MEMLEKETİN “MAL”LARI!

 

Bu işin arkasında ya Kürtçü hainler vardır ya da Cumhuriyet düşmanı yobazlar...

Kubilay’ı katleden kafa mı hortladı yoksa?

İzmir-Menemen’deki Kemal Atatürk Parkı’nın girişindeki tabeladaki “K” ve “E” harfleri, birileri tarafından sökülerek Ata’ya saygısızlık yapılıyor. Bu durum sosyal medyada tepki görünce tabela hemen yenisiyle değiştirilmiş.

Haaa, Başkan’a da sormak lazım, neden “Mustafa Kemal Atatürk Parkı” değil de, “Kemal Atatürk Parkı”?

menemen-mal.jpg

Türkiye’nin “yeni solu” diye lanse edilen PKK uzantısı HDP, emek ve sermaye düşmanlığında yoldaşlarını aratmıyor.

Ataşehir’de maskeli PKK’lilerin şoför ve yolcuları indirdikten sonra yaktığı otobüs bir HDP'liye ait çıktı. Otobüsü yanan Kürt şoförün kızı Dilan Ayırkan, "Savaşın dahi bir ahlâkı vardır. Sen kalkıp emekçi bir adamın 40 yıllık emeğini yakıyorsun. Daha da acısı Kürt çocuklar Kürt bir ailenin otobüsünü yaktılar. Bu ne akla, ne mantığa ne de vicdana sığar. Bu gerzeklere sorsan yaptıkları eylemleri halk için, haklın kurtuluşu için yaptıklarını söyler. Bu ateş buna sebep olanları da, bu eylemi gerçekleştirenleri de yakar umarım. Umarım yaktıkları ateşte boğulurlar" demiş.

*

Tarih hep bu işbirlikçilerle doludur.

Dinci yobazlarla bölücüler hep işbirliği içinde olmuştur.

Hep çıkarları ön plandadır.

Ülkücü düşmanı ve yobaz Akit’in PKK yayın organları ile cukkalı ilişkisi de bunlardan...

Özgür Gündem, Taraf ve Birgün ile CHP'ye yakın gazete Yurt’un yobaz Akit’in patronu Karahasanoğlu’nun matbaasında basılıyormuş!

İlginç olan, Karahasanoğlu’nun, önce okuyucularına yaptığı “bizim matbaamız yok, iftira atılıyor” açıklamasını unutup, o matbaanın kendilerine ait ve orada PKK gazetesi ile paralelci Taraf’ın basıldığını kabul etmesi.

*

AKP'nin çalgıcı vekili Uğur, daha önce “Meclis'e uyumaya gitmiyorum” demişti.

Ama...

Meclisin terörle ilgili olağanüstü toplantısında AKP'nin yeni milletvekili Uğur Işılak bir güzel uyumuş!

Alay konusu olunca açıklama yapmış, diyor ki: "Evet uyuyakalmışım. Toplam 10 veya 15 saniye... Bu da insanın en doğal ve aynı zamanda en masum hallerinden biridir. Masum hallerinden diyorum, çünkü insan uyuduğunda "dedikodu" yapamaz, "gıybet" edemez, "iftira" atamaz. Benim uykumdan dolayı gıybet ve iftira batağına düşenler, keşke uyusalardı da böyle dönüşü olmayan bir günah ve haysiyetsizlik çukurunda boğulmasalardı.”

Gülelim mi ağlayalım mı? Devamlı uyu o zaman birader!

*

Şarkıcı Sibel Alaş, Twitter’dan, "Şehitler ölür, biraz daha sıkı çalışırsanız vatan da bölünür…" diye yazmış. Sonra “Evlatlarımızı feda etmeye hazırız" diyen Davutoğlu'nun sözlerine yazdığı cevapta ise “Kimin evlatlarını feda etmeye hazırsınız? Sordunuz mu evlatlara, ‘Feda edilmeye razı mısınız?’” yazmış!

*

RTE’nin "Akil insanları”ndan bazı üyeler, durumdan vazife çıkarıp basına kapalı bir toplantı yapmış. Toplantıya 10 kişi gelmiş. Sonuçta Bayramoğlu bir açıklama yaparak “Bugün kendi iradesiyle bir grup olarak bir araya gelmiş olan bizler, vicdani ve demokratik sorumluluk içinde kamuoyu önünde medyaya, taraflara, sorumlulara şu çağrıyı yapıyoruz: Derhal silahlar susmalı ve mutlak çatışmasızlık haline dönülmelidir” demiş!

Toplantıya katılan 10 isim şöyle: Kadir İnanır, Ali Bayramoğlu, Öztürk Türkdoğan, Tarık Çelenk, Kezban Hatemi, Oral Çalışlar, Zübeyde Teker, Vahap Coşkun, Lami Özgen ve Celalettin Can. Toplantıya katılmayıp açıklamaya imza koyan isimler ise: Beril Dedeoğlu, Fuat Keyman, Levent Korkut, Ahmet Faruk Ünsal, Cemal Uşşak, Emin Ekmen, Tarhan Erdem, Fehmi Koru, Abdurrahman Kurt, Yılmaz Ensaroğlu...

*

Devletin Anadolu Ajansı, yapılan operasyonları ünlü sosyolog, düşünür ve bütün dinleri tek tek deneyen manken ve son AKP dalkavuğu Tuğçe’ye yorumlatmış.. Manken-sosyolog Tuğçe, “Suriyeye girmeliyiz” demiş. Tarihi başarıdır, AA tarihindeki en önemli röportajdır, efferim!

*

MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi, tırmanan teröre tepki olarak bütün bilboardları Türk bayrakları ile donatmış ama AKP’li Yunusemre Belediye Başkanı ise bilboardlardaki bütün bayrakları yırttırıp çöpe atmış, kendi hizmetlerini kapatıyormuş!

*

PKK’li kardeşi için “IŞİD’e karşı insanlığı savunuyor(!)” diyen HDP’li Kürtçü Demirtaş, başkanlık sevdalısı, saray dalkavuğu ve danışman Kuzu’ya "Aldığımız duyumlara göre, Burhan Kuzu'nun bürosunda parti kapatma planı yapılıyor. Bunla ilgili dosya hazırlayıp bu yılın sonuna kadar HDP'yi kapatmayı düşünüyorlar" deyince Kuzu dayanamayıp açıklamış: “Bu iddiaları reddediyorum. Benim üzerimden Cumhurbaşkanını hedef göstermek istiyorlar. İddialar deli saçması. Benim ömrümde özel bürom olmadı. Mağduru oynuyor. Demirtaş yalan şampiyonu”

*

BOP’çu, çözümcü, ılımlı İslamcı AKP’nin Kütahya Valisi Yılmaz, bir hayırseverin cemaate yakın bir vakfa bağışladığı camiyi kapatarak “Orada İsrail uşaklığı öğretiliyor diye ben kapattım” demiş.

*

İşte böyle... 13 yıllık AKP iktidarında elimizde kalan hammadde bu ve memleketin üretimimizden çıkan da bu!

 

Mustafa ÖNDER
[email protected]
facebook.com/mustafaonder15
twitter.com/mustafaonder07

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.