CHP’Yİ KEMİREN ELMA KURTLARI

 

CHP, bünyesine yerleşen elma kurtlarının eline düştü, kemiren kemirene…

Seçim sonu koşa koşa saraya giden yaşlı tilkiden tutun, “Dersim” diye tutturan Kemal Beye kadar…

Aslında sıkıntı yıllar önce SHP iken başlamıştı. Kendi elleriyle meclise taşıdıkları Kürtçüler bir sürü skandala sebep olmuştu. Sonları hapiste bittiydi.

Onca zaman sonra AKP’nin “çözüm” tuzağına kapılan Y-CHP, bölgede oy almak için PKK avukatlarını yönetimlerine taşıdı, seçimde “HDP’ye oy verin” diyen CHP genel başkan yardımcısı bile çıktı.

Aday yapılmayınca partisine saldırıya geçen emekli Müftüleri de gördü…

Suriye’ye gidip gelmeler, Diyarbakır’da teröristlere “arkadaşlar” seslenişi, “devlet duvara yazı yazmaz” gibi absürt cümleler hep Y-CHP’de…

Olan biten yetmiyormuş gibi şimdi kirli sakallı, bela olmaya aday yeni bir vekili var Y-CHP’nin…

“Devrimci Peygamber”i yazan ve Gezi sırasında cemaatle ters düşen Eren Erdem, kapağı Y-CHP’ye attı.

Erdem, “Eğer İran-Türkiye kaşı karşıya gelirse, Türkiye’ye karşı İran safında olurum. İran düşerse bütün doğu düşer” twiti atan adamdır.

Bunu fırsat bilen Star’ın Küçük’ünün “Dokunulmazlığı kaldırılıp kelepçe vurulmalı” diye höykürdüğü Erdem…

Sanki mecliste onca kelepçe vurulacak adama, vekilliği düşüp adalete teslim edilmesi gereken bölücüye gereğini yapmışlar gibi…

Malatyalı Erdem’in Rus TV’sine yaptığı açıklaması nedeniyle Cumhurbaşkanı RTE, onu devlete ihanetle suçladı.

Davutoğlu, “O, TBMM’de olmamalı” diye demeç verdi.

Kılıçdaroğlu sıkıntıya girdi, “böyle dediyse partiden atarım, demediyse Cumhurbaşkanı özür dileyecek mi” diye geçiştirmeye çalıştı.

Havuz medyası maden bulmuş gibi sevinip “hain” manşetleri çaktı.

CHP’nin bu İP’ten, Perinçek’in Ulusal Kanal’ından transfer vekili, Rusya’nın kullandığı açıklamasında, “IŞİD’in yaptığı katliamda ‘Türkiye’nin gönderdiği’ sarin gazını kullandığını” açık açık söylüyor.

Antikapitalist Müslüman Eliaçık’tan sonra İlahiyatı yarım bırakıp piyasanın cezbesine kapılarak din ve sosyalizm lafları etmeye başlamıştı. Perinçek’in Ulusal’ında asıp keserken birden Halk TV’de “ezber bozar” oldu, sonra Y-CHP’de görüverdik onu.

Kendini entelektüel ilan edip “Roj tv’den teklif gelse, orada program yaparım. Hatta Haksöz bana yaz dese, tereddüt etmeden yazarım. Özgür Gündem’e de Aydınlık’a da makale veririm, görüş bildiririm… Esad zorba bir zalimdir… “Türklük Anayasa’da olmasın”, “Türk-Kürt savaşını körükleyen orduyu protesto ediyorum”… gibi laflar ediyor, askere gitmiyor, askeriye islah edilip halk ordusuna dönüştürülmeliymiş!

İlginç bir kimlik… “Kemalist ve Marksist Değilim” diyor, “Büyük Anadolu Cumhuriyeti” diyor, “Türkiye’nin anayasasında Kürtçe olmasın! Ama Türkçede olmasın. İstiklal Marşında Türk kelimesi geçmiyor. Anadoluluk kavramı olsun.” zırvaları saçıyor.

“Ergenekoncuların dünya görüşüne karşıyım! Ancak, tutuklamaları eleştiriyorum.” diyor, Bu ülkede laikliği, dine küfretmek sanan beyinsizler ve Atatürk ile aldatanlar var…” diyor.

Ve diyor ki, “Benim dünya görüşüm, siyasi terminolojide ”enternasyonalizm” olarak öne çıkartılan kavramın İslami karşılığı olan; tevhid’i vücut ve ümmet’i vahidedir.”

Vay be… İslam’ın haline bakın..

İşte bu Y-CHP’li Eren Erdem’in İran ajanı olduğu “Selam Tevhid'de Kumpas” iddianamesinde iddia ediliyor.

Şimdi de Rus TV’sinde Türkiye’yi suçladığı konuşuluyor…

“Atatürk’ün partisi”ni hangi elma kurtları sarmış farkında değil mi şu her sene kongre yapan CHP’li delege?

 

Mustafa ÖNDER

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.