DALKAVUKLAR YENİ KRALI BEKLİYOR!

 

TOBB Başkanı, Amerika’yı yeniden keşfediyor.

13 yıldır sürdürdüğü padişah dalkavukluğundan sonra...

“6 yıldır yerimizde sayıyoruz” diye açıklama yapmış...

Halkın iktidardan indirdiği AKP’nin balonu “istikrar” biteli çok olmuştu ama o Cumhurbaşkanı ile gezmekten rakamlara bakamadı anlaşılan!

Şimdi diyor ki, “Kişi başına düşen gelirimizi 10 bin dolara getirdik, kaldık. 6 yıldır aynı yerde duruyoruz. 2013'te Türkiye'de gayrı safi hâsıla 820 milyar dolarken 2015'te bu rakam 780 milyar dolar civarına ulaştı. 2 seneye göre herkes ileri giderken 40 milyar dolarlık kaybımız söz konusu. Biz tekrar hızlı bir büyüme dirayetine girmek durumundayız.”

Durup durup bunca zaman sonra konuşan biri de Babacan’ın eski danışmanı Efe’den...

Efe, padişahın kaç-ak sarayı için, “Kur’an’dan kendimize bir ölçü arayacak olursak bu saray inşası ile ilgili Allah’ın hoş karşılamadığı kibir, gurur ve israf gibi pek çok husus ile karşılaşırız. Kendilerinin, iktidarlarının ve milletlerinin itibarı için büyük binalar yapan kavimlerin akıbetleri hep kötü olmuştur. Devlet, Müslümanlardan topladığı zekâtı (günümüzde vergi) ancak muhtaç insanlara ve halkın savunmasına harcayabilir. Bırakın sarayı, Müslümanlardan zorunlu olarak toplanan para ile cami bile yapılamaz.” demiş.

İktidar yandaşı TV’ci Fidel Okan da batan gemiyi eleştiriyor.

Okan, “Titanik Gemisi'nin ilk yapıldığında kibirden kaynaklı olarak geminin ilahi güçler tarafından bile batırılamayacağını denildi fakat ilk seferinde battı. AKP'de siyasetin amiral gemisidir. Seçimlerden sonra bu gemi her ne kadar batmamışsa da, su almaya başlamıştır. Ayrıca bir gemide iki kaptan olmaz. AKP'nin şu an temel sorunu bu. Bu partinin bir genel başkanı var ama parti lideri kim diye sorduğunuzda akla Recep Tayyip Erdoğan geliyor. Bu partinin lideri de genel başkanı da Ahmet Davutoğlu'dur. Artık bunun idrak edilmesi lazım" dedi.

Gelelim havuz yosması Sabah’ın sıkmabaş yazarı Hilal Kaplan’a…

Kiziroğlu Ahmet Hoca’nın TBMM’de Bahçeli’yi alkışlamasına bozulmuş… Sabah’tan cukkalı sıkmabaş, “Selam almayı anlarım da Davutoğlu’nun neyi alkışladığını anlamadım.

Aynı gün içinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis’e geldiğinde grubuyla beraber yerinde oturup, saygısızlık etmesini mi alkışladınız? Cumhurbaşkanı’na yönelik ‘Beştepe’den çık, Çankaya’ya gel’ diye buyurgan bir dille ‘yer göstermesini’ mi alkışladınız? Yoksa ‘Bilal’i ver, koalisyonu al’ şeklindeki rezil üslubunu mu alkışladınız? Bahçeli, sizin oğlunuzu kast ederek ‘Mehmet’i ver, koalisyonu al’ demiş olsaydı, yine alkışlar mıydınız? Yok değilse, size olan teveccühün sebebinin Erdoğan’la gönüldaş olduğunuzun düşünülmesi olduğunu bilmiyor musunuz?” diye Kiziroğluna vermiş veriştirmiş!

Eee yobaz Akit geri kalır mı? Refah’ın aklı zayilerinden Şevki Yılmaz, AKP’ye vermiş veriştirmiş... Bay Şevki’ye göre, 7 Haziran ‘hezimet'miş. Ehil olmayan isimlere görev verilmiş. Teşkilat üyelerinin ‘poker ve lakırdı masalarından' ilim ve istişare masalarına dönmesi gerekirmiş. Yeşil arazileri ucuza kapattırıp imara açtırtarak rant sağlattıran, adaletsiz imar ve ihale uygulamalarıyla haksız kazançlara sebep olan, belediye ve diğer devlet arazilerini ucuza başkalarına peşkeş çektirtenler mutlaka partiden ihraç edilmeli ve tüm sorumlular adalet önüne acilen teslim edilmeliymiş!

Ve besleme Star’ın baş dalkavuğu Cem Küçük de, hainleri yazmış. Baş dalkavuk, “Erdoğan'ı en zor gününde arkadan hançerlemiş böyle tam 7 kişi var... Bu 7 sözde muhafazakâr resmen pusuda bekliyormuş. 7 Haziran geçtiği an yattıkları pusudan çıktılar... Bu 7'li çetenin medyada en nefret ettikleri iki figür Serhat Albayrak ve Ethem Sancak." ifadelerini kullanmış.

Doğan’ın Hakan’ına da verip veriştirirken dalkavuk Akif Beki’yi de “şıracı” diye suçlayıp 7 Haziran'a kadar Erdoğan ve Davutoğlu'nun kullandığı argümanlarını aynen kullanan yandaş isimlerin 7 Haziran sonrasında AKP'nin sendelediğini görünce bir anda 'dansöz gibi döndüğünü' belirterek Akif Beki'ye "Erdoğan'ın uçağında dolaşırken 'Haklısınız efendim haklısınız' diye neden yağdanlık yaptın?" diye soruyor!

Küçük, iktidar yandaşı bu isimlerin 7 Haziran öncesi Erdoğan'ın damadı Serhat Albayrak'ın peşinden koştuğunu söylüyor ve başlıyor itirafa:

7'li çete ve dönek dediği iktidar yandaşı 'gazeteciler'e, “Erdoğan'ın zayıfladığını görünce karakterleri icabı 'Erdoğan'ın zor günlerinde hemen palamarları toplamaya kalıyorsunuz.' Diyen Star yazarı Cem Küçük, "17 Aralık 2013'ten bugünlere kadar bir kere Rıza Sarraf demediniz. Zafer Çağlayan'ın saatini bile savundunuz. Akif Beki'nin köşesinde Mehmet Cengiz'e övgüler düzüldü. Arşivler orada duruyor... Ne oldu da şimdi “17-25 Aralık'ta da çok yolsuzluk var canım. Bu yolsuzlukları yapanlar ceza çeksin” diye propagandaya başladınız? 7 Haziran öncesinde nerdeydi cesaretiniz ve adamlığınız?" diye dövünüyor!

Ve ağzından bir bakla çıkıyor:

"Kafayı Rıza Sarraf'a takmaları da tuzaktır. Kendilerince Sarraf'ı yem yapacaklar, buradan da Erdoğan'ı avlayacaklar... Bakalım kim kimi avlayacak..."

Ümitsiz dalkavuklar anlaşılan yeni krallarını bekliyor!

Denecek başka söz var mı?

Silkele Devlet Bey silkele, düşüyorlar!

 

Mustafa ÖNDER
[email protected]
facebook.com/mustafaonder15
twitter.com/mustafaonder07

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.