CELLÂDINI SEVEN YÜZDE ELLİLİK!

 

Gözünüzün içine baka baka yalan söylüyorlar, alkışlıyorsun!

Paralarınızı, vergilerinizi talan ediyorlar, alkışlıyorsun!

Dinî-millî ne kadar değeriniz varsa sövüyorlar, alkışlıyorsun!

Son hak din İslam, son peygamber Hz. Muhammed ve son kitap Kur’an-ı Kerim değil mi? Birini sahte peygamber, Tanrı nitelikli ilan eden de içinizden birileri, tepki vermediğiniz gibi alkışlıyorsun!

Daha 91 yıl önce Cumhuriyet diye yırtınıyordun, şimdi Osmanlı ve hanedan diye tepinenleri alkışlıyorsun!

“İtibar” diye beytül malın, yetim hakkının Ermenek’te 5 liralık kara lâstiğe indirgendiği trilyonluk sarayları alkışlıyorsun!

Kamu kurumları, sokaklar, caddeler hırsızlarla doldu, “çalıyor ama çalışıyor” diye alkışlıyorsun!

Sadrazamın “harama bulaşanın kolunu koparırız” diyor, adaletin yakaladığı hırsızları serbest bıraktırıyorlar, “Türkiye seninle gurur duyuyor Ahmet” diye Arapça pankart asıyorsun!

Kapitalist sermaye, esnafın ümüğünü sıktı, üreticinin alın terini çaldı, “AVM’ler Pazar günleri kapanmasın” diye kıçını yırtıyorsun!

Ey Nüfus Hüviyet Cüzdanı’nda dini “İslâm” yazan AKP cellâdının sevicileri!

“Yolsuzluk hırsızlık değildir” fetvası veren hangi dinin âlimi?

“Bakara makara” çeken hangi partinin bakanı?

Sen, hür iradesiyle oy kullanan, aklıyla hakikati yorumlayan, millet-bayrak-vatan-dil-din için neyin gerçek, neyin sahte olduğunu görebilen Allah’ın yarattığı varlık mısın, yoksa “koyun sürüsü” müsün?

TBMM’de ettiği yemine uymayan biri, sana vesayet altına aldığı bir genel başkan dayatıyor, alkışlıyorsun!

Evlatlarını katletmiş bir vampirle pazarlık ediyorlar, “Türkiye seninle gurur duyuyor” diye çıldırıyorsun!

Müstemleke aydını kılıklı reziller, “Anayasa’dan ‘Türk’ ibaresi kalkmadan çözüm olmaz” diye tepiniyor, alkışlıyorsun!

Sen ey yüzde ellilik “ileri demokrasi” aşığı kitle!

Sen nesin? Sana ne diyor o hırsızlar?

“A...na koyulacak”, Soma sokağında tekmelenecek, gökdelen asansöründe öldürülecek, 123 liralık sarı sendika zammıyla enflasyona ezdirilecek, gözünün içine baka baka hırsızların soydukları paraların üstüne cebinden faiz verecek, eş dost işe yerleşirken sen sen kur’a bekleyecek, mezartaşı siyasetiyle Arapça kullanacak, şeyhlere, hocalara, falcılara, vakıflara, tarikatlara köle olacak, teröristle savaşırken şehit düşen evladının isimi silinip hainlerin anıtları dikilecek, bir çuval kömüre, 1 kilo bulgura oyu avlanacak, yatırdığın işsizlik fonundan kaç-ak saray yapılacak kitlesin; hala “beraber yürüdük bu yollarda” diye şarkılar söylüyorsun!

Sahi, sen nesin ey yüzde ellilik?

Üç maymunu oynaman için sana büyü mü yaptılar ki, 2011’de övgüler düzdüğü, uğruna para bastırdığı, olimpiyatlarında “dön” diye yalvardığı insanları darbeci-hain diye yuhalıyorsun!

Kafanı kaldırıp bir 17-25 Aralık takvimine bakamıyorsun, herkese darbeci, herkese hain, herkese ahlaksız yaftası yapıştırıyorsun, hırsızın hiç mi suçu yok, Tanrı mısınız be mübarek?

77 milyonluk Müslüman ülkede bir sen imanlı, bir sen dürüst, bir sen demokrasi aşığı, bir sen ecdat düşkünü, bir sen kardeşlik aşığısın öyle mi?

Nesin sen Allah aşkına?

“Millî irade” mi, “koyun sürüsü” mü, “cellâdını seven mazlum” mu?

Güneydoğu’da polis ve askeri çekip meydanı itlere bıraktılar, hiç utanmadan, “Edirne’den Hakkâri’ye kadar kamu düzeni sağlanmıştır” diyorlar, alkışlıyorsun!

Pes artık, daha dün Diyarbakır’da çakallar İstiklâl Marşımızı ıslıkladılar.

Bu kadar mı ar damarın çatladı, bu kadar mı milleti salak belledin?

Ama doğru. Kabahat poliste değil, kabahat atanmış savcı ve hâkimde değil, kabahat PKK/HDP’de değil, kabahat yüzde ellilik sende!

2014 yılında, televizyonların uydudan izlenebildiği, cep telefonlarının bilgisayar gibi kullanıldığı, İnternette ulaşılamayacak bilginin kalmadığı bir devirde, tam 9 seçimde şuursuzca sandığa gidip AKP’ye oy veren sende kabahat...

Vebalin büyük! Kızma, elinle ayağınla, oyunla “sürü” yaptılar seni!

Ya geriye kalan yüzde ellilik?

Oturmuşlar, patır patır parti kuruyorlar, sanki bulundukları partileri iktidara taşıdılar, Cumhuriyete sahip çıktılar, Türk milliyetçiliği bayrağını göndere çektirdiler de kalkmış AKP’nin, hırsız medyasının değirmenine su taşımak için onun bunun “taşeronluğu”na soyunuyorlar!

Geriye kalan yüzde ellilik yük omuzlarında... Görev başına!

  Mustafa ÖNDER [email protected]

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa ÖNDER Arşivi
SON YAZILAR