MAĞDUR KİM

Bilindiği gibi, YSK 06.05.2019 günü, İstanbul'da yapılan yerel seçimleri iptal etti. İptal edilen seçimler sadece İSTANBUL BÜYÜKSEHİR BELEDİYE BAŞKAN seçiminin tekrarına yönelikti. Tekrar etmekte fayda var. Akp tarafından yapılan itiraz, seçimlerde yapıldığını iddia ettiği yolsuzlukların bilgi, belgeleriyle beraber BAŞKAN seçimlerine olduğu yönündeydi.

YA ANLAMAK İSTEMİYORLAR YA DA KASITLI ANLAMIYOR GİBİ YAPANLAR, bu seçim iptalinin neden “SADECE BAŞKAN İÇİN DE İSTANBUL GENELİ İÇİN DEĞİL” diye KAMUOYU OLUŞTURMAYA çalışıyorlar.

Hiç kimse cehape'ye şunu sormuyor! Ya kardeşim, seçim süreci içerisinde madem Akp ve MHP sadece BAŞKAN seçimine itiraz etti, sizde İSTANBUL'UN TÜM İLÇELERİ DAHİL GENELİNE NEDEN İTİRAZ ETMEDİNİZ? diye sormuyor. Çünkü çekinilen korkulan birşeyler vardı. Zaten bu soruyu sorabilseler, isimleri cehape taraftarları olmaz.

Şimdi, cehape tarafından SÖZDE SEÇİMİN TAMAMINA YÖNELİK İTİRAZ edildi. Seçim süreci bitti, seçimler sonuçlandı. YSK kararını açıkladı.

PEKİ, BU İTİRAZ NEYİN NESİ?

Dostlar alışverişte görsün. ”Bak biz itiraz ettik ama YSK kabul etmedi” diyecekler.

“Geçti Bor' un pazarı” be kardeşim.

Bunların tamamı, “bulanık suda balık avlamaktır.”

Yapılan bu sözde itiraz, önümüzdeki günlerde yeni bir tartışmanın fitilinin hazırlanması, YSK' nun vereceği sonuçla da fitile ateş verilme hazırlıklarıdır.

Akp ve MHP tarafından yapılan itiraz ve YSK'nın bu itirazı kabul etmesi, DEMOKRASİMİZ yönünden çok olumlu bir karardır.

Eğer itiraz edilmeseydi; Akp ve MHP'ye oy veren vatandaşın hakkı gasp edilmiş olacak ve seçmenlerinin gözünde puan kaybedilecekti.

Ama şu anda da, i.oğlu sözde MAĞDURLARI OYNAMAYA başladı. Sandıkta yapılan tüm yolsuzluklar, belge, bilgi ve kayıtlarıyla kanıtlanmasına rağmen.

Bu yapılan hatalar, yolsuzluklar, insanlara, İSTANBUL HALKINA İYİ ANLATILMAZSA, Sn. Bahçeli'nin dediği BEKÂ MESELESİNE gidecek bir boyuta ulaşacak sonuç doğuracaktır.

Aslında 30.03.2019 günü ilk seçimin yapıldığında da, belli odaklar tarafından, bu bir yerel seçim olmaktan çıkartılmış, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Cumhur İttifakının referandumuna dönüştürülmüştü.

Yapılan seçim sonuçlarında, alınan oy oranları dahi tartışılmaya açıldı.

Sn. Devlet Bahçeli, her platformda, alınan oyların yüzdelerini objektif olarak değerlendirmesi ve açık açık anlatması dahi, bazı çevreleri rahatsız etmiş, bir türlü kabullenememiştirler.

Seçim sonuçlarına göre; Cumhur İttifakını bozmaya yönelik, türlü oyunlar, kirli pazarlıklar başlamıştır. Bunların bir çoğu da, bir zamanlar Akp'nin ekmeğini yemiş, Akp sayesinde göremeyeceği yerlere gelmiş, sözde yol arkadaşlarıdır. Hâlâ kirli oyunu sergileme mücadelesi vermektedirler.

Bunların tamamı, bir zamanlar Akp içinde yuvalanmış, pensilvanyadan kurmalı, oradan idare edilen uşaklar olduğunu düşünüyorum.

Bazı çevreler ve dışarıdan yönlendirmeye devam edenler, 23.06.2019 günü yapılacak seçimi, 30.03.2019 da yapılıp biten seçimi, Sn. Erdoğan ile Sn. Bahçeli' in yok edilmesi, seçimi olarak gördüler ve görüyorlar.

İstanbul' da yapılacak olan seçimi bu doğrultuda değerlendirmek gerekiyor.

Abd, Avrupa, FETO, kandildeki caniler, İmralı' a yatan bebek katili ve onunla irtibat halinde olanlar, içimizdeki “yerli yabancılar” hepsi bir yandan bütün kozlarını oynuyor ve oynayacaklar. Hatta bu seçim nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın bu oyunları bitmeyecek.

Bu düşünceleri (!) ne zamana kadar sürebilir ?

Olacağını düşünmüyorum, düşünmek dahi istemiyorum, kesinlikle de olmayacak diyorum; ama, Cumhur İttifakı ve yeni SİSTEMİ yok edebiliriz ümitleri tükeninceye kadar sürecek.

Çünkü yarım kalan bir 15 Temmuz girişimi var. Bu kalkışmada; saldırıda bulunan ve hüsrana uğrayan pensilvanya papazı ile kuklaları, bu kuklaları oynatanlar hâlâ onun kuyruk acısını yaşamaktadırlar.

ALLAH, BU MİLLETİ, TOPRAKLARI, TÜM ŞER ODAKLARI VE İTTİFAKLARINDAN KORUSUN.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Metin ŞEKER Arşivi
SON YAZILAR