İBLİS, HAİN, MAZLUM…

Yine KHK yayınlandı ve yine binlerce kişi ihraç!

Araya da güya evlilik programlarını sıkıştırmışlar…

236 kişi de göreve iade edilmiş!

Onbinlerce kişi FETÖ’den, ByLock’tan ya tutuklu, ya ihraç, ya açıkta…

AKP Hükümeti bir türlü işin beynini, siyasi ayaklarını ortaya çıkaramıyor, çıkarttırmıyorlar!

İhanetin, kalleşliğin, kahpeliğin doruk yaptığı kirli, din görüntülü pis bir örgütün yakıp kavurduğu binlerce hikâyeyi hayata geçiren bir kurgu…

“Ilımlı İslam” şeytaniliğinin, “dinler arası diyalog” İblisliğinin 15 Temmuz’da patlayan bombası, yoldan çıkardığı birçok hainin yanında birçok masum insanı da kasıp kavurmaya devam ediyor…

OHAL’e rağmen hâlâ Pensilvanya tuzağının siyasi ayakları işbaşında…

Onlar iş başında olunca da, örümceğin beyni ve ayakları bir türlü deşifre edilemiyor.

Bu gerçeği MHP lideri Devlet Bey, televizyonda açık açık söyleyebilen tek lider…

Özellikle AKP ve Y-CHP, kendilerini sarıp sarmalayan FETÖ’yü açık edemedikçe, siyasi kaygılarını, ikbal korkularını yenip de gerçek millet ve devlet kaygısına düşmedikçe daha çok masum millet evladı yanacak demektir.

Anadolu’nun birçok şehir ve mahallesinde evlere ateş düşmüş, aileler parçalanmış, çocuklar anasız babasız, eşler işsiz güçsüz, parasız kalmış durumda…

Tamam, bu memleket bir hukuk devletidir ama “geciken adalet”, adalet midir?

Zamanında binlerce subayı, hâkimi, polisi, emniyet müdürünü yiyip bitiren, kumpas dosyalarıyla hayatını karartan bu ihanet şebekesi, son olaylarla görülmektedir ki hâlâ işbaşındadır.

Vebali de AKP’dedir.

Kendi içindeki kokuşmuşluğu, içine çöreklenmiş yapıyı her şeye rağmen MHP gibi söküp atmadıkça bu milletin yüzünün gülmesi mümkün görülmemektedir.

Mazlum edebiyatı ile 15 sene iktidarda kalan AKP, binlerce mazlumun âhını taşımaktadır.

Öyle hikâyeler var ki, vicdan, namus, adalet, hak, hukuk terimleri içimizi yakmaktadır.

Mesela… 15 Temmuz’da polisliği kazanan oğlunu İstanbul’a götüren polis babanın görevden atılması… o gün göreve başlayan oğul, hala görevde ve başarılarından dolayı 2017’de bilmem kaç maaş ödüllendirilmiş!

Bu nasıl bir mantıktır?

Mesela… AKP hükümetlerinin elleriyle kurulmasına izin verdikleri sendikaya üye olan bazı öğretmenlerin sorgusuz sualsiz meslekten ihraç edilmesi ne iştir? Aileleri, çocukları ne yer ne içerler? Suçlu iseler, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun şu maddesine göre suçları sabittir denilse eyvallah, amma alınlarına çalınan kara ile kalacaklar…

Bir Türkçe öğretmeni, onca tahsilden, emekten, ümitten sonra ihraç edilince bu ülkede neyle geçinir, ne iş yapabilir?

Meselemiz, Pensilvanya’nın kölesi olan hainler değil, kurunun yanında yanan yaşlar…

Mesela… Akdeniz Üniversitesi’nde Genetik biliminde doktora çalışması yapan ve FETÖ’nün ne okullarında, ne dershanesinde, ne sendikasında, ne bankasında işi olmamış kökten CHP’li ailenin kızının ihracı nasıl bir akıl tutulmasıdır?

Ve… O üniversitede son günlerde yapılan adli işlemler, FETÖ artıklarının cirit atmasına dur denilecek adımlar neyin nesidir?

Hele hele taa İstanbul’dan 15 Temmuz öncesi Ankara’ya getirilen onlarca askeri öğrencinin tahliye edilinceye kadar çektiklerini kim telafi edecek?

Daha dün 9 bin polisin ihracına ne demeli?

Zamanında liyakatli yüzlerce milliyetçi Emniyet Müdürü birilerinin işgüzarlığı ile zoraki emekli edildi. Bunların birçoğunun Türk milliyetçisi, Ülkücü olduğunu da biliyoruz.

Ama FETÖ’nün şaşaalı zamanlarında birlikte boy boy fotoğraflar çektirip ona övgüler düzen siyasileri bünyesinden ihraç etmedikçe, siyasi hesapları uğruna, adı sanı belli adamları belli komisyonlarda görevlendirmekten, işi küllendirmeye yönelik tavırlar göstermekten vazgeçmedikçe AKP daha çok bocalayacaktır.

Üstelik, Saray’da, Başbakanlıkta, Adalet Bakanlığında, Silahlı Kuvvetlerde, Diyanet’te, Emniyet’te ve hatta MİT’te barınmaya devam eden FETÖ artıkları sinsice AKP’nin ve devletin altını oymaktadır.

PKK konusunda uyguladığı yanlış politikanın acı sonuçlarını gördükten sonra aklı başına gelmiş görünse de FETÖ ve 15 Temmuz konusunda ders almış gibi görünmemektedir.

Oysa AKP cesur olmak zorundadır.

Aksi halde çoktan inişe geçen iktidarın düşüşü daha hızlı olacaktır.

AKP’li Şamil Tayyar gibilerin şu isyanı boşuna değildir:

“FETÖ hala işbaşında, herkes kör ve sağır, mücadele raydan çıktı, AKP eliyle AKP’nin altı oyuluyor, yazıklar olsun. Pes ettim, artık yokum.”

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa ÖNDER Arşivi
SON YAZILAR