MELİH’İN HARİTASI!

 

Turizm şirketinin feribot seferleri haritasını, “Lozan’da Yunanistan’a verilen adalar” diye yutturmaya kalkmak tam da ona göre!

AKP döneminde 17 ada elden çıkmış, haberi yok ama…

Cumhurbaşkanına yağ çekeyim derken…

Hem de “lacivert”i, “lajivert” diye yazarak…

Aklınca bizimle alay edecek ya, bir harita paylaşıp "Zeka küpü Lozan'cılar. Bak burnumuzun dibindeki bu lacivert renkli adaları Lozan'da Yunanistan'a verdik. Utanmadan Lozan'a zafer diyorsunuz." diye yazmış Twitter’dan…

Sen misin diyen?

Şak! Cevabı yapıştırmış bir gazeteci: "DİKKAT: melih gökçek'in "lozan'da verilen adalar" diyerek paylaştığı görsel bir turizm şirketinin feribot güzergahı."

Onun işi Belediye Başkanlığından ziyade sosyal medyada şov yapmak!

15 Temmuz darbe girişiminden beri şov yaptığı sosyal medyada bir zamanlar nasıl FETÖ yağcılığı yaptığının video ve mesajları dolanıyor.

Ankara’da yapılan 10. Türkçe Olimpiyatları’nda koşa koşa sahneye çıkıp şunları söyleyen bizzat kendisidir:

“Her sene Türkçe Olimpiyatı daha da büyüyor, stadlara sığmıyor, daha büyük stadlar lazım. Bu okullara Türkiye’den her türlü fedakarlığı yapıp maddi destek olan işadamlarına teşekkür ediyorum.

Ve hepsinin üstünde… Hoşgörünün, diyaloğun, barışın simgesi, ‘değerli büyüğümüz’ bu işin değerli mimarı Fethullah Gülen hocamıza da sonsuz teşekkürler ediyorum! Rabbim kendisine uzun ömür ve sıhhat versin.Dualarını üzerimizden eksik etmesin!”

Şimdilerde “Bizi de aldattı” demekle meşgul ama…

Geçenlerde bir CHP’li vekil, “Melih Gökçek ile FETÖ yapısının, FETÖ'nün gizli kasasının açık bir işbirliği söz konusu” iddiasıyla suç duyurusunda bile bulundu.

Oysa…

12 Mart 1971 askeri müdahalesi öncesi, Cemil Çiçek, Melih Gökçek ve bugünün "itirafçı" cemaatçisi Hüseyin Gülerce ve Melih Gökçek’in de olduğu bir grup, "Yeniden Milli Mücadele" dergisinde açıktan orduya darbe çağrısı yapıyordu. 

Cumhurbaşkanı, ikinci darbe söylentilerine “FETÖ propagandası” derken Gökçek, ikinci bir darbe ihtimalini, her tarafta olaylar çıkacağını, suikastlar yaşanacağını anlatır…

Gökçek, “FETÖ'cüler 'İstanbul'da suni bir deprem yapabilir, yakın bir tarihte böyle bir organizasyonun yapılması mümkün”diyebiliyor.

Bir düğüne gidip "CHP'li ve Alevi olduğunu bildiğim halde nikah kıydım" diyebilen adamdır. 

2009 -Eylül’ünde Ankara’da sel beklenmesi üzerine halka “Sel riski varsa üst kattaki komşunuzda kalın” diyebilir!

2009 -Şubat’ında Başkan adayı Murat Karayalçın’ın projelerini palavra olarak niteleyip, ona “iktidar biziz parayı nereden bulacaksın”sorusunu sorabilen adamdır!

Melih efendiyi hoş görün… Şimdilerde Cumhurbaşkanına yağ çekmekle meşgul, makam gitti gidecek ya…

Bırakın feribot seferi haritası yayınlamasını, Japon takımadalarını “Lozan’da kaybettiğimiz adalar” diye yayınlamadığına dua edin!

 

Mustafa ÖNDER

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.