BOKA BULANAN FUTBOL!

Milli bayramları kaldırıp “Atatürk” statlarını “Arena”ya çeviren kafa…

Sporu lince dönüştüren kafa…

Spora bile yandaş yöneticileri sokan kafa…

Siyasette “yerli ve milli” peşinde koşup sporda “yabancı sporcu ve hoca”ya prim yağdıran kafa… Milli takım hocasına milyarlar ödeyen kafa…

“Spor”u markaların savaşına, emperyalist sermayenin kucağına atan kafa…

Koskoca THY’yi, Türk sporu yerine sırf “marka” ve “reklam” uğruna yabancı kulüplere sponsor yapan kafa... Harcanan nasılsa kamu malı diye düşünen kafa!

Ve “Diyarbakır”ın “Amed” yapılmasına izin veren yandaş Demirören’in yönettiği TFF!

Boka buladınız futbolu…

Bölücülüğü spora soktunuz.

Bursa’da Bursaspor ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor (sözde Amedspor) kupa maçı oynuyor, maçı Diyarbakır kazanıyor.

Ve içlerindeki irin, içlerindeki bölücülük birden patlıyor.

Almanya’da doğup büyümüş Deniz adlı futbolcu… Koluna “Azadi” dövmesi yaptıran ve “Dersimli ve Alevi olmaktan gurur duyuyorum” demesiyle ünlü sporcu…

Maçtan sonra yemiyor içmiyor sosyal medyada Kürtçülüğe soyunuyor:

“Bizim için bugün çok önemli bir galibiyet oldu. Bize karşı yürütülen bu kirli oyundan alnımızın akı ile çıktık. Böylesi zor bir dönemde halkımıza ufak da olsa umut ışığı olabilmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Amedspor olarak boynumuzu eğmedik ve eğmeyeceğiz de. Biz özgürlüğe olan inancımız ile çıktık sahaya ve kazandık. Çünkü biz özgürlüğe ve umuda fidanlarımızı ektik….bu galibiyeti topraklarımızda 50 günden fazladır süren zulümde hayatlarını kaybeden ve yaralılarımıza adıyoruz, armağan ediyoruz. Her biji Azadi”

Bir bu eksikti, o da oldu AKP ve yandaşları sayesinde…

Peki bu “Amedspor” dedikleri ne?

Uzun zaman “kırmızı-beyaz” renkleriyle “Melikahmet Turanspor” adıyla amatör ligde mücadele eden kulübün adı 1990’da “Diyarbakır Belediyespor”a ve renkleri de “yeşil-beyaz”a döndürüldü. Sonra 28 Ekim 2014’te kulübün adı “Amed SK” oldu ve arması değiştirilip renkleri yeşil-kırmızı-beyaz yapıldı.

Türkiye’de “Amed” diye bir il yok, Türkiye bir Cumhuriyet ve Ankara’yı Osmanlıspor yapmak da Cumhuriyete hakaret…

Millete, Diyarbakırlı ve Ankaralı sporseverlere hakaret!

Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” dediği sporcular mı bu densizler?

Maçta İstiklal Marşı’nı okumayıp ıslıklıyorlar.

Bu densizlerle, Türk futbolunu bölücülüğe, sinsi siyasi emellere alet eden bu federasyon yöneticileriyle nereye varacağız?

Futbol müsabakası bu… Bursaspor, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’a yenilebilir.

Maçtan sonra Kürtçü sporcunun attığı twitleri nasıl affedeceğiz?

Yandaş Demirören’in TFF’si, Amedspor'a 1 maç kendi sahasında seyircisiz oynama cezası verip futbolcu Deniz’e ise "ayrımcılık ve ideolojik propaganda yapması" nedeniyle PFDK'ye sevk ederek işi kapatamaz! Acaba Cumhuriyet Savcıları ne yapacak?

Ya utanmadan “taraftarlarının sahaya alınmamasını ve sporun doğasına aykırı olan milliyetçi, ırkçı tutuma ve Amedspor'un sevincinin kabul edilmemesine üzülen” kulüp yöneticisine ne diyecekler?

Gelelim Gökçek’lerin Osmanlıspor’una…

Demirören’le futbolumuz boka bulanmaya devam edildi.

Siyasetlerine Ankaraspor ve MKE Ankaragücü’nü de bulaştıran kafa, alavere dalavere ile kulübün liglerden düşürülmesine, lisansın iptal edilmesine sebep olmuştu.

1978’de Ankara Belediyespor adıyla faaliyete geçen kulüp, Ankaraspor A.Ş. olana kadar epeyce değişim geçirdi.

Başkenti Türkiye liglerinde temsil eden Ankaraspor, Gökçeklere bulaştıktan sonra 2009’da liglerden ihraç edildi. 2013-14’te lige geri dönen kulüp mavi-beyaz renklerdeydi.

2014-15 sezonu öncesi kulübün adı “Osmanlıspor”olarak değiştirildi ve TFF tarafından “mor-koyu sarı” renkli yeni logosu tescil edildi. “Onursal Başkanlığı”nı Gökçek yapıyor!

Gökçek, Ankara’nın sembolü “Hitit Güneşi”ni “Ankara kedisi” ile değiştirme sevdasını Ankaraspor’u Osmanlıspor yaparak sürdürdü, Demirören de onayladı!

Bu AKP’nin Cumhuriyet, Atatürk Ankarası düşmanlığı, “Amed” saçmalığı ile sürüyor ve nihayetinde spor müsabakası olan maçlarda İstiklal Marşımızı ıslıklatıp bölücülere paye vermeye devam ediyorlar!

Ülkenin neresine el atsalar yıkıyor, nesine dokunsalar boka buluyorlar, yüzde ellinin istikrar uğruna oy verdiği AKP iktidarında milletin anası ağlamaya devam ediyor!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.