Özdağ tiyatrosu!

Geçenlerde saldırıya uğrayan Serok Ahmet’in yardımcısı parti fırıldağı Selçuk Özdağ, yine ekranda asmış kesmiş…

Adam, nemalanacak, gündemde kalacak yeri buldu ya…

Ya Ülkücülere ya da Devlet Bey’e sataşıyor…

Bahçeli’nin geçen gün grupta yaptığı konuşmayı kastederek “suç duyurusu”nda bulunacağını ekranda açıklayarak kendine çeşitli pozlar vermiş…

Of, Türkmen Beyi de çok korkmuştur! Ne yapsak ki şimdi?

Devlet Ata’nın ona “Bu numaralar eskidi” dediğini es geçmiş galiba!

*

Ne demişti grupta Bahçeli:

“Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize edenler veya sudan sebeplerle ve kişisel anlaşmazlıklarla husumet çemberine sıkışanlar tavsiyem odur ki suç ve suçluyu uzaklarda araştırmasınlar.

Sicili kabarık bir siyasetçinin evinin balkonuna kamera yerleştirip kavga anını kayda aldırması sonrada dönüp masumiyet pozuna bürünmesi bununla da yetinmeyip ‘Bana saldırdılar’ çığırtkanlığına tevessül etmesi bildik bir numaradır. Film setlerinde görülebilecek bu numaralar eskimiş, alıcısı da kalmamıştır.”

*

Müthiş bir savrulmanın ürünüdür onun siyasî hayatı…

Manisa Ülkü Ocaklarından BBP’e, oradan AKP’ye, oradan GP’ye atlamıştır…

Koltuk yoksa hemen firar!

Saldırıya uğrayan Spor Akademisi mezunu işte bu Özdağ, Bahçeli'ye diyor ki: “Devlet içinde devletse ispat etsin; yarın suç duyurusunda bulunacağız!”

Ve devam ediyor ağam: “Sadece Orhan Uğuroğlu’nu değil, Afşin Hatipoğlu’nu değil, geçen seneden bugüne kadarki tüm saldırıların incelenmesini istiyorum. Bunu da talep edeceğiz. Aynı zamanda sayın Devlet Bahçeli hakkında da iddialarını ispat etmek üzere suç duyurusunda bulunacağız.

Evimize kamera koymuşuz ve bu şahısları ben tutmuşum, kendimi dövdürttürmüşüm. Sayın Bahçeli böyle söylüyor. Sayın Bahçeli, onu ispat edecek. Bunu sayın Bahçeli’nin ispat etmesi lazım. Çünkü iddia sahibi ispat etmesi lazım iddiasını.

Bununla ilgili bizim evimize böyle bir kamera koyulmadı. Biz koymayız, böyle şeylere tenezzül etmeyiz. Delikanlı yaşadık, hür yaşadık, o nedenle emin olmadığı bir şeyi konuşmuş olmak da doğru değildir. Tabi koskoca bilge lider. Bilge lider hiç yanılır mı? Benim kafamdaki de kan değildi zaten salçaydı. Ya yarın ya da öbür gün suç duyurusunda bulunacağız. Çünkü bu çok büyük bir itham.”

Yeni bir “Gülnaz Şırınga” fıkrası yazıyor Özdağ!

Breh breh!

Delikanlı yaşamış, hür yaşamış, ona buna tenezzül etmezmiş!

*

İşi öğrenmişler…

Ayakta ve gündemde kalmanın tek yolu Devlet Bey’e saldırmaktan geçiyor…

Kendisine saldırı ile ilgili soruşturma sürüyor…

Merak ettiğimiz şu:

Yıldıray Çiçek Kardeşimin dediği gibi, “Üç yumruk yiyen için ortalığı ayağa kaldır ama 846 kişinin katili bir teröristi de ‘Hemen serbest bırakın’ diye savun. Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıda hukukun her boyutu işlesin, suçlular cezalandırılsın. Aynı zamanda 846 kişinin azmettirici katili olan terörist Demirtaş’ı öven haysiyetsiz muhalefetin başları da suç ve suçluyu övmekten yargılansın mı?”

Peki Devlet Bey’in şu açıklamasına ne diyorsun Bay Özdağ:

Tutsak ve turfanda zihniyetler bozgunda fetih rüyası görüyorlar. Emperyalizme turnike olanlar tıpkı akbabalar gibi kanat çırpıyor. Havalar soğumakla kalmıyor, bunların vicdanları da buz tutuyor. MHP üzerinde oyun kurmak için el ovuşturan, fırsat kollayan geri ve gölgeli siyaset anlayışları tıpkı baykuşlar gibi aydınlıktan ürküyorlar. Hasretini çektikleri karanlığın Türkiye'ye hâkim olması için çırpınıyorlar. Nitekim çırpındıkça da batıyorlar. Kıytırık bir yer edinmek için muhalefet edenler, mıymıntı bir çıkar için yalan söyleyenler, MHP'yi suçlamak, suçlu göstermek gayesiyle diktikleri nifak fidesinin boy atmasını bekliyorlar. Ancak dün başaramadılar, bugün de yapamayacaklar. Tarihi kervanımızı durduramayacaklar.”

Sizinki mi, MHP’ninki mi, hangisi tiyatro sizce?

Gündemi değiştirmek, gündemde kuru gürültü koparmak uğruna değer mi oynadığınız oyun?

Suç duyurusunu bekliyoruz, nereye varacak bakalım hele!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa ÖNDER Arşivi
SON YAZILAR