CEMAATİN YENİ FIRILDAĞI

 

Ümitleri vardı MHP’den...

Baş belaları AKP’den kurtulacaklardı...

MHP’lilere toz kondurmuyorlardı, Meral Akşener’e sıkı destek vermişlerdi.

“Yüzde 60’lık blok” çatlayınca ateşe başladılar.

Daha doğrusu asıllarına rücu ettiler!

Cemaatçi İpek’in fason gazetesi Millet’te iki gündür yazarlar yaylım ateşinde!

Bunlardan biri Ergun Babahan...

Yeni Asır’dan Sabah’a, Sabah’tan Akşam’a, sonra yine Sabah genel yayın yönetmenliği, sonra Todays Zaman ve Star’da köşe yazarken kovuluvermişti!

Dayak yiyen müdürünü koruyamayan, ayrılıkçılara destek tatlısu solcusu Babahan, ABD’ye küfür twiti başına bela kesilmiş, işsiz kalmış, araya girenler sayesinde Fethullah’tan özür dilemiş, Millet’te köşe bulmuş ve şimdi cemaatin kalemşörlüğünü yapıyor, Bugün TV’de bolca ahkâm kesiyor...

Geçen gün birini taşlayacağım diye devirdiği çamın, içindeki şeytanın ipucunu vermişti. Attığı twitte, “biz de islamı tasvip etmiyoruz ama Müslümanların haklarını savunuyoruz” diye yazıp skandala imza atan montaj cemaatçidir.

İki gün önce “Kürt düşmanlığı üzerinden oy savaşı” başlıklı yazısında Erdoğan’ın planlarını yazmış aklınca. Sonra Erdoğan’ın MHP tabanından oy çalmak için Kürt karşıtlığına çalıştığını, bunu fark eden Bahçeli’nin de resti çektiğini söylüyor.

Ve diyor ki: “Oy hesapları üzerinden yürütülen bu siyaset ülkenin Kürtlerinin devletle olan duygusal bağını her geçen gün kopartıyor. Türkiye’nin geleceği açısından tehdit, Suriye’de kurulacak bir Kürt devleti değil, bu duygusal kopuş aslında…”

Derken dün, Millet’te MHP’ye ve milliyetçilere saldırıyor.

Yazının başlığı bile facia: “Sonunda Türkiye’yi Türkçüler bölecek”

Yazıda başlıyor abuk sabuk iddialara:

“AKP ve MHP’nin Türk milliyetçisi olması normal ama HDP’nin Kürtçülük yapması anormal.”

Densize bak! Dinci ve ümmetçi AKP’yi Türk milliyetçisi sayıp MHP ile aynı kefeye koyuyor! MHP, yıllardır bölücülük yapmıyor, herkesi kucaklıyor, T.C. Anayasası’nın hükümleri doğrultusunda masum Kürtleri “kardeş” olarak, Türk milletinin unsuru olarak görüyor.

Adam kalkmış, resmen Kürtçü, PKK’nin siyasi uzantısı olan, Kandil-İmralı arasında postacılık yapan bölücü HDP ile MHP’yi aynı kefeye koyuyor.

Türk milleti, bu devletin asli unsurudur! Kurucusudur. Resmi dili Türkçe, milli marşı İstiklal Marşı, başkenti Ankara’dır. MHP, bu milletin refahı, kalkınması, huzuru ve bağımsızlığı için mücadele eder. HDP gibi Ayyıldızlı bayrak yerine PKK paçavrası taşımaz.

Yazının çoğu yalan dolu... 100 yıllık Cumhuriyet tarihinde dili, kültürü yasaklanmış! Dağlarına ''Ne mutlu Türküm diyene'' sloganları yazılan Kürtler, “geç uluslaşmış”!

Bu uluslaşma da “silahlı mücadele yoluyla” gelişmiş!

Vay benim fırıldağım vay!

Vay benim devşirme montaj cemaatçim vay!

HDP, Meclis’teki uzlaşmacı tavrı ile kendilerine vebalı muamelesi yapan MHP’ye bile el uzatabiliyormuş!

Başka aslanım, başka?

Şimdi sıkı durun, yaptığı yoruma bakın:

“Meclis Başkanlığı seçiminde AKP ile MHP arasındaki yakınlaşma olası bir koalisyonun değil, “bölücü” Kürtlere karşı işbirliği yapan iki Türk partisinin işbirliği olarak görülmelidir. Meclis’te tanıklık ettiğimiz, hükümet koalisyonu değil, anti-Kürt koalisyonudur.”

“Meclis’te yaşanan Türkiye’nin dışlanmış, ezilmiş, yok sayılmış kesimiyle, bu düzenin devamını isteyen kesimi arasında oluşmuş bir bloktur. Yüzde 60’lık blok özünde Sünni-Türkçü AKP-MHP bloğudur. Kalıcı olan, belirleyici olan blok budur.”

2-3 gündür cemaat medyasında MHP karşıtı adamlar konuşturulmakta, hasım oldukları AKP iktidarının MHP ile devam edeceği korkusuyla kalemşörlerini MHP’ye saldırtmaktadır.

“Bin yıllık kardeşlik”ten bahseden MHP’nin karşısına bölücü HDP demokrasi kahramanı, halkın 6 milyon oyuyla gelmiş meşru oluşum diye sunularak çıkarılmaktadır.

Daha ilk gün İstiklal Marşı krizi yaratan, yemindeki Türk kelimesini kaldırıp Türkiyeli demeye kalkan, özerklik hastası, İmralı önderliğindeki bölücü HDP ile asla bir araya gelmesi düşünülemez.

Fırıldak Babahan’ın ağzından RTE’yle gizlice görüşen Baykal’la ilgili tek kelime çıkmıyor nedense... Oysa yüzde 60’lık bloka asıl kumpası RTE-Baykal kurmuştu, MHP bozdu!

Cemaatin bu yeni fırıldağı, kiminle kimi mukayese ettiğinin farkında bile değil...

Vermişler bir kalem, MHP aleyhine yazıyor...

Bu tipler için kişilik, namus, haysiyet, şeref vız gelir tırıs gider, yeter ki cukka iyi olsun!

 

Mustafa ÖNDER
mustafaonder35@gmail.com
facebook.com/mustafaonder15
twitter.com/mustafaonder07

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.