SÖYLENECEK SÖZ VAR MI?

Artık seçim ve ilgili yazılardan okurlar da, biz de bıktık, ama ülkenin gerçeklerini de yazmaktan geri duramayacağımız da, ayrı bir gerçek.

23.06.2019 tarihinde yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık seçimi, seçimden de öte, çok şeylere gebe olmaya aday bir hal almaya başladı.

Basit bir “yerel seçim” gibi görünmesine rağmen, ülkemiz üzerinde oynanan ne kadar kirli oyunlar ve pis kokulu hesaplar varsa hepsi bir bir gün yüzüne çıkmaya başladı.

Yapılan yerel seçim öncesinden, bugüne kadar, STK'larından tutun, parti liderlerine, sanatçısından tutun dağdaki teröristine, Amerikasından Avrupasına kadar herkes, gerçek yüzlerini her ne kadar bilsek de, tam göstermeye başladılar.

Avrupa, Amerika, NATO, AB ve dost gibi görünen diğer ülkelerin, ülkemize karşı takındıkları tavırları, oynadıkları oyunları,

STK larından, kim ülkemizin yanında, kim karşısında,

Gerçek sanatçı ve sözde sanatçıların tutumlarını da, biliyoruz.

Ama asıl görmemiz ve dikkat etmemiz gereken, seçime giren partiler, liderleri, yöneticileri, sözcülerinin hal ve hareketleri, yerli yersiz konuşmaları, ülkemize karşı takındıkları tavırlardır.

Kim kutuplaştırıcı, kim birleştirici, herzamankinden daha fazla dikkat etmeliyiz. SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ.

Bence, en önemlisi; kurt postuna bürünmüş, belirli odaklardan yönetilen guruplar;

Şimdiye kadar devletin tüm mahremlerini ortaya döken, ülkenin altını oyan, tam anlamıyla düşmanlıklarını fütursuzca sergileyen, kukla olmaktan kurtulamayanlardır.

Ülkesiyle yatan, ülkesiyle kalkan ÖNCE VATAN diyenler zaten bunları biliyor. Bunları görmek için alim, bilgin olmaya gerek yok. Sadece gündemi takip edip, gündemden uzak kalmamak gerekiyor.

Asıl; vatansever, mazlum, mağdurları oynayan, iyiniyet maskesi takıp, maskenin arkasında türlü entrikaların içinde olan ikiyüzlü düzenbazları !y! tanımamız gerekiyor.

Bunlara kısa kısa değinelim;

(Tırnak (“”) içindeki cümleler kelime kelime kendilerine ait olup, sadece parantez içindeki yazılar benim yorumumdur.)

 • Muhalefet kemal, “ biz ypgyi (vaypiciyi) terör örgütü olarak görmeyiz, kendi bulunduğu yerde (nerede bulunuyorlarsa) kendisini, halkını (hangi halksa) savunan bir örgüt olarak görürüz” der, peşinden Çubuk şehidimiz gelir ve malum olaylar patlak verir. Üstelik Çubuk'daki şehidimiz, vaypici katilleri tarafından şehit edilmiş bir yiğidimizdi.

*Söylenecek söz var mı?

 • cemil bayık denilen bebek katili, “eğer geleceklerini herkes güvence altına almak istiyorsa, (dağdan mı, ovadan mı yönlendirerek) Erdoğan, Bahçeli faşizmine karşı mücadele etmelidirler, (adeta tehdit edercesine) bunun dışında başka bir yolu düşünmemeleri gerekiyor, (sanki dağdaki pkk teröristlerine emir verir gibi) eğer bu olanak doğru kullanılırsa büyük bir destek ...” diyerek, bulunduğu inden talimatlar yağdırıyor.
 • Söylenecek söz var mı?
 • İ.oğlu, “sn.demirtaşın siyasette aktif olduğu dönemde (aponun heykelini dikeceğiz dediği zamanlar) çizdiği çizgiyi beğenenlerden birisiyim. Gerçekten barısçıl (demirtaşın, pkk terör örgütü değil dediği zamanlar) uzlaşmacı, evrensel değerleri öne koyan bir dili vardı. (siz böyle bir dil duydunuz mu?) Türkiye için bir fırsat olabileceğini, Türkiye için gerçekten bir çok duvarları yıkabileceğini (bırak duvar yıkmayı kanal bile kazdıkları zaman) dile getirmiş de birisiyim kendi alanında (hangi alansa) bu bağlamda böyle bir siyasi çizgisi olan bir insanın benimle ilgili pozitif birşey söylemesi (bebek katillerinin övgüsüne ihtiyacı varmış) beni mutlu etmiştir” diyor.
 • Söylenecek söz var mı ?
 • bese hozat denilen bir başka bebek katili, “biz inanıyoruz ki (yani pkk) 23 Haziranda bu strateji (teröristin stratejisi ölüm ve caniliktir) başarı kazanacaktır. İstanbul seçimlerinde de hdp bu seçimlerde İstanbul seçimlerine katılacaktır. Faşizme karşı pozisyon alan aday kimse, İstanbul da bu ekrem imamaoğluysa bunu destekliyecektir, farklı bir adaysa onu destekliyecektir. (aday tabii ki zaten ekrem imamoğlu) Akp MHP faşist iktidarına karşı kim İstanbulda seçime giriyorsa kürtler (sanki kürtlerin sözcüsüymüş gibi) o adayı destekliyecektir” diyor.
 • Söylenecek söz var mı ?
 • Cehape İstanbul il başkanı c.k.oğlunun bir terörist hakkında söylediklerini ve geçmişiyle ilgili hiç birşeyi buraya yazmaya dahi gerek duymuyorum.
 • Söylenecek söz var mı ?

Söylenecek o kadar çok şey var ki, inanın yazmaya kalksam ansiklopedi olur. Ama ASIL SÖZÜ İSTANBUL SEÇMENİ SÖYLEYECEK. VERECEKLERİ KARAR;

Hem şehitlerimizin rahat yatması,

Hem şehit yakınlarımızın az da olsa gönüllerinin ferahlayacağı,

Hem ülke geleceği,

Hem teröristlere büyük bir darbenin vurulacağı,

Hem, ezan, bayrak, toprak sevgimiz,

Hem çocuklarımızın geleceği,

Hem BEKÂ MESELESİnin ortadan kalkacağı,

OYLANMIŞ, TÜRK İNSANI SON SÖZÜNÜ SÖYLEMİŞ OLACAKTIR.

 • Cehape nin dinimize, İslamiyete ve inanca olan bilgi derecelerini iki paragrafla özetleyim istedim.

Bunların bir inceleri vardı, her gün Cuma Namazı kılan. Şimdi piyasalarda görünmüyor ya, tahminimce hergün Cuma namazı kılarak bir sonraki seçimlere hazırlanıyor diye düşünüyorum.

Şimdiki belediye başkan adayları da, Aziz Mübarek Ramazan Ay'ı olması münasebetiyle; “bir günde 60-70 yerde iftara katılıp oruç açtığını” söyleyerek seçim meydanlarını komedi alanına çevirip, belediye başkan adayı olmaktan çok, meddahlığa aday olduğunu gösteriyor.

“NAMAZDA GÖZÜ OLMAYANIN, EZANDA KULAĞI OLMAZ” diyen atalarımız zannedersem bunları kasdetmiş olmalılar.

 • Söylenecek söz var mı ?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.