesap edilen marjinal sol gruplarıda eklersek % 40, sonradan türeme bir parti peydahlandı, bunu da kattığımızda % 46-47 oranını geçemeyen bir ittifak söz konusu.

Bu tamamen benim iyi niyetli verdiğim yüksek rakamlarla oluşan bir yüzdedir.

Bu son seçim sonucunda alınan % 53 nedir derseniz, bence kesinlikle tepki oylarıdır ve hiç bir zaman kalıcı değildir.

Yapılacak doğru ve tutarlı siyaset, hdpkk' nın tamamen dışlandığı, iyi bir meydan çalışması yapıldığı, halkın geçim sıkıntısına yeni çözümlerin getirildiği, toplumun beklentilerine cevap verilen yasaların çıkartıldığı durum sonucunda, karşı ittifak yönünden bu rakam daha da aşağılara çekilebilecektir.

23 Haziran gününden iki gün öncesine kadar dediğim karşı ittifak yerlerde sürünüyordu.

Sanal alemi iyi kullanmaları, Akp tarafından yapılan iki yanlış hamle maalesef bu kaçınılmaz sonucu doğurmuştur.

Şimdi bunları neden yazdım, bu hesapları neden yaptım ?

Sadece İstanbul seçimleri için alınan muhalefet oy yüzdesi, hem muhalefet kanadını cesaretlendirecek, hem de ülkeyi zor durumlara düşürmek için zaman kollayan şer odaklarını cesaretlendirecek ve erken seçim naraları atacaklardır.

Halep ordaysa arşın burda. Önümüzdeki günler iyi takip edilmeli.

Yeni oluşum denilen kesime çok dikkat edilmeli.

MHP hiç bir zaman “BİZ BİRİZ SİZ HEPİNİZ” politikasından vaz geçmeyecektir.

VATAN, MHP için CAN demektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.